Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Katastrofa
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> O f f T o p i c
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 15 Kwi 2010 04:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nareszcie na czele BBN stanął Fachowiec (przez wielkie "F"), a nie osoba z klucza partyjnego.

Poprzednik (wiem że nie powinienem tego piać przed pogrzebem śp. p.Szczygły - ale myślę że ostatnie postępki "pijarowców" mnie usprawiedliwiają) zamiast zająć się "sprawami bezpieczeństw państwa" i nie dopuścić do takiego zestawienia personalnego delegacji w samolocie, w ostatnim czasie zajmował się ankietami dla dyrektorów szpitali (działani typowo pod publikę).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 15 Kwi 2010 06:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślałem że jesteś mądrzejszy od "pijarowców"....
a co do zestawienia... teraz takich mądrali na pęczki.. jak to "mówią mądry Polak po szkodzie"...
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 16 Kwi 2010 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za cenną uwagę najwybitniejszemu moraliście jaki ukończył "Nasze Liceum" - szkoda że stosowane przez niego niedomówienia i półprawdy maja posmak prywatnego lansowania się.

Co do złotej myśli Kolegi: "teraz takich mądrali na pęczki.. jak to "mówią mądry Polak po szkodzie" "

ja skłaniam się ku słowom poety: ""nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi". ..."

Dowód mamy dzisiaj - lotniska na obszarze 75% Polski są zamknięte dla ruchu lotniczego a dyskutuje się w mediach na temat przylotu samolotu z kolejnymi ciałami argumentując że to samolot wojskowy i jako taki może skorzystać z innych procedur niż obowiązują w lotnictwie cywilnym.

Zgadza się - w mundurach służą bezmyślne i bezduszne roboty, i zrobią co tylko im się każe byle zadowolić populistyczne zachcianki elit (oczywiście to forma przerysowanego żartu - informuję dla pewności).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 16 Kwi 2010 01:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moralista, półprawdy, posmak, lansowanie się... co jeszcze?

P.S że też media nie poproszą prawdziwego eksperta o wypowiedź...
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 19 Kwi 2010 07:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i po wszystkim.... boję się, że ci co nie zostali jeszcze zidentyfikowani i nie wrócili do kraju, zostaną teraz trochę zapomnieni... obym nie miał racji...
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Franz
Nie chorąży


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 325
Skąd: Chorzów

PostWysłany: 21 Kwi 2010 01:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co? Zastanawiajace jest jak wszyscy hołubią Piłsudskiego? nikt jakoś nie pamięta jego zagrań wysokim kijem i to tak wysoko,że ten cały stan wojenny zarzucany Panu gen. Jaruzlskiemu to pikuś, Pan Pikuś.
_________________
1198S
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 21 Kwi 2010 08:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakt, święty nie był Laughing i dodatku miał kilka żon...
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 25 Kwi 2010 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ramach "dyskusji panelowej" polecam lekturę
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Co-naprawde-stalo-sie-dwa-lata-temu-w-prezydenckim-Tu-154,wid,12205494,wiadomosc.html

oto treść:
Co naprawdę stało się dwa lata temu w prezydenckim Tu-154?
Adam Bielan skłamał w sposób oczywisty mówiąc, że dwa lata temu w trakcie lotu do Azerbejdżanu to nie prezydent, ale ja wydałem polecenie pilotowi samolotu, aby leciał do Tbilisi i wylądował w miejscu, które wskazał Lech Kaczyński - powiedział szef MON Bogdan Klich.

Po katastrofie w Smoleńsku pojawiły się głosy przypominające incydent sprzed dwóch lat, kiedy to pilot prezydenckiego Tupolewa odmówił wykonania rozkazu Lecha Kaczyńskiego, mającego naciskać na lądowanie w Tbilisi.

Odnosząc się do tych komentarzy poseł PiS Adam Bielan powiedział w Radiu Zet, iż to nie prezydent wydał wtedy rozkaz pilotowi, aby lecieć do Tbilisi. - Rozkazu nie wydawał Lech Kaczyński, tylko minister obrony narodowej Bogdan Klich po rozmowie z prezydentem. Dowództwo sił powietrznych wydało rozkaz pisemny na polecenie ministra Klicha, szefa MON , polityka PO - powiedział Bielan.
Bogdan Klich stanowczo zaprzeczył słowom Adama Bielana. - To czyste kłamstwo. Prezydent zadzwonił do mnie i polecił mi zmianę trasy lotu samolotu, tak żeby mógł dolecieć do Tbilisi. Ja wysłuchałem tego, co pan prezydent miał mi do powiedzenia i odmówiłem wykonania tego polecenia. Wytłumaczyłem, iż polecenia wydawać mi może tylko premier, który jest moim zwierzchnikiem. Na tym rozmowa się skończyła - powiedział Klich.

Szef MON dodał, że następnego dnia spotkał się z pilotem samolotu prezydenckiego kpt. Grzegorzem Pietruczukiem. - Był w kryzysie psychicznym po tym co przeżył. Zagwarantowałem mu bezpieczeństwo, powiedziałem mu że włos z głowy mu nie spadnie i nagrodziłem go za przestrzeganie przepisów i stosowania się do procedur - powiedział Klich.

Gruzja 2008

Sprawa dotyczy prezydenckiego lotu do Azerbejdżanu sprzed dwóch lat. W sierpniu 2008 roku, kilka dni po wybuchu walk w Gruzji, prezydent Lech Kaczyński udawał się do tego kraju z prezydentami Litwy i Estonii oraz premierem Łotwy. Samolot poleciał przez Ukrainę do Azerbejdżanu, skąd delegacja udała się do stolicy Gruzji w kolumnie samochodów. Po międzylądowaniu w Symferopolu na Ukrainie, gdzie na pokład wsiadł prezydent Ukrainy, L. Kaczyński chciał, by samolot nie leciał do Gandżi w Azerbejdżanie, lecz od razu do Tbilisi. Załoga samolotu odmówiła wykonania polecenia prezydenta, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.

W sobotę "Gazeta Wyborcza" ujawniła relację jednego z pilotów lotu: - Prezydent wszedł do kabiny załogi i zapytał: Panowie, kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych? - Pan, Panie Prezydencie. - To proszę wykonać polecenie i lecieć do Tibilisi - powiedział prezydent i wyszedł nie czekając na wyjaśnienia.

"GW" przypomina sytuację w kontekście katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, choć przyznaje, że nie znaleziono na razie żadnych poszlak wskazujących na to, że ktoś wywierał na pilotów naciski, by lądować na lotnisku Siewiernyj mimo trudnych warunków.

Komentując te doniesienia Adam Bielan już w sobotę mówił, że twierdzenie, iż prezydent Lech Kaczyński osobiście wywierał wpływ na pilotów podczas lotu do Azerbejdżanu jest absolutną nieprawdą.

- Byłem na pokładzie tego samolotu, który leciał do Tbilisi, do Azerbejdżanu; praktycznie przez cały czas byłem w saloniku z panem prezydentem. Twierdzenie, że to on osobiście wywierał wpływ na pilota jest absolutną nieprawdą - powiedział Bielan. Rzecznik PiS powiedział, że nie przypomina sobie w ogóle żadnej sytuacji, w której pan prezydent Lech Kaczyński bezpośrednio rozmawiałby z pilotami.

Jego zdaniem, dyskusja o sytuacji z 2008 r. w momencie, kiedy nie wyjaśniono przyczyn tragedii pod Smoleńskiem ewidentnie próbuje zmienić tory debaty i sugerować, że były jakieś naciski w tej sprawie, choć nic na to nie wskazuje.



PS- przypomnę tylko że Adam Bielan to ten rzemieślnik z zakładu fotograficznego "Bielan-FOTO Krypta-Wawel" (kolejne etapy wybielania wizerunku).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> O f f T o p i c Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group