Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Izba Chorych i Poliklinika
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauka, praca, zabawa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 30 Mar 2005 08:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze w odwiedzaniu polikliniki było oddawanie krwi a raczej otrzymywanie w zamian czekolad tak deficytowych w tych czasach na rynku. W 4 klasie chodziły nawet pogłoski że są tacy co sprzedają swoją krew bo nie mają za co szaleć w nocy w Lublinie ale cóż kto ma głowe ten kombinuje Laughing
_________________
Zulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Piotr KLEPKA
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy


Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 17
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 02 Kwi 2005 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
Poliklinika poza tym, iż znajdowała się na terenie poza OLW- z dala od nauczycieli, wychowawców, Edwarda i Piękosia miała jeszcze jedną zaletę- można ją było odwiedzać w miarę regularnie- 1- 2 razy na miesiąc i pozwalała mi odetchnąć- zwłaszcza wiosenną porą od zgiełku szkoły i szumu w głowie. Lubiałem sobie wiosną pojechać i pod byle pretekstem posiedzieć w parku....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Macul
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02 Kwi 2005 05:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr KLEPKA napisał:
Laughing
Poliklinika poza tym, iż znajdowała się na terenie poza OLW- z dala od nauczycieli, wychowawców, Edwarda i Piękosia miała jeszcze jedną zaletę- można ją było odwiedzać w miarę regularnie- 1- 2 razy na miesiąc i pozwalała mi odetchnąć- zwłaszcza wiosenną porą od zgiełku szkoły i szumu w głowie. Lubiałem sobie wiosną pojechać i pod byle pretekstem posiedzieć w parku....

Obok polikliniki otworzyli fajną knajpke w piwnicy. Kiedyś tam byłem szkoda że wtedy nie była otwarta mieliby niezły ruch Laughing
_________________
Macul jako Warszawiak również znany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej K. Radzikowski
Major
Major


Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03 Kwi 2005 08:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulus napisał:
oddawanie krwi

No i patent na uniknięcie "niewygodnej" lekcji. Dwóch Kolegów z mojej klasy postanowiło zadebiutować jako krwiodawcy w Szpitalu Kolejowym. Pierwszy omdlał, gdy mu wbito igłę. Drugiemu "ekran zgasł" na widok sąsiada. Dostali oczywiście zaświadczenia usprawiedliwiające nieobecność w szkole, z jednoczesną gorącą prośbą, by te ich odwiedziny w Stacji Krwiodawstwa już się nie więcej powtarzały. Confused
_________________
OLW Lublin, Matura 1993, Klasa 'B'
>>> wizytówka <<< , >>> tu pracuję <<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Czarek Szarpak
Major
Major


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 151
Skąd: Zielonka/Warszawa

PostWysłany: 04 Kwi 2005 01:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że gdy byliśmy w czwartej klasie chyba to jeden gość z młodszego rocznika wykorkował nie wiadomo na co. Legenda głosi, że przyszedł na izbę i uskarżał się na wielki ból pod pachami. Izba go olała i kilka godzin później było po nim. Pewnie dostał jakiejś sepsy albo innego zakażenia ale wtedy nikt się nie poznał. Tak to pamiętam, chyba że było inaczej...
_________________
Czarek Szarpak
OLW Lublin
matura '92 kl.F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Macul
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04 Kwi 2005 01:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarek Szarpak napisał:
Pamiętam, że gdy byliśmy w czwartej klasie chyba to jeden gość z młodszego rocznika wykorkował nie wiadomo na co. Legenda głosi, że przyszedł na izbę i uskarżał się na wielki ból pod pachami. Izba go olała i kilka godzin później było po nim. Pewnie dostał jakiejś sepsy albo innego zakażenia ale wtedy nikt się nie poznał. Tak to pamiętam, chyba że było inaczej...


Ja pamiętam z e to było tak, że Harris go olał i potem kolo wylądował w szpitalu w poważnym stanie. Okazało się że ma raka z przeżutami , ale czy to prawda
_________________
Macul jako Warszawiak również znany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 04 Kwi 2005 04:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem tylko tyle że sprawa była bardzo poważna a nasi cudotwórcy jak zwykle to olali. Panie bądź im litościwy
_________________
Zulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Hajnówka
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10 Kwi 2005 03:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macul napisał:

Ja pamiętam z e to było tak, że Harris go olał i potem kolo wylądował w szpitalu w poważnym stanie. Okazało się że ma raka z przeżutami , ale czy to prawda


Z tego co pamiętam, to Harris miał specjalnośc ginekologia Smile
_________________
Artur Prokopiuk alias 'Hajnówka'
OLW Lublin.
matura 1992
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Macul
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11 Kwi 2005 07:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hajnówka napisał:
Macul napisał:

Ja pamiętam z e to było tak, że Harris go olał i potem kolo wylądował w szpitalu w poważnym stanie. Okazało się że ma raka z przeżutami , ale czy to prawda


Z tego co pamiętam, to Harris miał specjalnośc ginekologia Smile

No i to wiele tłumaczy Twisted Evil Juz wiem czemu dostawaliśmy biseptol Laughing
_________________
Macul jako Warszawiak również znany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
duce
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy


Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 4

PostWysłany: 12 Kwi 2005 05:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten chłopak był z mojego roku-Tomek Stasiak. Był z F albo E klasy, ja byłem z A, więc go znałem w zasadzie tylko z widzenia. Uskarżał się na ból nogi i poszedł do naszego graba.. chciałem powiedzieć-lekarza, gdzie został wyśmiany jako symulant. Za kilka dni jednak trafił na izbę - i tu nie pamiętam, czy zmarł na izbie, czy w szpitalu.
Tydzień później kolega z B klasy dostał grypy czy coś w tym rodzaju i wychowawca (Matwiej?) wysyłał go na izbę chorych, na co on reagował wręcz panicznie, twierdząc, że on już żywy stamtąd nie wróci.
Moja dziewczyna mieszka naprzeciwko matki Tomka, kobieta do tej pory sie po tym nie pozbierała. Ma ogromny żal do lekarza i w ogóle do OLW.
B.T.W.: Kolega-panikarz miał lekkiego zeza, zawsze smialiśmy się, że od naszego lekarzyny dostaje na tę przypadłość właśnie biseptol.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 13 Kwi 2005 05:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie a ja jestem chory. Potrzebuję wsparcia medycznego a lekarz w Michałowie to podobno alkoholik. No ale cóż muszę ryzykować Crying or Very sad
_________________
Zulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Macul
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14 Kwi 2005 08:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zulus napisał:
No właśnie a ja jestem chory. Potrzebuję wsparcia medycznego a lekarz w Michałowie to podobno alkoholik. No ale cóż muszę ryzykować Crying or Very sad


No to uważaj / Poza tym jest ryzyko jest zabawa jak mawiał pewien wspominany Już historyk Laughing
_________________
Macul jako Warszawiak również znany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztof Szwech
Major
Major


Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 159
Skąd: Warszawa @ Lublin

PostWysłany: 14 Kwi 2005 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy któryś z naszych kolegów medyków aplikuje swoim pacjentom biseptol? Question
_________________
Krzysztof Szwech,
OLW Lublin.
matura 1992
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Macul
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14 Kwi 2005 02:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Szwech napisał:
Ciekawe czy któryś z naszych kolegów medyków aplikuje swoim pacjentom biseptol? Question


Obawiam sie że został wycofany z rynku jak sie okazała ze to środek tzw wczesnoporonny Laughing
_________________
Macul jako Warszawiak również znany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zulus
Pułkownik
Pułkownik


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 718
Skąd: OLW LUBLIN

PostWysłany: 14 Kwi 2005 04:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żżżżżżżżżżżżYYYYYYYYYYYJJJJJJJJJJJJJJJJJJĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ Laughing
_________________
Zulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauka, praca, zabawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group