Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Trochę polityki ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Wieści z wyjazdówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 14 Sie 2005 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście - pomysł w/g mnie bardzo dobry - płk rez R.Polko - szefem MON! Idea To jest to. W końcu po wielu latach "cywilnej" kontroli nad naszym resortem, na tym stołku usiadłby ktoś kto zna naszą służbę od podszewki i potrafi myśleś strategicznie i podejmować decyzje. W przeciwieństwie do polityków nie mających jakichkolwiek kwalifikacji do "dowodzenia" resortem siłowym. W tej chwili minister opiera się na grupie doradców,którą w większości tworzą byli pracownicy SG i sposób myślenia widoczny jest gołym okiem w decyzjach podejmowanych przez MON.
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Kwiędacz
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 28 Wrz 2004
Posty: 41
Skąd: Kraków

PostWysłany: 02 Wrz 2005 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Romek nie nadaje się do polityki, to człowiek czynu... chociaż teraz próbuje nowych wyzwań. Znałem go (z widzenia) jak pracował w 6 BDSz i mieszkał w Krakowie na osiedlu wojskowym....
w sumie to nie wiem czego teraz szuka, raczej skłonny jestem uznać, że stara sie wykorzystać "swoją chwilę" najlepiej jak może -> i słusznie.
z drugiej strony PiS nie ma mocnego kandydata na Szefa Resortu Obrony, być może już dogadali się z PO w sprawie Komorowskiego.... o zgrozo.
a to wróży dalsze reformy i cięcia w garnizonach......
aby do jesieni i obyśmy mądrze.
_________________
ps. "uśmiech"
rocznik 1974
matura 1993
klasa IV A
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
AdamR
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 27
Skąd: Łódź

PostWysłany: 26 Lis 2005 02:15 pm    Temat postu: nasz człowiek w polityce Odpowiedz z cytatem

W sprawie "małej" polityki...
gdy ostatnio widziałem Zbyszka Wojterę (rocznik '75, matura '94) był starostą powiatu w łęczycy, ale kariery mu nie wróżę... rozmowa na temat interesów była... hm... rywinoidalna
Krótko mówiąc - pracuję w branży wyposażenia wnętrz, podesłałem mu rewelacyjna firme wykonawczą a w trakcie negocjacji (z ta firmą) padały sugestie żeby zastosować niższe ceny bo On ma możliwości... Jeśli będzie tak grał dalej to przywita sie z Lwem osobiście Wink czego mu zbsolutnie nie życzę, bo osobiście to go lubię

OCZYWISCIE TO WSZYSTKO MOGłO ZNACZYC CO INNEGO
i może tylko ja mam takie robaczywe myśli
_________________
matura 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BURTON
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 222
Skąd: Opoczno

PostWysłany: 04 Gru 2005 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę Adam przyzna, że mnie powaliłeś tym newsem. Owsik starostą Shocked
Nawet trochę poszperałem w necie:
http://leczyca.bip.cc/?p=128
no cóż, nie ma jak samoobrona-jaki przewodniczący taka reszta.
_________________
Burton r. 1975, matura 94, IVb, pokój 8,9,109
1%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AdamR
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 27
Skąd: Łódź

PostWysłany: 07 Gru 2005 04:50 pm    Temat postu: Owsikowe losy... Odpowiedz z cytatem

ej, Burton tak goscia zgnębiliście że mu się krawat na głowę rzucił Wink
_________________
matura 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28 Wrz 2006 08:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miało być o polityce, tej małej (samorządy) i tej "dużej" (parlamenty,rządy), która gorsza? Patrząc na to co dzisiaj wyprawiają "wybrańcy narodu" w imię demokracji i słuchając komentarzy niektórych z nich to mam wrażenie, że nie żyją w tej samej rzeczywistości albo mają nasze społeczeństwo za kompletną ciemnotę (w zastraszającej większości - z przykrością stwierdzam - pewnie tak jest) Sad
Ale co innego wiedzieć a co innego w żywe oczy wciskać ,że białe to czarne a czarne to białe.
Może wśród Was znajdą się chętni aby przy ogólnym maraźmie jaki ogarnął nasz kraj i nasze forum o tym pogadać. Shocked
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jurek 19732
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 197
Skąd: Ostrow Wielkopolski

PostWysłany: 22 Paź 2006 09:10 am    Temat postu: Wiesci z wyjazdowki Odpowiedz z cytatem

czesc Sergiusz o tym dziadostwie co dzieje sie w naszym kochanym kraju mozemy zawsze pogadac , zwrucilem uwage ze mieszkasz w Lodzi i do mnie masz 2 godziny takze zapraszam na kawe i co nieco innego .pozdrawiam
_________________
JESTESMY TYLKO POPIOLEM, GDY ODCHODZIMY<PO ROKU LUDZIE ZAPOMINAJA ZE ISTNIELISMY. ZIUTEK I IDE CIEMNA DOLINA, ZLA SIE NIE ULEKNE.....................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 22 Paź 2006 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Jurku!
Ktoś kiedyś powiedział, że jak ktoś na niczym się nie zna i nic mu w życiu nie wyszło to zajmuje się polityką. Niestety nic się nie zmieni, dopóki będzie to tylko droga do zarabiania pieniędzy dla 99% obecnych parlamentarzystów i samorządowców to jedyny powód "zajmowania się sprawami państwa". O kulturze uprawiania polityki- lepiej nie będę się wypowiadał bo musiałbym używać tu samych "nieparlamentarnych" określeń w stosunku do znacznej części "wybrańców narodu".
Coś mogłoby się zmienić gdyby wprowadzono odpowiedzialność prawną, osobistą i majątkową za podejmowane decyzje.
Rzeczywiście z Łodzi mam do Ciebie bardzo blisko ok.135 km, serdecznie dziękuję za zaproszenie, nie omieszkam skorzystać w przyszłości. Pozdrawiam.
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jurek 19732
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 197
Skąd: Ostrow Wielkopolski

PostWysłany: 29 Paź 2006 07:51 am    Temat postu: Wiesci z wyjazdowki Odpowiedz z cytatem

czesc Sergiusz ,co powiesz na wypowiedz Pana Prezydenta na temat wprowadzenia armii zawodowej do 2009 i zaprzestaniu poboru, to przeciez tez polityka, moim skromnym zdaniem dobze sie dzieje ale skad wezma na ten cel kase ,i drogie czy 1100 zl dla szeregowego wystarczy ,przeciez to jest jalmuzna ,a nie pensja .Realia jakie sa to kazdy z nas wie .Co o tym sadzisz Question .Pozdrawiam Jurek.
_________________
JESTESMY TYLKO POPIOLEM, GDY ODCHODZIMY<PO ROKU LUDZIE ZAPOMINAJA ZE ISTNIELISMY. ZIUTEK I IDE CIEMNA DOLINA, ZLA SIE NIE ULEKNE.....................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 29 Paź 2006 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Sie chłop obudził"Shocked Wiadomo o tym od kilku lat, to jeden z punktów planu reorganizacji naszej armii. I szczerze mówiąc, jeden z lepszych. Rzeczywiście pobór będzie trwał jescze 3-4 lata, oczywiście pod warunkiem,że zostanie zmieniony w konstytucji zapis o powszechnym obowiązku obronnym.
Jeśli zaś chodzi o siatkę płac to nie podzielam Twojego zdania, że wysokość pensji szeregowego zawodowego wynosi "tylko" 1100 zł, pamiętaj, że oprócz tego ma on prawo do pozostałych dodatków oraz kwatery służbowej a także jeżeli tylko będzie chciał się rozwijać to do awansu i poprzez podnoszenie swoich kwalifikacji - podnoszenie swojego statusu materialnego. Patrząc za ile ludzie pracują w cywilu a w większości jest to najniższe możliwe uposażenie krajowe to chłop, który zdał maturę, ma prawo jazdy i właściwie nie jest żadnym specjalistą i nie ma praktycznie żadnego doświadczenia - niech skończy jakieś kursy, zdobędzie uprawnienia i nic nie stoi na przeszkodzie aby zasilił korpus podoficerski po 4-5 latach służby podnósł swoje zarobki do 1800 zł. Oczywiście patrząc na to, że ma rodzinę, młodą żonę, która za chwilę zajdzie w ciąże lub już siedzi z malutkim dzieckiem w domu, to kwota wynagrodzenia wydaje się żenująca... Ale patrząc na rynek pracy w naszym kraju to zobacz jak ludzie bardzo garnął się do pracy w MON-ie czy Policji.
Pozdrawiam i czekam na Twój (i nie tylko) komentarz.
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jurek 19732
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 197
Skąd: Ostrow Wielkopolski

PostWysłany: 29 Paź 2006 10:39 am    Temat postu: Wiesci z wyjazdowki Odpowiedz z cytatem

O tym ze ma byc wprowadzona sluzba zawodowa to wiedzialem od dawna,takze to nic nowego ,co do plac w cywilu to sam moge powiedziec ile sie zarabia w moim miescie ,kwalifikacje to prawda jesli chce sie byc bobrym w tym co sie robi to trzeba sie uczyc ,ale nie zapominajmy o fakcie ,ze niektorzy dcy nie chca puszczac ludzi na kursy[a sam znam kilka takich przypadkow]ja jestem juz poza armia ale obracam sie dalej w tym srodowisku i nie tylko przyklad jednej jw ale kilku nr nie podaje azeby przypadkiem komus z moich kolegow nie zaszkodzic, a co do kasy fakt zona, dzicko mieszkanie i ten mlody szer. czy kpr. miodow nie ma przynajmniej jak na dzien dzisiejszy ,moze kiedys sie to zmieni , ale na to trzeba naprawde poczekac[zreszta np st. chor.na U-9 ma takie miody chyba nie]pozdrawiam Jurek Question
_________________
JESTESMY TYLKO POPIOLEM, GDY ODCHODZIMY<PO ROKU LUDZIE ZAPOMINAJA ZE ISTNIELISMY. ZIUTEK I IDE CIEMNA DOLINA, ZLA SIE NIE ULEKNE.....................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 29 Paź 2006 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem,wiem, Ty pewnie wiedziałeś o tym od dawna jak większość z nas,która zna to środowisko ale Lechto chyba dowiedział się wczoraj Wink
A st. chorąży ma ok.2200-2400 zł na rękę w zależności od wysługi lat i dodatków, oczywiście to żadne kokosy ale ... Wracając jeszcze do Twojego poprzedniego postu to kiedyś służąc jeszcze w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej kilku ludzi z Batalionu LOgistycvznego pokusiło się o oszacowanie wysokości kosztów utrzymania 1200 żołnierzy służby zasadniczej i zastapienia ich 100-150 żołnierzami zawodowymi. Zdecydowanie wariant zawodowy jest dużo tańszy. Sama eksploatacja, naprawy sprzętu po żołnierzach z.s.w. to ogromne kwoty.
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 29 Paź 2006 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśłi mogę się dołączyć.
Każdy z nas uważa, że polityka i politycy to jedni wielkie bagno. Ale tak się zastanówmy. Czy gdyby dano nam szansę na to by zasiąść w ławach sejmowych czy zachowywalibyśmy się inaczej? Jestem przekonany, że wielu tych ludzi to są naprawdę mądre i odpowiedzialne osoby. Ale w momencie kiedy już się tam jest podlega się róznym naciskom, uczestniczy się w różnych grupach które mają różne inetresy i każdy chce ugrać swoje (znam osobiście pewnego posła ziemi częstochowskiej). Spójrzmy na siebie jak to w naszym mikroświeci wygląda, czy my się czymś od nich różnimy? Ja też jestem wk..ony jak to wszystko widzę. Wydaje mi się, że musi wymrzeć pewne pokolenie czy też pokolenia skażone poprzednim ustrojem, solidarnością a do władzy przyjdą młodzi, wykształceni, pragmatyczni a nie starzy, zgnuśniali, zakompleksieni, ksenofobiczni pierdziele. Powiecie, że głupoty i komunały gadam. Nie i jeszcze raz nie. Rozejrzyjcie się dookoła siebie, popatrzcie kto kandyduje, spotkajcie się z takim młodym kandydatem i jeśli wg was jest to odpowiednia osoba to zagłosujcie na nią, a nie na te same nazwiska (Kaczyńscy, Tuski, Garemki, Kotlinowscy) bo tak łatwiej, a oni znów są przy korytku.. A nadewszystko pójdźcie do wyborów!!! Bo teraz to każdy z nas jest wściekły, a frekwencja na wyborach 38% to skąd się wzieła? Bo my młodzi to olewamy, a później narzekamy. Gwoli wyjaśnienia, ja też nie byłem na ostatnich i jeszcze wcześniejszych wyborach. I teraz już tego błedu nie popełnie, bo widzę że mój głos jest ważny.
Nooo. ale sobie popisałem.

PS. Myślcie co chcecie, ale do wyborów trzeba pójść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jurek 19732
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 197
Skąd: Ostrow Wielkopolski

PostWysłany: 29 Paź 2006 11:09 am    Temat postu: Wiesci z wyjazdowki Odpowiedz z cytatem

Co do obslugi sprzetu to na pewno zz bedzie o ten sprzet dbal nie jak zsz i wreszcie tak jak ja mialem ze nie raz polowa sprzeta stala potem dostalem nadterminowych i wreszcie bylem zadowolony i mimo ze minelo juz kilka lat od chwili kiedy odszedlem ja ,oni takze jak jestem w tamtych stronach zawsze ich odwiedzam i jestesmy dobryki kumplami .Co do polotyki zawsze chodze na wybory ,ale ale obietnice przed wyborcze a potem pozostaiwa wiele do zyczenia .Zreszta wiem ile mialem w chwili odejscia z armii a ile mam teraz ,niby 40 % ale dobrze policzyc ,stary portfel i wychodzi 20 % .,to gdzie jest sprawiedliwosc poprostu jej nie ma .
_________________
JESTESMY TYLKO POPIOLEM, GDY ODCHODZIMY<PO ROKU LUDZIE ZAPOMINAJA ZE ISTNIELISMY. ZIUTEK I IDE CIEMNA DOLINA, ZLA SIE NIE ULEKNE.....................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 29 Paź 2006 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś dziwny marazm na tym forum. Tak patrzę to w miarę aktywnych jest z sześciu internautów. Co się z chłopakami dzieje....??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Wieści z wyjazdówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group