Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Obóz żeglarski i PO
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauka, praca, zabawa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtek
Starszy Kapral
Starszy Kapral


Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 12
Skąd: Lublin

PostWysłany: 10 Lut 2005 06:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quiz!
A pamiętacie takie powiedzonko z obozu
"A k.....wa wszystko przez te trzciny" :-)
Prosze podac autora i okoliczność w jakich te słowa zostały wypowiedziane
Nagrody oczywiście brak bo autor zagadki jest biednym wsiowym nauczycielem
_________________
Wojtek Sosnowski
OLW Lublin
matura`92
dobry rocznik Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej K. Radzikowski
Major
Major


Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10 Lut 2005 09:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój rocznik obóz PW miał w JW na Majdanku. Mieszkaliśmy w namiotach. Wiąże się z tym parę wspominków.

1. Akurat był remont stołówki i jedzonko prosto z menażek wpieprzaliśmy pod chmurką. Kompot był zawsze wściekle gorący i niedosłodzony.
2. Zupkę do menażek i kompot do manierek nalewał nam jakiś obleśny rudy żołnierz. Nie było sposobu, żeby nie polał ukropem po łapach.
3. Kiedyś tenże jegomość tak gorliwie zaglądnął do gara z zupą, aż mu tam beret wpadł.
4. Na kilka dni wywieziono nas do lasu na "szkołę przetrwania". Obozowaliśmy w lesie gdzieś koło Kazimierza Dln. i było fajnie dopóki nasi nie wygrali w piłkę z tubylcami. Ostrzeżeni przez znającego tutejsze obyczaje naszego wodza, wystawiliśmy w nocy warty, żeby miejscowa dzicz nie pocięła nam pałatek.
5. Zadbawszy o urodę posmarowałem się pewnym popularnym środkiem odkażającym i drugą połowę obozu spędziłem na oddziale dermatologicznym z powodu uczulenia. Od tej pory wiem, że nie ma nic gorszego, niż pobyt w szpitalu w pierwszej połowie lipca.

Kiedy byliśmy w domach na wakacjach, na Kruczkowskiego przed naszymi blokami kwitły róże. Doprawdy piękny widok.


A propos obozu żeglarskiego, to przypominają mi się wyczyny synów kpt Dacki. Pamiętam, jak starszy zaczął okładać pałą po głowie młodszego i chwalił się, że ma bębenek.
Młodszy z kolei, przez nas podbuntowany, nasikał do torby Kol. Krzycha (ps. Poker). Poszkodowany bez trudu namierzył zbrodniarza i pogonił go do naprawy szkód za pomocą mydła "Junak" w węźle sanitarnym. Mały lamentował, Krzycho sadził joby, a my za oknem zwijaliśmy się ze śmiechu.
_________________
OLW Lublin, Matura 1993, Klasa 'B'
>>> wizytówka <<< , >>> tu pracuję <<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Macul
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11 Lut 2005 09:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nas straszyłi że oboż PO będzie na majdanku ale na szczęście był w Orzyszu.
My w drugiej Klasie( a może trzeciej ) byliśmy na manewrach gdzieś w okolicach Zwierzyńca. dali nam jakieś mapy i trzeba było iSC do jakiejś wsi żeby wziąć pieczątkę od sołtysa że się tam dotarło. Pamiętam tylko że wylądowaliśmy w Zwierzyńcu w knajpie obok browaru i ...
_________________
Macul jako Warszawiak również znany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zdyba
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 21
Skąd: OLW Lublin, obecnie W-wa

PostWysłany: 14 Lut 2005 06:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zulus do twoich wspomnień dorzucę jeszcze łapankę Jurkana po Dyskotece i powrót STAREM na plandece. Z tego obozu (PW Wierzbiny) doskonale pamiętam: "Kocham Cię jak Iralndię".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 15 Lut 2005 03:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdyba napisał:
Zulus do twoich wspomnień dorzucę jeszcze łapankę Jurkana po Dyskotece i powrót STAREM na plandece. Z tego obozu (PW Wierzbiny) doskonale pamiętam: "Kocham Cię jak Iralndię".


Cześć Zdyba jak miło cię znów ( na razie na pewno ) czytać.

Ta kultowa pieśń też mi wiele przypomina i myślę że wielu z nas w tym okresie przeżywało to samo co ja słysząc tą piosenkę.
_________________
Zulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
jot
Major
Major


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 197
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 15 Lut 2005 06:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdyba napisał:
Zulus do twoich wspomnień dorzucę jeszcze łapankę Jurkana po Dyskotece i powrót STAREM na plandece. Z tego obozu (PW Wierzbiny) doskonale pamiętam: "Kocham Cię jak Iralndię".

zdybciu!!! siemano, kope lat!!! dawaj fote do galerii!!
_________________
Jerzy Z,
OLW Lublin
matura `92
@Warszawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zdyba
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 21
Skąd: OLW Lublin, obecnie W-wa

PostWysłany: 15 Lut 2005 07:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staram się dodać fotkę ale nie bardzo mi wychodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 15 Lut 2005 09:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele wiele lat temu w Orzyszu można było zajść do tak cudownej mordowni jak Kasieńka ( Zdyba ty coś wiesz na ten temat ). Poza tym w kinie były cudowne disco gdzie cały kwiat Orzysza czekał na chłopaków z OLW którzy trwonili tam swoje skromne wyprowiantowania. Ale nic nie jest w stanie przebić egzaminu na kartę pływacką gdzie ja jako Mariusz N. ps. Najdi płynę sobie przez 200 metrów i dostaję pytanie kontrolnę gdzie się urodziłem. Ja mówię na tam, tam gdzieś koło Parczewa i tak dalej. Do dziś pamiętam tą miejscowość skąd pochodzi słynny projektant mody Adamus. Oczywiście takich jak ja było wielu ( no nie Jurcyś ) Egzaminy zostały powtórzone Laughing Laughing
_________________
Zulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
zdyba
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 21
Skąd: OLW Lublin, obecnie W-wa

PostWysłany: 15 Lut 2005 09:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, bo przez kilka minut też inaczej się nazywałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jot
Major
Major


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 197
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 19 Lut 2005 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulus napisał:
Wiele wiele lat temu w Orzyszu można było zajść do tak cudownej mordowni jak Kasieńka ( Zdyba ty coś wiesz na ten temat ). Poza tym w kinie były cudowne disco gdzie cały kwiat Orzysza czekał na chłopaków z OLW którzy trwonili tam swoje skromne wyprowiantowania. Ale nic nie jest w stanie przebić egzaminu na kartę pływacką gdzie ja jako Mariusz N. ps. Najdi płynę sobie przez 200 metrów i dostaję pytanie kontrolnę gdzie się urodziłem. Ja mówię na tam, tam gdzieś koło Parczewa i tak dalej. Do dziś pamiętam tą miejscowość skąd pochodzi słynny projektant mody Adamus. Oczywiście takich jak ja było wielu ( no nie Jurcyś ) Egzaminy zostały powtórzone Laughing Laughing

czy ja za kogos plywalem?? nie pamietam Rolling Eyes nie ma takiej opcji Very Happy
_________________
Jerzy Z,
OLW Lublin
matura `92
@Warszawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 20 Lut 2005 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie udawaj takie niewiniątko bo na ciebie też mam sporą teczkę. Ale najpierw muszę skontaktować się z agencją ds. Talibów w Klewkach pod Olsztynem Laughing Laughing
_________________
Zulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
jot
Major
Major


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 197
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 21 Lut 2005 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulus napisał:
Nie udawaj takie niewiniątko bo na ciebie też mam sporą teczkę. Ale najpierw muszę skontaktować się z agencją ds. Talibów w Klewkach pod Olsztynem Laughing Laughing

istnieje szansa ze jestem na jakies z fotek z demonstracji Smile
_________________
Jerzy Z,
OLW Lublin
matura `92
@Warszawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wojciech Nowak
Kapral
Kapral


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 7
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24 Lut 2005 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z obozu w Orzyszu wyniosłem całkiem niezłe umiejętności żeglarskie. Pamiętam, że przez 2 pierwsze tygodnie pływaliśmy non-stop. W końcu po zagrożeniu buntem i nagłymi utratami zdolności pływackich (demoralizujący wpływ plutonu komandosów podwodnych którzy opier... się przez cały czas) dali nam wolną niedzielę. Wychowawcy też wtedy byli po jakiejś imprezie bo nie byli w stanie wstać rano.

Z obozu na Majdanku wykpiłem się. Wink telefon ojca pułkownika do Dacki wszystko wyjaśnił. Wink
_________________
OLW Lublin
Matura 1993
klasa "B"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Seba
Kapral
Kapral


Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 5
Skąd: OLW w Lublinie.

PostWysłany: 24 Lut 2005 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze cieszył nas widok wstających skoro świt żeglarzy, podczas gdy my zastanawialiśmy się co zrobić z tak pięknie rozpoczetym dniem.

Pamiętam jak raz w sobotę ktoś wpadł na pomysł, że zamiast na piwo do Orzysza, przejdziamy się do Bemowa Piskiego. Szliśmy tam kilka godzin, w szczerym polu, rzy zaj....ym słońcu. Nasza tragedia dopełniła się kiedy okazało się, że sklepy są już zamknięte. Zero browaru a tu jeszcze droga powrotna. Prawie doszło do linczu prowodyra wyprawy.
_________________
Sebastian Błajszczak. Klasa A.
Rocznik maturalny 93 OLW w Lublinie.
Obecnie Warszawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej K. Radzikowski
Major
Major


Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24 Lut 2005 06:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że ten podział był bardzo demoralizujący. Na tym obozie tak żeglarstwo pokochałem, że ... do dziś do krypy nie wsiadłem. Razz

No i jeszcze ten palant po WSO w Jeleniej Górze, jako nasz d-ca plutonu ...
_________________
OLW Lublin, Matura 1993, Klasa 'B'
>>> wizytówka <<< , >>> tu pracuję <<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauka, praca, zabawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group