Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
iprezki
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauką, pracą, zabawą
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bodas
Kapral
Kapral


Dołączył: 02 Wrz 2004
Posty: 8

PostWysłany: 02 Wrz 2004 04:23 pm    Temat postu: iprezki Odpowiedz z cytatem

Zwracam się do rocznika 76:
Czy wy wiecie skąd się wzięło tyle świerków na slali studniówkowej??? Otóż był pewien uczeń (rzekłbym: bezimeinny bohater - i tak się składa, że to ja Wink ), który cały dzień śmigał po lesie gdzieś ... nawet nie wiem gdzie, daleko w każdym razie i ścinał dla Was drzewka, żebyście mieli ładnie na sali. A, że wcześniej siedział sobie na dyżurce gdzie było ciepło więc zostal zwerbowany tak jak go zastal kpt. Ujma, czyli ubranego w dżinsowy mundurek i te śmieszne adidasy. Oj to były czasy! że ja się wtedy nie rozchorowałem!? A jeszcze dostałem burę od mojej ówczesnej dziewczyny, że nie przyszedłem na spotkanie. No ale jak miałem przyjść skoro w tym czasie jeszcze przedzierałem się z toporkiem przez leśne zaspy. Szczegółów eskapady Wam oszczędzę, bo można by o tym godzinami. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Beneś Joanna
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy


Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 33

PostWysłany: 03 Wrz 2004 06:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..dzięki wielkie...bezimienny bohaterze!!!... Wink ..a propo choinek...skoro masz już doświadczenie i wiesz gdzie są najlładniejsze...to może śmigniesz kilka na nasz zjazd...żeby było równie pięknie??? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Przemysław Moszumański
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03 Wrz 2004 12:05 pm    Temat postu: Choinki Odpowiedz z cytatem

To pięknie pięknie .... tylko że to nasz rocznik musiał póŸniej jeŸdzić i sadzić drzewka pod CzęstochowÂą w ramach pracy społecznej Wink Nie wiem dokładnie ile ... ale wydaje mi się że sam zasadziłem około 500 świerków lub sosen. Ale nie narzekam ... mieliśmy cały dzień z głowy, picie z gajowym, czy leśniczym i mogę powiedzieć że do pełni męskości brakuje mi jeszcze syna i domu Wink
_________________
Przemek "Warszawa" Moszumański, Rocznik 1978
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Radek
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 40
Skąd: Łasin / Łódź

PostWysłany: 07 Wrz 2004 08:32 am    Temat postu: Sadzenie drzewek Odpowiedz z cytatem

Rocznik 79 tez doskonale pamieta sadzenie drzewek. Oto jedna z historii: Po jednym z takich wyjazdów (sopanie dołków pod sosenki, Gorzałeczka na rozgrzanie, no i suchy prowiant) wracamy a tu szlaban przy wyjeździe z lasu. Mało tego obok szlabanu tłum miejscowych twierdzących, że nie wyjedziemy. W takiej sytuacji mjr Zawadzki długo się nie zastanawiał tylko wydał komendę "Panowie wydziadać! Wykopać mi ten szlaban!". No i wysypał się cały autobus (ok. 40 chłopa) i wykopał ten szlaban. Very Happy Miejscowi nie mogli wyjść z podziwu i tylko pogrozili nam widłami na odjezdnym. jakie to wrazenie robi ekipa w niebieskich mundurkach Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
janos(ik)
Plutonowy
Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2004
Posty: 14
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 08 Wrz 2004 10:49 pm    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

Kurdebalans!
To rocznik 79' jeszcze był wojskowy?!
Coś takiego...
_________________
Adaś vel Janosik, Janos, Jano, Piano; rocznik 1973, klasa C, pokój 106, matura 1992
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Radek
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 40
Skąd: Łasin / Łódź

PostWysłany: 09 Wrz 2004 06:20 am    Temat postu: Janos Odpowiedz z cytatem

Niestety rocznik 79 tez był wojskowy. Ale niestety tylko przez rok bo potem szkołę rozwiązano. Jeszcze przez dwa lata uczyłem się w przemianowanym liceum (XI LO) ale to juz nie było to samo. Wtedy przeniosłem się do cywila i juz tak zostało. Szkoda, że generalicja rozwiazując tą szkołę nie liczyła się z nami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przemysław Moszumański
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09 Wrz 2004 01:46 pm    Temat postu: A propos Odpowiedz z cytatem

Skoro juz rozmawiam z kims z 79 to sie spytam. Pamietam że graliśmy z chłopakami z waszego rocznika na parterze w różne gry (RPG) po nocach i czasem wpadali jacys wychowawcy i nas wywalali. Pytanie brzmi: Jak nazywał się opiekun waszego rocznika - taki starszy pułkownik (zielony-lÂądowy) ?? Uczył PO i ogólnie panowała opinia że jego nic nie ruszy i można mu nas... w czapkę a on jÂą założy na głowę i się nie zdenerwuje. Pamietasz może jak się nazywał ?
_________________
Przemek "Warszawa" Moszumański, Rocznik 1978
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Radek
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 40
Skąd: Łasin / Łódź

PostWysłany: 10 Wrz 2004 06:06 am    Temat postu: Pułkownik Odpowiedz z cytatem

Doskonale pamiętam tego pułkownika. Nazywał się Zięba. Apropo gier RPG... Nie bardzo pamietam. Pozdrowionka. Ps. Z kim grałeś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Przemysław Moszumański
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10 Wrz 2004 10:43 am    Temat postu: RPG Odpowiedz z cytatem

Wiesz co ... nie za bardzo pamiętam. Graliśmy na parterze bo można było na spokojnie się dostać przez okno. Pamiętam tylko że jeden z nich był z Przemyśla a drugi ze Stargardu Szczecińskiego.

Pamiętam też ciekawÂą sytuację z płk ZiębÂą. Którejś nocy (ok. 1) gramy, na stole pełno gazet, tabel, podręczników do RPG i wchodzi właśnie Zięba. Spojrzał na stół, rozejrzał się, oczywiście zauważył że nie jesteśmy z jego rocznika, po czym walnÂął jakÂąś gadkę o duchu koleżeństwa i jak go cieszy to że pomagamy młodszym kolegom w nauce. Potem życzył miłej nauki poszedł Wink
_________________
Przemek "Warszawa" Moszumański, Rocznik 1978
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Beneś Joanna
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy


Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 33

PostWysłany: 10 Wrz 2004 01:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

płk.Ziembą mieliśmy PW...pamiętam jak jednemu z chłopaków wlepił pałke za to, że wycelował z -chyba to był kbk (czy jakoś tak) -w kolege...wprawdzie tym kbk-sem można by kogoś zabić tylko gdyby mu przywalić kolbą...ale z plk.Ziembą się nie dyskutuje.... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fero
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 18 Wrz 2004
Posty: 29
Skąd: Opoczno

PostWysłany: 21 Wrz 2004 03:20 pm    Temat postu: Imprezki Odpowiedz z cytatem

Pamietam pewnego Sylwestra, którego spędziliśmy w innym miejscy niż było to w pierwotnych planach. po drodze z jednego do drugiego miejsca zahaczyliśmy o akademik. W akademiku nie zabawiliśmy długo, bo studenci zajęli się naszymi napojami ... wyskokowymi oczywiście. Najciekawsze w tym wszystkim było jednak to, że jeden z naszych kolegów był zmuszony do podróżowania w bagażniku poloneza, kiedy trasportowaliśmy się na miejsce ostatecznej imprezy.
Ktoś jeszcze to pamięta? Very Happy
_________________
Kamil Ferensztajn "FERO"
Matura 1995, kl.IV D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
batek
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 21
Skąd: Braniewo

PostWysłany: 21 Wrz 2004 06:21 pm    Temat postu: do rocznika '76 Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś pamięta jak na imprezie w Olsztynie - my występowaliśmy w roli ochrony (międzyinnymi) - wtedy główne skrzypce podczas koncertu grał Mannam i oczywiście słynne pokazy laserów to były początki...(nie wspomnę o tym, ze za stanie tam.....kupiłem aparat fotograficzny Canon’a Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Marek
Kapral
Kapral


Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 5
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 22 Wrz 2004 09:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętam imprezke w internacie rocznik 1973, to były czyjeś urodziny nie pomnię czyje, ale impreza zakończyła się wędrówką ulicą złotą w stanie wskazującym.... Ktoś szedł i ściągał bramy wjazdowe i układał na ulicy. Nadjechało Pajero i była afera.... jeszcze długo po... pamięta to ktoś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Kwiędacz
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 28 Wrz 2004
Posty: 41
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29 Wrz 2004 04:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pamiętam, że najbliższa knajpa z piwem była koło tunelu pod "autostradą", druga koło więzienia i jeszcze na mirowskiej. Dopiero potem otworzyli na Róży Luksemburg (oglądaliśmy tam "koło fortuny" za odgadnięcie hasła barman stawiał piwo, jedno wygrałem... hasło brzmiało "nożyce krawieckie" pamiętam do dziś...

Byłem na imprezie w Olsztynie, za obstawę imprezy kupili nam do internatu tv satelitarną, obstawialiśmy jeszcze koncert na stadionie żużlowym...

(Admin: z 2 postów zrobiłem 1)
_________________
ps. "uśmiech"
rocznik 1974
matura 1993
klasa IV A
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Radek
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 40
Skąd: Łasin / Łódź

PostWysłany: 30 Wrz 2004 07:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za moich czasów najbliżasza knajpa z piwem była zaraz za siatką odzielającą nas od zawodzia. Wychodziliśmy dziurą w siatce, która znajdowała się zaraz przy garażach i starej budce wartowniczej. W barze sprzedawała pani Ele. Spoko babka. Dawała również na kreche.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauką, pracą, zabawą Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group