Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
mylisz się admin

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> O f f T o p i c
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ww
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy


Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 4

PostWysłany: 04 Kwi 2005 01:28 pm    Temat postu: mylisz się admin Odpowiedz z cytatem

przeczytałem jak potraktowałeś młodzika, który naiwnie zainteresował się nauką w OLW.

wprawdzie żadne z OLW nie zachowało się w formie, w jakiej my je pamiętamy ale niektóre szkoły średnie proponują profile wojskowe w swoich programach. Zastanów się zanim zaczniesz wyrzucać jakiemuś dzieciakowi od nieuków. Więcej pokory proszę. I jakby któryś z nich znowu zainteresował się kształceniem w nieistniejącym OLW poinformuj go o tej możliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 680
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 04 Kwi 2005 08:28 pm    Temat postu: Re: mylisz się admin Odpowiedz z cytatem

ww napisał:
przeczytałem jak potraktowałeś młodzika, który naiwnie zainteresował się nauką w OLW.

wprawdzie żadne z OLW nie zachowało się w formie, w jakiej my je pamiętamy ale niektóre szkoły średnie proponują profile wojskowe w swoich programach. Zastanów się zanim zaczniesz wyrzucać jakiemuś dzieciakowi od nieuków. Więcej pokory proszę. I jakby któryś z nich znowu zainteresował się kształceniem w nieistniejącym OLW poinformuj go o tej możliwości.


Nie sposób nie się odnieść do Twojego tekstu. Myślę, że chodzi o ten temat: http://olw.iserv.pl/forum/viewtopic.php?t=211
Przeczytaj sobie jeszcze raz post Michała. Pytania o naszą szkołę dostaję bardzo często już od samego początku powstania strony OLW. Większość kontaktów z gimnazjalistami jest dość ciekawa i często tłumaczę chłopcom o możliwościach, choć nie jestem w tym ekspertem, ale niektóre kontakty z potencjalnymi żołnierzami są conajmniej dziwne. Jeśli kolega Michał nie ma czasu ani ochoty choć chwilę spróbować samemu dowiedzieć się coś na temat, choć raz przeczytać to co napisał i zrobić to jak należy to wybacz, ale mój czas jest zbyt ceny by poświęcać go dla kogoś, kto nie poświęca go dla siebie. Zapewniam Cię, że chętni zostali powiadomieni gdzie zgłosić się w poszukiwaniu szkół (klas wojskowych). Jeśli choć przez chwilę byłby zainteresowany naszą szkołą to na pewno trafiłby na newsa na stronie głównej, który powstał 13 grudnia i wygląda tak:

Cytat:
OLW nie istnieje - 2004-12-13 12:44:09
W związku z wieloma zapytaniami młodzieży na temat naszej szkoły informujemy, że OGÓLNOKSZTAłCĄCE LICEUM WOJSKOWE W CZĘSTOCHOWIE NIE ISTNIEJE !!.

Informację na temat istniejących szkół wojskowych i klas o profilu wojskowym udzielają kuratoria oświaty odpowiednie dla miejsca zamieszkania


A co do "młodzika" ... on ma 16 lat ! Obawiam się, że mój 7 letni syn lepiej potrafi składać zdania. Internet nie upoważnia nikogo do zaniedbań w sposobie wysławiania się.

ps. Miło by było gdybyś się przedstawił.
_________________
Artur G. ur. 1976, matura 1995, klasa D


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia 05 Kwi 2005 05:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szczepan
Major
Major


Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 155
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 04 Kwi 2005 09:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałem pisać pierwszy riposty na ten temat. Ale faktycznie wielu młodych ludzi odwiedza naszą stronę. I myślę że na hasło Liceum Wojskowe tracą rozum lub przynajmniej zdolność logicznego rozumowania. Od samego początku istnienia naszej strony podkreślaliśmy że jest to strona absolwentów byłego OLW i ta szkoła już nie istnieje. Ale o tym trzeba trochę poczytać a wielu idzie na łatwiznę i widząc hasło OLW już myśli że odnaleźli to czego szukali. Lecz niestety taka jest nasza młodzież, wszystko można sprawdzić w internecie tylko że oprócz tego trzeba jeszcze trochę poczytać. Ale na to zabrakło czasu.A pokory to brakuje właśnie tym młodzikom których tak usilnie bronisz. Bo o wszystkim można przeczytać na naszej stronie.
_________________
Piotr Szczepański Częstochowa
Kl. "B"
matura 1990
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Admin
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 680
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 23 Kwi 2005 07:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie otrzymałem sms'a z internetu od Patryka

Treść oryginalna (literka po literce):

mam pytanie jak jest numer tel.do OLW poniewaz chcialbym uczenszczac do tej szkoly ale jest jeden problem już jestem w LO pierwszy rok i chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc przepisamia sie ale ja nie jestem z Czestocowy za pomoc bymbyl bardzo wdzieczny z gory dziekuje muj numer: 880XXXXXX

numer zmieniłem, literki sprawdziłem 3 razy

Albo to jest prowokacja, albo mam w zupełności rację, że się wkurzam Exclamation
_________________
Artur G. ur. 1976, matura 1995, klasa D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marek Polus
Kapitan
Kapitan


Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 94
Skąd: Piastów

PostWysłany: 04 Maj 2005 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozliwe ze to prowokacja Smile
_________________
Matura 1990
Klasa B Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Jurek 19732
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 197
Skąd: Ostrow Wielkopolski

PostWysłany: 12 Gru 2005 01:04 pm    Temat postu: Off topic Odpowiedz z cytatem

Widzicie Panowie do czego doszlo w naszyk kraju, za moich czasow idac do OLW przewaznie wszyscy sie smiali, a teraz mlodzi mysla ze jedyna szansa jest dla nich wojsko i niewazne czy sie nadaje czy tez po prostu sie dobrze uczy i to jest jego jedyna szansa,bo armie trzeba lubic i kochac a nie tylko miec same celujace na swiadectwie,i pozniej tak jest[ja mialem dce kp ktory umial tylko zciskac d......e i mowic tak jest i nic poza tym]i dla mlodych rada uczcie sie ,matura mgr i wtedy pomyslcie o armi a nie teraz............ Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Admin
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 680
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 15 Sty 2006 05:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1234XX (17:04)
witam
1234XX (17:04)
znalaz twuj nr. na stronie olw
1234XX (17:04)
i chcem sie dowidziec
1234XX (17:05)
jaki trzeba miec oceny zzeby dostac sie do tej szkoly
Artur (17:16)
trzeba potrafić pisać
1234XX (17:16)
ale co ?
1234XX (17:16)
pisac
1234XX (17:16)
?
Artur (17:17)
"twuj" "chcem"
1234XX (17:17)
o jej
1234XX (17:17)
sie stalo
Artur (17:17)
i czytać też
Artur (17:17)
na stronie głównej pisze jak się dostać
1234XX (17:17)
nio to dzienki za pomoc

Laughing Laughing Laughing
_________________
Artur G. ur. 1976, matura 1995, klasa D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lysy_267
Kapitan
Kapitan


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 96
Skąd: Orzysz / Białystok

PostWysłany: 17 Sty 2006 09:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, bez komentarza .... Laughing
_________________
rocznik '77, klasa"A"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Darek Pastuszak - Pasta
Major
Major


Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 148
Skąd: Bydgoszcz, obecnie: NCSA Heidelberg - Niemcy

PostWysłany: 17 Sty 2006 08:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tragedia, że aż smutno Sad
_________________
PASTA1973_M-92(klasa C-pokój 107)
"Iza co to wszystko...?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Paweł WÓJCIK
Major
Major


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 128
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20 Sty 2006 06:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe, gdzie ich hodują Rolling Eyes
_________________
Paweł WÓJCIK ps.Widelec
r.1971
matura 1990 klasa B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Jurek 19732
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 197
Skąd: Ostrow Wielkopolski

PostWysłany: 25 Sty 2006 08:47 am    Temat postu: Off topic Odpowiedz z cytatem

Widelec pytasz sie gdzie ich hoduja a mianowicie w naszym pieknym kraju ,poniewaz mamy zamiast humanizacji to jest humoryzacja...........a reszte drodzy koledzy ,dokoptujcie wszyskie fakty w naszych wojskowych glowach i wyjdzie wam okaz nedzy i rozpaczy na temat naszej mlodziezy.POzdrawiam ZIUTEK olw1988-1990 p.108 kl.C a pOTEM schwz eLBLAB NALASKI [tak przewracaja mlodzi gniewni oczkami Rolling Eyes a potem jak sie dowiedza ze OLW juz nie ma robia tak Shocked ]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 29 Wrz 2006 03:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, rozmowa, którą przytoczył Admin jest na pierwszy rzut śmieszna ale już po chwili Shocked , no ale cóż - przecież to wyjątek (chciałbym aby tak było) niestety potwierdzający nędzny poziom wykształcenia dorastających ludzi. Studenci na pierwszym roku politologii na kolokwium rocznym nie potrafią podać pełnej nazwy skrótu - PZPR, lub na pytanie gdzie zrzucono po raz pierwszy bombę atomowa - odpowiadają, że na Nagasaki i Hiszpanię Shocked
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 09 Lis 2006 04:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergiusz, na temat poziomu wykształcenia dorastającej młodzieży wiele mógłby opowiedzieć Paweł Wieczorek. Czasami to się dziwię jak oni pokończyli szkoły, dostali się na studia. Obawą napawa mnie myśl że oni w przyszłości będą leczyć, stawiać domy, konstruować, zarządzać, uczyć etc. etc.
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 09 Lis 2006 08:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur Obstój napisał:
Sergiusz, na temat poziomu wykształcenia dorastającej młodzieży wiele mógłby opowiedzieć Paweł Wieczorek. Czasami to się dziwię jak oni pokończyli szkoły, dostali się na studia. Obawą napawa mnie myśl że oni w przyszłości będą leczyć, stawiać domy, konstruować, zarządzać, uczyć etc. etc.


Z jednej strony to takie ogólne wykształcenie, które zajmuje mnóstwo czasu i pieniędzy i było praktykowane przez tyle lat, pozwala rozwinąć światopogląd ale zastanówmy się po co przyszłemu lekarzowi, rachunek różniczkowy lub informatykowi wiedza o sposobach rozmnażania się muszki owocówki. Wiedzę ogólną powinni posiadać wszyscy ale zakres tej wiedzy, tu jest problem, który niestety skutkuje tym iż nasze studia bardzo ogólne i niepraktyczne nie uczą nas zawodu z powodu braku wąskich specjalizacji, co oczywiście później musimy nadrabiać poprzez różnego rodzaju praktyki, staże , kursy, studia podyplomowe itp.
Śmiejemy się z Amerykanów, że ich szkoły podstawowe, college wypuszczają "matołków" ale za to ich specjalizacja choć bardzo wąska i wczesna daje efekty znakomicie wyszkolonych kadr.
No cóż ten przykład z politologii ... choć smutny ale też pokazujący niestety prawdziwy obraz znacznej części młodzieży i będący odzwierciedleniem braku profesjonalizmu kadry nauczycielskiej.
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> O f f T o p i c Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group