Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Kotłownia - gdzie była ? a co tam było !!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemysław Moszumański
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28 Wrz 2004 12:13 pm    Temat postu: A propos miejsc kultowych Odpowiedz z cytatem

A pamiętacie kotłownię, którą ekscytował się każdy nowy rocznik, bo na ścianie wisiał kałasz. Potem okazało się że to pomalowany gipsowy odlew Wink)
_________________
Przemek "Warszawa" Moszumański, Rocznik 1978
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Admin
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 680
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 29 Wrz 2004 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak to możliwe, ale przez 4 lata jakoś tam nie trafiłem nigdy. To było tam za biblioteką ?
_________________
Artur G. ur. 1976, matura 1995, klasa D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szczepan
Major
Major


Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 155
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 29 Wrz 2004 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kotłownia była za Klubem Ucznia obok były jakies magazyny w których były rowery "Wagant" jakieś kajaki i inne ciekawe rzeczy.
_________________
Piotr Szczepański Częstochowa
Kl. "B"
matura 1990
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marek Banaszewski
Kapral
Kapral


Dołączył: 15 Paź 2004
Posty: 6
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 15 Paź 2004 10:19 pm    Temat postu: ... kotłownia, kotłownia, wiem gdzie to jest Odpowiedz z cytatem

tam z boku budynku mial swój zaciszny kącik z-ca dyrektora szkoły d/s ogólnych ppłk Luniak, który to często przetaczał się po terenie liceum, często za nim szły jak gromy z jasnego nieba bluzgi w stronę młodych adeptów sztuki wojennej, a za nim ciągnęła się nieodłącznie sfora psów Wink czasem mozna było również dojrzeć kameralne imprezki, jakie tam się odbywały i panią Małgosię-sekretarkę z pentagonu, ale co do samej kotłowni to zpodobało mi się kiedyś pojęcie określające pracujących tam ludzi użyte przez kolegę z klasy - KOTłOMAZY Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Krawiec
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 13 Paź 2004
Posty: 24

PostWysłany: 20 Lis 2005 04:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.

Ostatnio zmieniony przez Krawiec dnia 08 Sie 2015 12:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 09 Lis 2006 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja a'propos kotłowni to mam trochę inne wspomnienia. Nie wiem kto, ale koledzy z najstarszego rocznika będą pamiętali a z mojego napewno, że prawie przez rok myliśmy się w zimnej wodzie, bo nasz internat nie był podłączony, ale czy do kotłowni czy do sieci miejskiej, tego niewiem. To też był sposób zrobienia z nas chłopców, prawdziwych mężczyzn, później już niestraszne były nam poligonowe warunki w Orzyszu, Drawsku, Żaganiu czy Świętoszowie.
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 10 Lis 2006 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa... pamiętam to doskonale. Ciepła woda to był luksus. Jak sobie przypominam to ciepła woda była dostępna między 18.30 a 19 czyli w godzinach w trakcie kolacji. Pozostawał wybór albo, albo... Życie było wtedy prostsze. Very Happy
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 11 Lis 2006 06:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczepan napisał:
Kotłownia była za Klubem Ucznia obok były jakies magazyny w których były rowery "Wagant" jakieś kajaki i inne ciekawe rzeczy.


tak właśnie, znajdował tam się cały sprzęt wodny i "Waganty", na których śmigaliśmy po mieście...
A o ile sobie przypominam to zanosiłem tam stare nasze jeansowe mundurki. To wtedy w przypływie jakieś matczynej litości kobieta, która zajmowała się odzieżą w naszym "garnizonie" (była ogromnych rozmiarów) pozwoliła mi zabrać moją starą, wytartą katanę...
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group