Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Wydarzenia na lekcjach i maturze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauka, praca, zabawa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej K. Radzikowski
Major
Major


Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08 Lut 2005 05:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na noc po rozdaniu świadectw maturalnych zadekowałem się na materacu w jakiejś kanciapie w bloku, gdzie rządy sprawował kpt Jakubczak. Tam na rok szk. 1992/93 stłoczono wszystkie roczniki. Nie byłem w tym odosobniony - bo kogoś namierzył dyrektor Bogdan M. i sieczką z obuwia sypnął niesamowicie.

Podróż powrotna - dokładnie jak u Was: mglisto, ponuro i poczucie, że ch*j wie, co będzie dalej.
_________________
OLW Lublin, Matura 1993, Klasa 'B'
>>> wizytówka <<< , >>> tu pracuję <<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 08 Lut 2005 06:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast jak trafiłem do chorążówki to miałem następującą przygodę. Wpada kapral na salę i od drzwi grze japę że jakim prawem lezymy na łóżkach ( pierwszy dzień pobytu ) chłopaki z cywila zrywają się na równe nogi i zaczynają się tłumaczyć. A ja dalej leżę on oczywiście do mnie że tam i tam i to i tamto. Więc ja mu mówię chłopcze ja jestem po 4 latach OLW a on lekko zmieszny mówi :
A to przepraszam
od tamtej pory nikt mnie nie zaczepiał ( oprócz przełożonych Laughing Laughing )
_________________
Zulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
jot
Major
Major


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 197
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 08 Lut 2005 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Szwech napisał:
Ja też mam kosznara związanego z maturą.
Po obronie na rozdaniu dyplomów mówią mi że nie mogę go dostać bo mam kupioną maturę i nie ma takiego liceum z jakiego mam świadectwo.
dobre

wypas Very Happy jak sie staralem o prace to to liceum wzudzilo niezdrowe zainteresowanie, az mnie kloes wkurzyl...
_________________
Jerzy Z,
OLW Lublin
matura `92
@Warszawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jot
Major
Major


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 197
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 08 Lut 2005 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedysm mialem takie koszmarne sny... przychodze na mature a tu sie okazuje ze mam pisac ja z historii albo zdawac ja ustnie... jaki stres! jak zwykle nie mozna bylo byc pewnym ze sie umie historie Smile
_________________
Jerzy Z,
OLW Lublin
matura `92
@Warszawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jot
Major
Major


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 197
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 08 Lut 2005 10:59 pm    Temat postu: Re: Historia Odpowiedz z cytatem

Piękny napisał:
Quiz.
Jaka prawidłowa odpowiedź u naszego Pana profesora P była premiowana oceną niedostateczną?

piekny, nie wiem, zrob ankiete Smile
_________________
Jerzy Z,
OLW Lublin
matura `92
@Warszawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Macul
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09 Lut 2005 09:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jot napisał:
Krzysztof Szwech napisał:
Ja też mam kosznara związanego z maturą.
Po obronie na rozdaniu dyplomów mówią mi że nie mogę go dostać bo mam kupioną maturę i nie ma takiego liceum z jakiego mam świadectwo.
dobre

wypas Very Happy jak sie staralem o prace to to liceum wzudzilo niezdrowe zainteresowanie, az mnie kloes wkurzyl...


To ja miałem lepiej bo wszyscy mi zazdrościli że skończyłem taką szkołe i Słusznie bo mieli czego zazdrościć Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Macul
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09 Lut 2005 09:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulus napisał:
Ja natomiast jak trafiłem do chorążówki to miałem następującą przygodę. Wpada kapral na salę i od drzwi grze japę że jakim prawem lezymy na łóżkach ( pierwszy dzień pobytu ) chłopaki z cywila zrywają się na równe nogi i zaczynają się tłumaczyć. A ja dalej leżę on oczywiście do mnie że tam i tam i to i tamto. Więc ja mu mówię chłopcze ja jestem po 4 latach OLW a on lekko zmieszny mówi :
A to przepraszam
od tamtej pory nikt mnie nie zaczepiał ( oprócz przełożonych Laughing Laughing )


jak wylądowałem na Inżu to pierwszego dnia już spotkałem część ludzi z rocznika 1990 więc miałem troche spokoju. Natomiast mój dowódca plutonu szczerze mnnie nie lubił za pochodzenie(OLW). Staral się za wszelką cene mnie usunąć (uważał mnie za element wywrotowy). Spotkałem go kiedyś w cywilu i się do tego przyznał , ale nie mam mu tego za złe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 15 Lut 2005 09:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej wspominam okres Romantyzmu z polaka. Uczyła nas wtedy młoda kobita zaraz po studiach. Każyd robił do niej słodkie oczka i ładnie się uśmiechał a ona okazała się taaaaaaaaakaaaaaaaaaaa niedobra dla mnie że coś strasznego. To była chyba pani Pasternak
_________________
Zulus


Ostatnio zmieniony przez zulus dnia 16 Lut 2005 09:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Andrzej K. Radzikowski
Major
Major


Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16 Lut 2005 07:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulus napisał:
pani Pasternak

Mnie uczyła przez 3 lata, a już pod koniec pierwszego roku zmieniła nazwisko. Wspominam ją raczej pozytywnie.

Kiedyś na lekcji miała być inscenizacja "Dziadów" (ch.g.w.- których). Podzielone role, zaciemniona sala, nastrój miały podkreślać palące się świece. Dostawca jednak dostarczył ... znicze nagrobkowe. Nakopciło cholernie, sufit zszarzał. Odpukać, obyło się bez strat w ludziach.

Jest wielka także dlatego, że oszczędziła nam meganonsensu p.t. nauka na pamięć "Ody do młodości".
_________________
OLW Lublin, Matura 1993, Klasa 'B'
>>> wizytówka <<< , >>> tu pracuję <<<


Ostatnio zmieniony przez Andrzej K. Radzikowski dnia 22 Lut 2005 07:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 16 Lut 2005 09:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi improwizacjami to też mam miłe wspomnienia.
Jednego razu na lekcji j.niemieckiego trzeba było zaimprowizować scenę na temat przychodzi facet do ........ Ja z Szafranem wybraliśmy szewca. Oczywiście śmiechu było co nie miara bo do improwizacji użyliśmy obuwia w którym przyszliśmy na lekcję ( śmierdziało jak z dobrego lazaretu Laughing Laughing ). Latałem na skarpetkach za Szafranem a ten nie chciał mi butów naprawić. Tak więc po ciężkich staraniach dostaliśmy po 4 i znów przez pół roku mogliśmy w ostatniej ławce rozwiązywać krzyżówki i grać w okręty
_________________
Zulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
jot
Major
Major


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 197
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 19 Lut 2005 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulus napisał:
Najlepiej wspominam okres Romantyzmu z polaka. Uczyła nas wtedy młoda kobita zaraz po studiach. Każyd robił do niej słodkie oczka i ładnie się uśmiechał a ona okazała się taaaaaaaaakaaaaaaaaaaa niedobra dla mnie że coś strasznego. To była chyba pani Pasternak

pasternakowa, byla super. uczyla tak jak ponton myslenia. nawet stawiala mi 2 stopnie z wypracowan, 2 za ort i inna za tresc... wiec uwazam to za sprawiedliwe. nawet postawila mi w 2 klasie 4 na koniec i dostalem naaagrode za dobre wyniki w nauce... pierwsza i ostatnia Very Happy
_________________
Jerzy Z,
OLW Lublin
matura `92
@Warszawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 20 Lut 2005 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jot napisał:
zulus napisał:
Najlepiej wspominam okres Romantyzmu z polaka. Uczyła nas wtedy młoda kobita zaraz po studiach. Każyd robił do niej słodkie oczka i ładnie się uśmiechał a ona okazała się taaaaaaaaakaaaaaaaaaaa niedobra dla mnie że coś strasznego. To była chyba pani Pasternak

pasternakowa, byla super. uczyla tak jak ponton myslenia. nawet stawiala mi 2 stopnie z wypracowan, 2 za ort i inna za tresc... wiec uwazam to za sprawiedliwe. nawet postawila mi w 2 klasie 4 na koniec i dostalem naaagrode za dobre wyniki w nauce... pierwsza i ostatnia Very Happy


To ty wtedy już myślałeś Laughing Question . Nie powiedziałbym tego w tamtych czasach ale patrząc na to wszystko z prespektywy czau to kto wie Wink
_________________
Zulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Macul
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21 Lut 2005 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie na polskim postrach siała niejaka prof Panek. Chłopaki z klasy A mieli z nią lekcje Shocked
_________________
Macul jako Warszawiak również znany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jot
Major
Major


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 197
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 21 Lut 2005 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macul napisał:
Panowie na polskim postrach siała niejaka prof Panek. Chłopaki z klasy A mieli z nią lekcje Shocked

to nazwisko jest jakies trefne dla polonistow Smile JEST JEJ GDZIES FOTKA, BO BYM SIE OSTRO ZDZIWIL Shocked
_________________
Jerzy Z,
OLW Lublin
matura `92
@Warszawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Macul
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18 Mar 2005 01:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomiałem sobie ze w pierwszej klasie na matmie siedziałem w pierszej ławce zaraz przy biurku pani prof. ( jak mnie pamięc nie myli Pani Olech). Zawsze filowałem na jej biurko Cool jak rozdawała klasówki i przeazywałem info o ocenach. Niestety pare razy mnie przyłapała Embarassed i przesadział do innej ławki Sad
_________________
Macul jako Warszawiak również znany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauka, praca, zabawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group