Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Historia Prawna OLW,LL i WLM

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Wrocław
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 04 Paź 2008 01:02 pm    Temat postu: Historia Prawna OLW,LL i WLM Odpowiedz z cytatem

Osoby które chcą zgłębić prawne podstawy funkcjonowania byłych Ogólnokształcących Liceów Wojskowych !!!!!!
Jestem w posiadaniu n/w dokumentów których przestudiowanie pozwoli każdemu zrozumieć czym były takie szkoły.
1. Artykuł z „Polski Zbrojnej” nr 51(569) z 16.12.2007 pt. „Małoletni żołnierze”
2.Zarządzenie Ministra Oświaty i Wychowania oraz Ministra Obrony Narodowej z dn. XXXXXX. 1985 w sprawie liceów wojskowych.
3.Zarządzenie Ministra Oświaty i Wychowania oraz Ministra Obrony Narodowej z dn. XXXXX .1987 zmieniające przepisy w sprawie liceów wojskowych.
4.Zarządzenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Obrony Narodowej z dn. XXXXXX.1988 zmieniające przepisy w sprawie liceów wojskowych.
5.Zarządzenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Obrony Narodowej z dn. XXXXX.1991 zmieniające przepisy w sprawie liceów wojskowych.
6.Zarządzenia Szefa Sztabu Generalnego WP nr XXXX. z dn. XXXXX.1986 w sprawie zabezpieczenia działalności Liceum Wojskowego w Częstochowie.
7.Zarządzenie Ministra Oświaty i Wychowania oraz Ministra Obrony Narodowej z dn. XXXXXX.1973 w sprawie liceum przy Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej im.J.Krasickiego.
8.Zarządzenie Ministra Oświaty i Wychowania oraz Ministra Obrony Narodowej z dn. XXXXXX.1976 zmieniające zarządzenie w sprawie liceum przy Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej im.J.Krasickiego.
9.Zarządzenie Ministra Oświaty i Wychowania oraz Ministra Obrony Narodowej z dn. XXXXXX zmieniające zarządzenie w sprawie liceum przy Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej im.J.Krasickiego.
10.Zarządzenie nr XXX Ministra Obrony Narodowej z dn. XXXXX.2003 w sprawie przekształcenia Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie w ponadgimnazjalne OLL w Dęblinie
11.Decyzja nr XXXX Ministra Obrony Narodowej z dn. XXXX.2003 w sprawie funkcjonowania Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie
12.Zarządzenie Ministra Obrony Narodowej nr XXXXX z dn. XXXXXX.1971 w sprawie przyjmowania małoletnich na naukę do orkiestr wojskowych i zasad odbywania tej nauki.
13.Zarządzenie Ministra Obrony Narodowej i Kultury i Sztuki z dn. XXXXX.1984 w sprawie przekształcenia Wojskowej Szkoły Muzycznej II-go stopnia w Gdańsku w Wojskowe Liceum Muzyczne.
14.Decyzja nr XXX Ministra Obrony Narodowej z dn. XXXX.2003 w sprawie likwidacji Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz wprowadzenia nowych zasad szkolenia muzyków orkiestr wojskowych.
15.Zarządzenia nr XX/MON z XXXX.1971 w sprawie służby wojskowej kandydatów na żołnierzy zawodowych(lata 70-8
16.Zarządzenia nr XX/MON z XXXXXX.1975 zmieniające zarządzenie w sprawie służby wojskowej kandydatów na żołnierzy zawodowych
17.Zarządzenia nr XX/MON z XXXXXX.1985 zmieniające zarządzenie w sprawie służby wojskowej kandydatów na żołnierzy zawodowych
18.Zarządzenia nr XX/MON z XXXXXX.1988 w sprawie składania ślubowana oficerskiego oraz podchorążych I-go roku studiów.
19.Zarządzenia nr XX/MON z dn.XXXX.1989 w sprawie służby wojskowej kandydatów na żołnierzy zawodowych(lata 89-94)
20.Zarządzenia nr XX/MON z XXXXXX.1990 w sprawie tekstu ślubowana oficerskiego oraz ślubowania kandydata na żołnierza zawodowego. 21.Rozporządzenie MON z XXXXX.1991 w sprawie służby wojskowej kandydatów na żołnierzy zawodowych(lata 1994-2000)

Szczegółowe informacje o udostępnieniu dokumentów kierować na e-mail ten.dar@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 26 Gru 2008 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(...) pkt.1 - W celu poszerzenia form rekrutacji kandydatów do wyższych szkół oficerskich posiadających wymagane walory moralne i psychofizyczne oraz niezbędne wiadomości i umiejętności z zakresu szkoły średniej - organizuje się licea wojskowe, zwane dalej liceami. (...)"


"(...) pkt.12.1, 12.2 - Uczniowie liceum otrzymują w okresie nauki bezpłatnie od organów wojskowych wyżywienie, zakwaterowanie oraz pomoc leczniczą w zakresie i na zasadach określonych dla żołnierzy pełniacych służbę w charakterze kandydatów na żołnierzy zawodowych (...).
Uczniowie podlegają ubezpieczeniu na koszt wojska. (...) "

1985 - Miniester ON gen.armii Florian Siwicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
święty
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 259
Skąd: będzin

PostWysłany: 26 Gru 2008 02:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć. Pracuję wprawdzie nie w wojsku ale również w służbach mundurowych (17 lat minęło) . Zaraz po OLW Cz-chowa w roku 1991 wstąpiłem do służby. Zamierzam odejść w 2009 na emke...Co więc robić z tymi przepisami które przytaczasz a właściwie cytatami ????????? Jedyne co mam tj. dokumenty- to świadectwo maturalne i zapewne pozostałe świadectwa promocji z klasy do klasy ....
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 04 Sty 2009 01:34 pm    Temat postu: Odpowiedź na powyższy post Odpowiedz z cytatem

Uważam że najważniejszy jest własny pogląd na SPRAWĘ - nie żadne podsłuchane OPINIE oparte w większości na zasadzie "co nie usłyszę (lub nie wiem) to zmyślę".

Od "gadania" na temat szukania takich dokumentów w jakich posiadaniu jestem na tym forum (i innych jemu podobnym) aż się roi, ale mało kto chce ruszyć 4 litery i to zrobić.

Ja "pracę domową odrobiłem" i mogę podać wszystko "na tacy".

Sądzę że lektura zebranych przeze mnie aktów prawnych każdemu pozwoli wyrobić własny (podbudowany wiedzą prawną) pogląd na sprawę czym były OLW.

Zachęcam do lektury.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Wrocław Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group