Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Ulubione miejsce w Lublinie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauka, praca, zabawa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
łysy MN
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 27
Skąd: OLW Lublin - Francja

PostWysłany: 12 Sty 2006 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szacunek! Nie wypowiadam sie,bo od wyprowadzki z OLW w Lublinie nie mieszkam Smile
_________________
Miras / łysy - matura 1992 , klasa D , pokój 201
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Yacoob
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 89
Skąd: OLW Lublin

PostWysłany: 07 Wrz 2006 01:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macul napisał:


    Był jeszce taki fajny sklepik z Kasetami i innymi gadżetami( plaakty, plakietki i inne) gdzieś na tyłach Krakowskiego Przedmieścia. Prawie każdą wizytę na mieście zaczynałem od niego



Czy chodzi może przypadkiem o sklep 'Hi-Fi'? Przynajmniej ja taki kojarzę... Kiedyś rzeczywiście tylko tam można było zaopatrywać się we wszelkiego rodzaju akcesoria muzyczne. Potem, z czasem, trochę się zmieniło.
Częstym miejscem wizyt był np. mały sklepik (?) gdzieś przy końcu Al. Racławickich (jeśli dobrze pamiętam nazwę ulicy), gdzie można było przegrywać (oczywiście nie za darmo) płyty z CD na kasety... Czyste piractwo - wtedy legalne i dozwolone. No, sporo tych płyt tam się wtedy przegrało - internetu jeszcze nie było, kaset (pirackich też przecież) w sklepach - nie za wiele, płyt CD - pewnie też (ale kogo było wtedy na nie stać.... Wink ). Pozostawało kupowanie czystych kaset i takie właśnie przegrywanie z płyt CD. Jak bym bardzo poszukał, to pewnie jeszcze bym kilka takich kaset znalazł.

Z innych miejsc - pamiętam, że w którymś momencie otwarto taki bar z hamburgerami i innym tego typu fast-foodowym jedzeniem, który nazywał się 'Hungry Bunny', ale gdzie to było - nie pamiętam. Gdzieś niedaleko starego miasta... chyba...

Generalnie - bardzo niewiele z Lublina pamiętam po tych wszystkich latach. I bardzo chętnie kiedyś odwiedzę, chociaż nie wiem, czy cokolwiek bym rozpoznał... Sądząc po niektórych powyższych wpisach, zmieniło się bardzo wiele.
_________________
Jakub Galicki
OLW Lublin
Matura 1992 - klasa F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin Błaszak
Podporucznik
Podporucznik


Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 79
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 03 Wrz 2007 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się to czyta (dopiero co dołączyłem do forum) to się łezka w oku kręci. Old Pub, też pierwszy Guiness i do dzisiaj lepszego niż tam przy "maszynach do szycia" nie piłem, choć o angoli i ajriszów zawadzałem.
Przy następnym zlocie - jeśli jakiś się już odbył - trzeba by obowiązkowy temat edukacyjno-historyczny zapodać: Szlakami Edukacji czyli od Perły do Perły.
A z przyjemnością doniosę że od kilku tygodni jest ona również dostępna w Szczecinie gdzie z kolegą Piotrem Rusinkiem (matura 1993) osiedliśmy.
_________________
OLW Lublin 1993/D/203
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 03 Lis 2007 08:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Perła jest wszędzie choć najsmaczniejsza była nad zalewem Zemborzyckim gdzie obchodziliśmy swoje klasowo-rocznikowe 18-stki. Biały musiał ją wieźć żukiem i wtedy to pod szkoła na parkingu miał swoją pierwszą stłuczkę ( chyba nie ostatnią SmileSmileSmile ). Obecnie mogę tylko powspominać jej smak bo dawno już nie próbowałem alkoholu ale najwyższy czas to zmienić SmileSmileSmileSmileSmile
_________________
Zulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Czarek Szarpak
Major
Major


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 151
Skąd: Zielonka/Warszawa

PostWysłany: 15 Lis 2007 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yacoob napisał:



Z innych miejsc - pamiętam, że w którymś momencie otwarto taki bar z hamburgerami i innym tego typu fast-foodowym jedzeniem, który nazywał się 'Hungry Bunny', ale gdzie to było - nie pamiętam. Gdzieś niedaleko starego miasta... chyba...



Ten bar był na takiej ulicy , którą ze starówki szło się w dół w kierunku rzeki do przystanku 29 na ul. 3 Maja ... chyba
Jak się szło z Krakowskiego Przedmieścia, to po lewej stronie był jakiś kościół i klasztor (kurde to chyba była główna katedra w Lublinie, a po prawej stronie były straszne stare domy, zazwyczaj bardzo zaniedbane, do których często trzeba było wchodzić po specjalnych kładkach czy mostkach. Do Hungrego trzeba było zejść po schodkach ... Dobre hamburgery, a na ulicy obok bardzo niebezpieczne latarnie ...
_________________
Czarek Szarpak
OLW Lublin
matura '92 kl.F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yacoob
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 89
Skąd: OLW Lublin

PostWysłany: 22 Lis 2007 01:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarek Szarpak napisał:
a na ulicy obok bardzo niebezpieczne latarnie ...

Taaaa..... To nie latarnie były niebezpieczne, tylko dziewczyny ładne po ulicach chodziły - nie myśl, że nie pamiętamy Very Happy
_________________
Jakub Galicki
OLW Lublin
Matura 1992 - klasa F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Czarek Szarpak
Major
Major


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 151
Skąd: Zielonka/Warszawa

PostWysłany: 23 Lis 2007 01:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No faktycznie nie da się ukryć prawdziwych przyczyn pewnych zdarzeń Rolling Eyes i rzeczywiście ładne dziewczyny chodziły po ulicach i szczególnie to było bolesne w porze letniej Wink
_________________
Czarek Szarpak
OLW Lublin
matura '92 kl.F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jocek
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 38
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23 Lis 2007 03:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yacoob napisał:
Taaaa..... To nie latarnie były niebezpieczne, tylko dziewczyny ładne po ulicach chodziły - nie myśl, że nie pamiętamy Very Happy
Coś mnie ominęło, czy po prostu nie pamiętam ;P
_________________
Jacek Wójcik
'92, F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yacoob
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 89
Skąd: OLW Lublin

PostWysłany: 26 Lis 2007 04:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jocek napisał:
Coś mnie ominęło, czy po prostu nie pamiętam ;P


A tego nie wiem, ale jest taka możliwość, że Cię wtedy z nami nie było...
Choć mnie się wydaje, że tak..... Czarek..?
_________________
Jakub Galicki
OLW Lublin
Matura 1992 - klasa F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Czarek Szarpak
Major
Major


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 151
Skąd: Zielonka/Warszawa

PostWysłany: 28 Lis 2007 01:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eee ... no nie pamiętam, czasem jak myślę o życiu lubelskim to wydaje mi się, że Jocek zawsze był wszędzie, ale kupa czasu minęła, alkohol i ocet z ogórków zabiły sporą ilość szarych komórek, no wiecie, czas umierać itd.

W sumie zdarzenie zbyt drobne (choć charakterystyczne) żeby rozpamiętywać ...
_________________
Czarek Szarpak
OLW Lublin
matura '92 kl.F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jocek
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 38
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28 Lis 2007 05:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarek Szarpak napisał:
że Jocek zawsze był wszędzie, ale kupa czasu minęła, alkohol i ocet z ogórków zabiły sporą ilość szarych komórek, no wiecie, czas umierać itd....
ocet szkodzi na nerki bardziej. A ten film to chyba "Pora umierać" Very Happy
_________________
Jacek Wójcik
'92, F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 30 Lis 2007 01:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jocek ja nie wiedziałem że Ty taki znawca filmu jesteś !! A znasz jakiś tytuł filmu o tematyce : zbili go i uciekł SmileSmileSmile tylko nie z Bednarskim w roli głównej SmileSmile
_________________
Zulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Yacoob
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 89
Skąd: OLW Lublin

PostWysłany: 03 Gru 2007 03:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jocek napisał:
A ten film to chyba "Pora umierać" Very Happy

Bardzo fajny film, na marginesie...
_________________
Jakub Galicki
OLW Lublin
Matura 1992 - klasa F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MARIUSZ DZIEDZIC
Major
Major


Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 124
Skąd: stolica POLSKI czyli : BRZOSTEK

PostWysłany: 05 Kwi 2008 09:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarek Szarpak napisał:
Eee ... no nie pamiętam, czasem jak myślę o życiu lubelskim to wydaje mi się, że Jocek zawsze był wszędzie, ale kupa czasu minęła, alkohol i ocet z ogórków zabiły sporą ilość szarych komórek, no wiecie, czas umierać itd.

W sumie zdarzenie zbyt drobne (choć charakterystyczne) żeby rozpamiętywać ...

Question czyzby szarych komorek brak nawet na zapamietanie jak tu trafic Question
od ponad roku cisza Sad a Lublin ma jeszcze mnostwo "ciekawych" miejsc, no moze nie najprzyjazniejszych ale bardzo zwiazanych z OLW ,np : brama sepow przy PKP szczegolnie po nocnych powrotach z wyjazdowek Confused
_________________
93/D/203

...http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176265297&ref=link
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauka, praca, zabawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group