Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Służba zasadnicz
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Wieści z wyjazdówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 680
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 09 Wrz 2004 06:28 am    Temat postu: Służba zasadnicz Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie, którzy z absolwentów odbyli zasadniczą służbę wojskową ? Oczywiście mam tu na myśli tych, którzy nie są żołnierzami zawodowymi.

Ja niestety nie miałem tej przyjemności Very Happy
Najpierw szkoła potem dzieci .....

a wy ??
_________________
Artur G. ur. 1976, matura 1995, klasa D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Beneś Joanna
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy


Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 33

PostWysłany: 09 Wrz 2004 07:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...mnie też to ominęło Razz ..najpierw szkoła, potem dzieci Very Happy...a szkoda, bo mogłoby być ciekawie:)...cosik mi się zdaje że traz już przyjmują panie do akademi wojskowych???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Radek
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 40
Skąd: Łasin / Łódź

PostWysłany: 09 Wrz 2004 08:16 am    Temat postu: Dziewczyny Odpowiedz z cytatem

Służby zasaniczej nie odbyłem. Po studiach nie biorą na taką służbę. a jeżeli chodzi o kobiety w armii to uważam, że to pomyłka. Kobiety obniżają morale (mężczyzna przy kobiecie nie myśli o wojnie tylko o łóżku), poza tym jeżeli otworzy sie dla nich ten zamkniety męski świat to nie bedzie już ich tak ciągneło do żołnierzy. I co wtedy będzie z powiedzeniem: "Za mundurem panny sznurem"...

Ostatnio zmieniony przez Radek dnia 09 Wrz 2004 12:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BACA
Generał - Moderator
Generał - Moderator


Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 261

PostWysłany: 09 Wrz 2004 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kwaterka w Poznaniu podczas egzaminów obraziła się na mnie Laughing powiedziałem sobie : teraz ty nie chcesz, to będziesz prosić. I upominiała się armia o mnie już na wiosne 94 wysyłając mnie na wakacje na mazury do Gizycka. Potem na zime wysłała mnie w góry do Kotliny Kłodzkiej do Piechoty Górskiej. Wojo skończyłem w lecie 95 ze stoponiem starszy kapral. Generalnie miło wspominam.
_________________
matura 93 , klasa IV E

Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kula
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 18 Sie 2004
Posty: 23
Skąd: Myszków

PostWysłany: 09 Wrz 2004 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialbym kolegom przypomniec, ze zgodnie z prawem niektorzy moga byc jeszcze w wieku poborowym wiec za bardzo sie nie rozpisujcie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kruger76
Starszy Kapral
Starszy Kapral


Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 10
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 09 Wrz 2004 01:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie narzekam zglosilem sie po studiach jako ochotnik do armi i trafilem do Wroclawia specializacja saperska a pozniej Szczecin bylo super ale szkoda ze tylko 6 miesiecy fajny urlopik Very Happy [/i]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Przemysław Moszumański
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10 Wrz 2004 10:52 am    Temat postu: Zawodowa Odpowiedz z cytatem

Też zostałem pominięty ze względu na studia i jakoś nie żałuję. Natomiast teraz już nie biorÂą do SPRów (tyko ochotników) więc jestem spokojny Wink)

Natomiast co do służby zasadniczej to wybaczcie ale ponieważ biorÂą do niej tę część społeczeństwa która nie potrafi sobie załatwić odroczki (ta mÂądrzejsza zostaje na zewnÂątrz) to perspektywa spędzenia roku z ... niezbyt mÂądrymi ludŸmi nie jest za wspaniała.
Wiem że powinien to być szczytny obowiÂązek służby ojczyŸnie i tak dalej ... ale opcja cofnięcia się w rozwoju o kilka poziomów i poznania wielu brakujacych ogniw łańcucha ewolucji wciÂąż mnie przeraża.
_________________
Przemek "Warszawa" Moszumański, Rocznik 1978
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BACA
Generał - Moderator
Generał - Moderator


Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 261

PostWysłany: 10 Wrz 2004 10:44 pm    Temat postu: Re: Zawodowa Odpowiedz z cytatem

Przemysław Moszumański napisał:
Natomiast co do służby zasadniczej to wybaczcie ale ponieważ biorÂą do niej tę część społeczeństwa która nie potrafi sobie załatwić odroczki (ta mÂądrzejsza zostaje na zewnÂątrz) to perspektywa spędzenia roku z ... niezbyt mÂądrymi ludŸmi nie jest za wspaniała.
Wiem że powinien to być szczytny obowiÂązek służby ojczyŸnie i tak dalej ... ale opcja cofnięcia się w rozwoju o kilka poziomów i poznania wielu brakujacych ogniw łańcucha ewolucji wciÂąż mnie przeraża.


wcale nie uważam abym cofnął się w rozwoju a także nie sądze abym był mniej mądry i przez to poszedł do zasadniczej służby wojskowej. Twisted Evil
w wojsku wbrew obiegowej opinii spotkałem ludzi mądrych i wcale nie odstających od Twojej części wspaniałego społeczeństwa.
To dlaczego startowałeś do OLW przecież to nie była szkoła piekarzy lub mnichów Laughing
_________________
matura 93 , klasa IV E

Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Przemysław Moszumański
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13 Wrz 2004 09:18 am    Temat postu: Zawodowa Odpowiedz z cytatem

Częściowo masz rację. Jakakolwiek generalizacja jest z zasady fałszywa. Nie wÂątpię że spotkałeś wartościowych ludzi ale ... tu wyjÂątki potwierdzajÂą regułę. W większości przypadków pobór dotyczy ludzi niewykształconych, prostych ... itp. Nie twierdzę że to Ÿle ... taka już jest od dawien dawna formuła konksryptu czyli armii poborowej (Tzw. sól ziemi). Tyle że ja jakoś nie miałem ochoty z takowymi przebywać przez ponad rok (zaznaczam że daleko mi do snoba i snobizmu - po prostu uważam że nic wartościowego bym stamtÂąd nie wyniósł).
Natomiast co do OLW to trafiłem tam ponieważ chciałem zostać żołnierzem zawodowym (Jak chyba wszyscy inni ... świadomi Wink ). Niestety po 2 latach MON rozwiÂązał szkołę i się skończyło.

Pozdrawiam
_________________
Przemek "Warszawa" Moszumański, Rocznik 1978
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MARCIN
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 02 Wrz 2004
Posty: 81
Skąd: KIELCE

PostWysłany: 16 Wrz 2004 12:11 pm    Temat postu: SłUZBA ZASADNICZA Odpowiedz z cytatem

W OSIEM MIESIECY PO ZAKOŃCZENIU EDUKACJI W OLW TRAFIłEM DO WOJA A DOKłADNIE NAJPERW PÓł ROKU SZKÓLKA W NIEPOłOMICACH A POTEM RESZTE W KRAKOWIE OCZYWIŚCIE W DESANCIE .UCIEKłEM Z TEGO SYFU ZE STOPNIEM STARSZY KAPRAL ALE NIE BYłO TAK ZLE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
batek
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 21
Skąd: Braniewo

PostWysłany: 22 Wrz 2004 07:07 pm    Temat postu: do BACY w sprawie zasadniczej służby wojskowej Odpowiedz z cytatem

W pewnym sensie masz rację - są to żołnierze wielokrotnie z rodzin biednych, wielodzietnych, sieroty, z wykształceniem podstawowym lub zasadniczym, albo i nie, średnie to wyjątek na pododdziale - ale ja pracuję z tymi żołnierzami i da się z nimi dużo zrobić, a to że są niby cofnięci w rozwoju, jest ich garstka - większość to ludzie, którym życie nie dało szansy z powodów, które wymieniłem wyżej i co mieli biedacy zrobić. Naprawdę większość żołnierzy to porządna firma, tu w woju też się wiele nauczą. Niestety plagą jest to, ze do zasadniczej trafiają żołnierze po wyrokach, tacy, którzy mieli kontakt z narkotykami i brali (próbójąc robić to samo tu) - z takimi się walczy (a przełożeni mówią, żeby ich wychować Very Happy Very Happy - dobre sobie - pojęcie względne) Skoro go rodzice nie wychowali przez 18 lat, wyrok nie zrobił na nim wrażenia to co żołnierz zawodowy może mu zrobić - szkolenie intensywne - teraz też nie jest tak prosto jak kiedyś - wiele się w armii zmieniło - humanizacja .... nic wiecej lepiej nie dodawać, można by pisać i pisać. Dowódcą pododdziału jestem już 4 lata (wcześniej dowódca plutonu - twór mniejszy Wink) 2 lata) - także troszkę już kieruję tym towarzystwem, wiele widziałem, cosik już wiem. Acha gdyby ktoś chciał czepić się mnie - to źle na mnie nie wpłynęła praca z takim wojskiem, gdyż sam rozwijam się i podnoszę kwalifikacje w wojsku i na studiach cywilnych. Gdybyś BACA miał jakiekolwiek pytania w tej kwestii to śmiało. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
pellek
Major
Major


Dołączył: 29 Wrz 2004
Posty: 118
Skąd: 100lica

PostWysłany: 01 Paź 2004 08:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raducz, Katowice, Warszawa - wojska nadwiślańskie MSW, teraz już nie istnieją, wyszedłem jako kapral, ostatnie 8 miesięcy miałem kapitalną służbę: 9 dni w jednostce, 5 dni w domu. W sumie nienajgorzej, tylko znowu likwidacja, byłem w OLW - likwidacja, byłem w nadwiślańskich - likwidacja, coś jest na rzeczy



W Katowicach spotkałem EMENA z mojego pokoju (108), był pisarzem na innej kompanii, a 500 m od jednostki Panczur (Radek, 108) polewał piwo w knajpce.


gdy jeździłem w Warszawuie spotkałem kol. z OLW z młodszego rocznika, ale nazwiska nie pomnę



( 3 w 1 zgodnie z regulaminem ) moderator
_________________
rocznik 75, klasa IV D. pok. 108
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kula
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 18 Sie 2004
Posty: 23
Skąd: Myszków

PostWysłany: 05 Paź 2004 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Raducz, Katowice, Warszawa - wojska nadwiślańskie MSW, teraz już nie istnieją, wyszedłem jako kapral, ostatnie 8 miesięcy miałem kapitalną służbę: 9 dni w jednostce, 5 dni w domu. W sumie nienajgorzej, tylko znowu likwidacja, byłem w OLW - likwidacja, byłem w nadwiślańskich - likwidacja, coś jest na rzeczy


Startuj za posla moze sejm zlikwiduja Smile

A tak powaznie to czasami wspolczuje Wam zawodowym w jednostkach bojowych. Z racji pracy mam kontakt z bylymi oficerami liniowymi jak i "pulkownikami" ze sztabow. Wiekszosc z tych ostatnich ma mniejsze pojecie o armii niz ja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ojciec
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 29
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: 05 Paź 2004 02:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po 10 miesiącach WAT-u zrezygnowałem z dalszej nauki i trafiłem na dosłużenie do zasadniczej. Ponieważ sam tego chciałem wylądowałem na kompanii zasadniczej ,które "ochraniała" WAciaków przed cywilami. Panowie nie macie czego żałować, że nie byliści w zasadniczej. Ponieważ była nas mała ilość, więc warta wypadała co 24 godziny. I to była jedyna rozrywka, a tak nudy, nudy, nudy. Jedyną rozrywką było jak na teren strzeżony WAT wszedł łoś. Chodziły pogłoski, że wartownik go wpuścił, bo myślał, że to dowódca warty (hihihihihi) idzie. A i drugi numer jak wpadły "żółwiki", bo ktoś obrobił magazyn, podobno strzeżony... Dziadki na kompanii spoko, falowanie niezbyt duże, oprócz poczucia straconego czasu i wybiórczych wart, podczas któych przysypiało się na kaloryferze przy wejściu do głównego budynku mało pamiętam.
_________________
Ojciec, r.1975, matura 1994, pokój.. hmmmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał
Kapral
Kapral


Dołączył: 17 Paź 2004
Posty: 8
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17 Paź 2004 01:40 pm    Temat postu: Zasadnicz Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast najpierw po OLW byłem w WSO Koszalin, po pierwszym semestrze napisałem podanie o zwolnienie resztę słuzby walczyłem w zasadniczej, ogólnie było fajnie choc za mało "woja", jako ochotnik i były podchorąży miałej jednak ciekawa słuzbę od strony stosunków międzyludzkich ale mam to za sobą i z perspektywy czasu uważam że im więcej doświadczeń ty lepiej.



Rafał r.73
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Wieści z wyjazdówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group