Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Stowarzyszenie Absolwentów OLW

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum OLW Strona Główna -> II Zjazd Absolwentów OLW - 4 czerwiec 2005
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mario
Major
Major


Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 113
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: 06 Cze 2005 12:39 pm    Temat postu: Stowarzyszenie Absolwentów OLW Odpowiedz z cytatem

Wiedziałem, że nadejdzie ten dzień, gdy zasadnym stanie się pytanie: co dalej? Odpowiedź jest dziecinnie prosta. Musimy powołać Stowarzyszenie Absolwentów OLW. Nie ma innego wyjścia. Przeprowadzałem zakrojone na szeroką skalę konsultacje i za każdym razem spotykałem się z entuzjastycznym odzewem. Strona www. to A Stowarzyszenie B. Proszę Was o opinie, uwagi i propozycje. Zróbmy TO!!! Twisted Evil
_________________
Mariusz "MARIO" Kur
Klasa A
Rocznik 1972
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kula
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 18 Sie 2004
Posty: 23
Skąd: Myszków

PostWysłany: 06 Cze 2005 01:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok. Jak widzisz cele i sposób działania takiego stowarzyszenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mario
Major
Major


Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 113
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: 06 Cze 2005 01:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pisałem jak ja to widzę, ponieważ oczekuję z Waszej strony drogie koleżanki i koledzy "burzy mózgów". Dopiero na podstawie zebranego materiału poglądowego (potrzeby i oczekiwania) możliwe będzie skonstruowanie Statutu. No dobrze mała próbka, przedstawiam w sposób bardzo opisowy. Jednemu z nas powodzi się lepiej, drugiemu mniej. Ten pierwszy może pomóc temu drugiemu, ale nie ma o sytuacji tego drugiego bladego pojęcia. Stowarzyszenie może być świetną płaszczyzną gdzie te dwie osoby zostaną ze sobą skontaktowane. To tyle. Prawników wśród nas mamy i Statut też będzie miał, kto napisać. Twisted Evil
_________________
Mariusz "MARIO" Kur
Klasa A
Rocznik 1972
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kula
Sierżant
Sierżant


Dołączył: 18 Sie 2004
Posty: 23
Skąd: Myszków

PostWysłany: 06 Cze 2005 02:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóż napisanie statutu to nie jest problem. Zrobić to może każdy choćby przy pomocy odpowiedniej komórki właściwego Starostwa Powiatowego (najczęściej Wydziału Spraw Obywatelskich). O ile o większości zapisów w statucie zadecydyje "komitet założycielski" to cele i środki należy przedyskutować wcześniej, aby potencjalny członek wiedział do czego zgłasza akces.
W związku z tym, że padła propozycja założenia stowarzyszenia pytam jeszcze raz pomysłodawcę o cele i formy działania.
Mimo, że popieram taką idee moim zdaniem "samopomoc" to za mało aby zakładać i ponosić koszty stowarzyszenia.

Czy ktoś z Was ma inne propozycje?

PS: W przypadku większego odzewu jestem skłonny napisać statut i pomóc w organizacji takiego stowarzyszenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mario
Major
Major


Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 113
Skąd: Zawiercie

PostWysłany: 07 Cze 2005 09:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podczas rozmów inicjatywę nazywaliśmy „Nasza Ordynacka” i nie ukrywam, że mam podobne wyobrażenie o profilu działalności Tego co miałoby powstać. Statut „tej” Ordynackiej do poczytania pod adresem www.ordynacka.org.pl. Ale nie chcę nic sugerować!!! Twisted Evil
_________________
Mariusz "MARIO" Kur
Klasa A
Rocznik 1972
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
depesz_1975
Major
Major


Dołączył: 09 Wrz 2004
Posty: 131
Skąd: Bełchatów

PostWysłany: 07 Cze 2005 03:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario chyba nie Ty jeden o tym pomyslałes Wink Co do sformalizowania to juz sie trzeba zastanowic co i jak.
_________________
Pozdrawiam wszystkich

rocznik 1975, pokój 109, matura .. chh dawno Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
das_darek
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy


Dołączył: 28 Wrz 2004
Posty: 55
Skąd: wrocław

PostWysłany: 08 Cze 2005 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stowarzyszenie fajna rzecz byle nie znalazly się osoby, ktore zechca wykorzystac je tylko do swych celow. ja mam pod nosem stowarzyszenie wojskowych chemikow i powiem szczerze ze patrzac na nich to widze tylko ze najwazniejsza rzecz to placic skladki-nawet Dnia Chemika nie chca organizowac, co najwyzej wspoluczestniczyc.....tyle ze zakladali je juz emerytowani wojskowi bo im sie chyba nudzilo i mimo ogolnopolskiego zasiegu ...guzik sie dzieje....ale to moja prywatna opinia. uwazam pomysl zalegalizowania stowarzyszenia OLW za super o ile ktos nie bedzie chcial z niego korzystac dla prywatnych potrzeb. JESTEM ZA:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Admin
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 680
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 09 Cze 2005 04:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może ja coś od siebie powiem na ten temat.
Pomysł jest dobry, ale w głowie mam zbyt dużo "ale" i nie jestem przekonany czy jest szansa aby to sie udało. Mamy ok. 1000 absolwentów. Zakładając, że stowarzyszenie będzie działało w obrębie OLW CZ-WA to trochę mało potencjalnych członków. Takie stowarzyszenie musi pewnie posiadać swoją księgowość, swoją siedzibę, musi być czymś. Oczywiście na taką działalność potrzebne są pieniądze. Ilu z tych 1000 osób zadeklaruje swoje członkowstwo ? Ja myślę, że maksymalnie ze 100 osób, biorąc pod uwagę, że składki członkowskie będę minimalne. Po odliczeniu kosztów działalności pewnie nie wiele zostanie na zaspokojenie zakładanych celów stowarzyszenia, jakie by one nie były. Może lepiej byłoby w sytuacjach, w których jest jakaś potrzeba analogiczna do działalności stowarzyszenia zrobić wielkie poruszenie nieformalnie, wśród nas wszystkich.

Druga opcja to stowarzyszenie wszystkich absolwentów OLW, niech ich będzie ... hmmmm, nawet i 10tyś. Tutaj już wg mnie jest logistyczny problem, bo nie wiem kto zająłby sie takim przedsięwzięciem ... skoro większość z nas ma swoje zajęcia, swoją pracę. Być może znajdzie się ktoś taki, kto pociągnie ten temat. I w tym przypadku może być problem z ilością członków nie wspominając o problemach związanych z trafianiem do abslowentów poszczególnych OLW. Zawsze jakaś szkoła, będzie się czuła pokrzywdzona.

Reasumując, pomysł jest super, ale ja jestm sceptyczny co do powodzenia przedsięwzięcia, pomijając cel stworzenia takiego stowarzyszenia. Jeśli coś sie wyklaruje to jestem pierwszy na liście członków.

ps. nie znam sie na aspektach prawnych tematu, więc śmiało możecie mnie poprawić, jesli w jakiejś kwestii sie mylę.
_________________
Artur G. ur. 1976, matura 1995, klasa D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum OLW Strona Główna -> II Zjazd Absolwentów OLW - 4 czerwiec 2005 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group