Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Najlepszy Belfer
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauką, pracą, zabawą
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 19 Sty 2007 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisał:
ale jak się zacznie taką gadkę, to się zacznie ludzi obrażać i wyciągać brudy, byli gorsi i lepsi, ale myślę, że szacunek należy się też tym najgorszym.


Fakt...... cóż począć..... nikt nie jest doskonały Smile
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 16 Mar 2007 08:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pamięta ktoś jeszcze Grzegorza Papalskiego?? Prowadził zajęcia z muzyki.... fajny gość.. I tak się zastanawiam czy nauka "Murów" Kaczmarskiego w roku szkolnym 89/90 to był akt szaleństwa czy odwagi...
Pozdrawiam serdecznie Panie Grzegorzu Very Happy
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Śledź
Szeregowy
Szeregowy


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Białystok

PostWysłany: 20 Cze 2007 02:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsi nauczyciele Pani Maźniewska od biologii i Pani Czerwińska od polskiego, w OLW uczyyłem się dwa lata 93-95 nigdy ani wcześniej ani później nie cierpiałem biologii, natomiast w wykonaniu Maźniewskiej uwielbiałem. Najgorsza była natomiast Stachura od historii potrafiła obrzydzić ten przedmiot dziś sam nauczm historii, mam nadzieję że moje lekcje nie są tak nudne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomaszs
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 30

PostWysłany: 21 Cze 2007 07:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najlepszymi nauczycielami byli:
Pan Sołtysik - j. polski
i oczywiście Pani Łyszczarz.
_________________
Tomasz Sadowski matura 1996 klasa A
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paweł klekotka
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 302
Skąd: Opole

PostWysłany: 21 Cze 2007 06:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszy śp Dariusz Sołtysiak , nie był naszym wychowawcą ale kupiliśmy mu na pożegnanie ze szkołą piękny kołowrotek(był zapalonym wędkarzem) i dla niego całą klasą staneliśmy na stołach na pożegnanie tak jak w "Stoważyszeniu Umarłych Poetów" , a nie robi się tak dla kogoś kto na to nie zasługuje > Czy ktoś wcześniej albo później zrobił dla kogoś taki gest.
Joanna Maźniewska - nie lubiłem biologi ale na lekcjach mogłem wytrzymać.
Lech Zjawiony za rajdy po Jurze Kr-Cz i spanie w schroniskach i zabawy ze studentami w zamkach.
Pani Łyszczarz za specyficzne podejście do historii i pozwolenie uczniom na myślenie ,
Stanisław Kowalczyk "ŻUK" za to co on potrafił zrobić na matematyce i co udowodnić uczniowi , poprawki w internacie sprawdzianów grupy od A do Z i to kilka razy.
Reszta nauczycieli znikła w tłumie Topolskiej nie znałem ale wiem że była OK
_________________
Klasa C Matura 1991
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Leszek
Major
Major


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: raz okolice piotrkowa(EPI), raz wawa(WI) ale tym razem "17 województwo Polski" /UK/

PostWysłany: 22 Lip 2007 01:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjątkowo zaczne od osoby która wg/mnie jako nr 1 (w odróżnieniu od tematu - "najlebszy belfer"oraz przedmówców) - nie uczyła w budynku naszej szkoły;..ale na codzień, dawała przykład swoją postawą w internacie jako opiekun - Ś.P. Pan Czesław DZIKOWSKI. Myślę że wielu z Nas zapamiętało Go jako człowieka mądrego, sprawiedliwego, ale zarazem stanowczego i konsekwentnego - nie pozwalającego skrzywdzić swoich podopiecznych. Był dla mnie Kimś kto pokazywał jak należy postępować w najważniejszych dla Nas wszystkich sprawach i sytuacjach - czyli życiu! Był Osobą która potrafiła podejść indywidualnie do każdego z Nas i niejednokrotnie pomóc w Naszych najprzeróżniejszych problemach.

Ś.P.Pani Jadwiga TOPOLSKA - świetny pedagog i wychowawca

Pan Andrzej LIMBACH - jak sobie przypominam każda lekcja chemii bez względu na temat zaczynała się od > krótkiego wykładu umoralniającego będącego często aluzją do braku zainteresowania i ogólnego rozluźnienia; oraz >"mola" - do dziś po głowie mi chodzi 6,02 x 10 do potęgi 23!!! - O.K.

Pozytywnie zapamiętałem również księdza (nie pamiętam imienia ani nazwiska) ale cechą charakterystyczną było to że prowadząc lekcje religii- wykonywał 3 kroki do przodu i 3 do tyłu(i tak przez całe 45 min)opowiadając o różnych ciekawych wyprawach autostopem po europie i nietylko..przeplatając z tematami religijnymi..przychodził zazwyczaj w ciemnym gajerku i tylko koloratka przypominała że to ksiądz bo opowiadał typowo młodzierzowym językiem..przez co potrafił zainteresować // również O.K.

Z drugiej strony wspomnę o Pani Krystynie ŁYSZCZARZ - ogólnej atmosferze zastraszenia oraz słynnym "homosowietikus". Niewspominając o teorii "Pierwszego Wrażenia"stosowanej na lekcjach historii tzn. jeśli ktoś pozytywnie wpadł w oko Pani Profesor na wstępie - to i do końca miał "z górki" <<to jest oczywiście moje prywatne odczucie>>
Rozmawiałem z Panią Łyszczarz podczas ostatniego zjazdu - i muszę przyznać że przez te ostatnie kilkanaście lat od ukończenia szkoły, prawie zupełnie się nie zmieniła = co jest tą tajemnicą sukcesu niewiem, ale polecam dla wszystkich kobiet

Pani Halina HETMANOWSKA/geografia/ - utkwił mi w głowie Jej sposób na zapamiętanie trzech połączeń wodnych między Zalewem Szczecińskim a Bałtykiem:
Rzeki o nazwach: Dźwina, Świna, Piana - w interpretacji Pani profesor miał brzmienie: "...dziwna świnia bo pijana.."

.........................................................................................................

Miałem przyjemność w tamtym czasie, krztałtować swoją osobowość oraz wiedzę w obecności w/wymienionych oraz pozostałych o których nie wspomniałem - wychowawców i nauczycieli - za co z całego serca DZIĘKUJĘ
_________________
Rocznik 75; klasa B; Matura '94Cz-wa
..poszukuję namiarów na Grześka Bartosiewicza B-class '75..
szukasz znajomych-zerknij tutaj! http://nasza-klasa.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Attrix
Major
Major


Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 109
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

PostWysłany: 22 Lip 2007 09:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prof. MAŹNIEWSKA - ..........................Wink
prof. SUSKA... dała mi spokój przed maturą. . oboje wiedzieliśmy, że z tego nic nie będzie.
Pani od plastyki - miała "coś" w tych oczach...
_________________
Attrix matura 94 klasa "D".obecnie KAWALERIA POWIETRZNA...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Attrix
Major
Major


Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 109
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

PostWysłany: 22 Lip 2007 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszek napisał:




Pozytywnie zapamiętałem również księdza (nie pamiętam imienia ani nazwiska) ale cechą charakterystyczną było to że prowadząc lekcje religii- wykonywał 3 kroki do przodu i 3 do tyłu(i tak przez całe 45 min)opowiadając o różnych ciekawych wyprawach autostopem po europie i nietylko..przeplatając z tematami religijnymi..przychodził zazwyczaj w ciemnym gajerku i tylko koloratka przypominała że to ksiądz bo opowiadał typowo młodzierzowym językiem..przez co potrafił zainteresować // również O.K.


Z tego to ksiądz już od bardzo dawna nie jest księdzem. Poszedl po rozum do głowy i założył rodzinę...
_________________
Attrix matura 94 klasa "D".obecnie KAWALERIA POWIETRZNA...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek
Major
Major


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: raz okolice piotrkowa(EPI), raz wawa(WI) ale tym razem "17 województwo Polski" /UK/

PostWysłany: 22 Lip 2007 01:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Attrix napisał:


Z tego to ksiądz już od bardzo dawna nie jest księdzem. Poszedl po rozum do głowy i założył rodzinę...


Zgadza się! Nie mniej jednak uważam że w tym czasie gdy nim był - zdziałał w swojej materii o wiele więcej, niż niejedem przez całe życie będąc w sutannie..
Może ktoś pamięta Jego imię i nazwisko?


Pani Urszula PRZYBYSZ - wymagająca ale i potrafiąca nauczyć przedmiotu ścisłego, wymagającego systematyczności - pamiętam jak na półrocze w pierwszej klasie razem z góralami Gabrysiami w trójkę wyciągaliśmy się na słabe 3 - he he.
Ale później już było ok do końca szkoły na czwóreczkach z matmy..

Dodam może jeszcze kilka słów dotyczących Pana Grzegorza PAPALSKIEGO od muzyki. Pamiętam jak kiedyś nam opowiadał o swojej tajnej broni przeciwko "drogówce". Mianowicie na wypadek nieprzewidzianej kontroli milicji/policji, woził z sobą na tylnej półce maluszka czapkę wojskową ze stopniem kapitana; oraz pismo/"rozkaz personalny" informujące o awansowaniu go do stopnia majora...oczywiście innych dokumentów nie miał i zawsze tłumaczył się że z pośpiechu zapomniał - działało podobno .....NIEZAWODNIE.....

.........................................................................................................

notabene z własnego doświadczenia przez wiele kontroli policyjnych z pomocą legitymacji służbowych "prześlizgiwałem" się bez uszczerbku finansowego i punktów karnych. Do nie dawna na swoim koncie miałem dwa mandaty(jeden ze Słowacji, drugi z Chorwacji), ale ostatnio po dwóch ostrych i wyraźnych fotkach fotoradaru na "katowickiej" w niedługich odstępach czasu muszę przyznać wyższość i skuteczność urządzeń nad kontrolą funkcjionariuszy

POZDRAWIAM policjantów po naszym OLW
_________________
Rocznik 75; klasa B; Matura '94Cz-wa
..poszukuję namiarów na Grześka Bartosiewicza B-class '75..
szukasz znajomych-zerknij tutaj! http://nasza-klasa.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jacek1975
Szeregowy
Szeregowy


Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 1

PostWysłany: 26 Gru 2012 01:28 am    Temat postu: Pani mgr Mażniewska biologia Odpowiedz z cytatem

Czy pamiętacie?Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauką, pracą, zabawą Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group