Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Bogowie scen i estrad - OP1
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michał Hodowany
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 86
Skąd: Andrychów

PostWysłany: 15 Lut 2006 10:10 am    Temat postu: Op1 Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o jakość naszych nagrań to na dzisiejsze czasy jest to kompletna kicha. Myślę że pomysł na utwory, muzyka i teksty były dobre. Gdybyśmy spróbowali swoich sił przy dzisiejszych możliwościach to napewno efekt byłby ciekawy. Jeśli chodzi o sprzęt to graliśmy na swoim, ja i guzu mieliśmy swoje gitary, Miedzik też grał na swoim basie. Jedynie czego używaliśmy z zasobów OLW to nagłośnienia, które na dzisiejsze czasy... szkoda mówić, nie wspominając o kamerce pogłosowej, która była starego typu tzn na taśmę magnetyczną. O jakąkolwiek przystawkę do gitary było trudno. Powiem tak, ja osobiście śmieję się z naszych poczynań, słuchając płytki słyszę niezestrojone gitary itp. Ale cóż uczyliśmy się grać. Zespół powstał w kiedy byliśmy w II klasie tj 1989. Ja pierwszy raz gitarę wziąem do ręki w roku 1988 więc efekty są jakie są. Myślę, że teraz aranżacje naszych utworów byłyby ciekawsze, a wykonanie napewno czyste. Jesli chodzi o nauczycieli to byliśmy pierwszym zespołem w OLW więc nie przeszkadzali nam w twórczości, powiem więcej przychylnie patrzyli na nasze zwolnienia z lekcji na różnego rodzaju przglądy muzyczne itp. A z muzyki mieliśmy fory. Historia naszego zespołu zaczęła się od nazwy "Chata wuja Toma" Jednak był to pomyśł nauczyciela od muzyki (nie pamiętam nazwiska) szybko zmieniliśmy ją na OP1 pomysł powstał na obozie w Poraju, Ochraniacz OP1 dał nam tak w kość, że postanowiliśmy nazwać tak zespół. Pamiętam pierwszą wersję - OP-ONE jednak nazwa ta szybko zmieniła się na OP-1 - przyczyna, bardzo prosta, w owych czasach na topie był zespół grający muzykę dyskotekową o nazwie TOP-ONE. Kiedy biliśmy na występie w Głuchołazach na plakotach ktoś podopisywał w naszej nazwie literę T i było z teg niezłe zamieszanie. Po ukończeniu liceum wszyscy poszli w swoją drogę i tak zakończyła się historia zespołu, szkoda, może coś by z nas było.... Pozdrawiam wszystkich sympatyków naszego zespołu..
_________________
Rocznik 1973, Matura 1992 Klasa B (gitara solowa zespół OP1 - jeśli ktoś pamięta)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 88
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 11 Kwi 2007 09:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale szanowne Grono Pedagogiczne nas lubiło i to nie przechwałki. Pani Muskała bardzo..., W.Wiatrak też i ten słynny półmetek hihihihihi laska by zerwał ze mną ale jaja , fajnie powspominać :lol:Michał - nauczyciel to p. Grzegorz Papalski
pozdro Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group