Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Obozy w Poraju
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MARCIN
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 02 Wrz 2004
Posty: 81
Skąd: KIELCE

PostWysłany: 17 Wrz 2004 04:04 pm    Temat postu: PAMIETACIE Odpowiedz z cytatem

CZY KTOS PAMIETA TE WSPANIAłE OBOZY W PORAJU, BO JAK DO TEJ PORY NIKT NIC O TYM NIE PISAł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BACA
Generał - Moderator
Generał - Moderator


Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 261

PostWysłany: 17 Wrz 2004 05:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietam obóz - na początku wszyscy chcieli robić patent żeglarza a gdy okazało się, że trzeba non stop pływac to prawie wszyscy to olali. Ta kuchnia i to jedzenie,było wesoło.

To jezioro to była zatopiona wieś ?
_________________
matura 93 , klasa IV E

Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szczepan
Major
Major


Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 155
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 19 Wrz 2004 03:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy obóz w Poraju był w innym miejscu zaraz koło Ośrodka Sportów Wodnych "ENIF". Na obóz zabrane zostały komputery ze szkoły słynne Amstrady i zostały zainstalowane na wartowni żeby było czego pilnować. Były w użyciu 24 godziny na dobę ciężko było oderwać wartowników tych co mieli rezerwę od komputera żeby poszli na podmianę. A jeśli chodzi o patent to zrobiło go około 20 osób. Było za mało jachtów i niektórzy szybko się zniechęcili do żeglowania.
_________________
Piotr Szczepański Częstochowa
Kl. "B"
matura 1990
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MARCIN
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 02 Wrz 2004
Posty: 81
Skąd: KIELCE

PostWysłany: 19 Wrz 2004 04:43 pm    Temat postu: OBOZY W PORAJU Odpowiedz z cytatem

PANOWIE A JAK NAZYWAłA SIĘ TA KNAJPA W DOMKU JEDNORODZINNYMTAM BYłY TAKIE DOBRE WINKA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Paweł
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 88
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 19 Wrz 2004 06:51 pm    Temat postu: obozy w Poraju Odpowiedz z cytatem

ta knajpa to RUMCAJS a winka spoko były,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Admin
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 680
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 20 Wrz 2004 08:01 am    Temat postu: Ryby na warcie Odpowiedz z cytatem

Mnie się przypomniała jedna scena z obozu w Poraju (Jastrzębiu).
Otórz pewnego dnia wartę na PKT mieli dwaj koledzy, którzy radośnie w mundurkach łowili sobie ryby. PKT było umiejscowieone tuż nad bajorkiem takim.
Nie pamiętam już kto to był i z kim, ale wiem, że właśnie przyjechał jakiś pułkownik, bądź generał na wizytację. Z nim razem płk Nita, mjr Kowacki, opiekunowie roku. Skład nie jest zbyt ważny bo nie pamiętam, ale wiem, że była ostra jazda jak ich przyłapali na łowieniu ryb na warcie WinkSmile
_________________
Artur G. ur. 1976, matura 1995, klasa D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szczepan
Major
Major


Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 155
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 20 Wrz 2004 08:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wieczorami chodziliśmy na winka do "Hutniczej Radości "bo można było się załapać na dancing z wczasowiczkami. Najwiekszy problem stanowiło przejście przez bagno który oddzielało nas od drogi,szczególnie że trzeba było to zrobić w całkowitych ciemnościach ale treningi w dzień nie poszły na marne. Balowaliśmy tam nieraz do 3 a nawet 4 nad ranem. Zaległości odsypialiśmy na zajęciach w terenie które prowadzili podchorążowie z SPR i o wojsku wiedzieli tylko ciut więcej od nas. Oczywiście to był obóz po II klasie. Rumcajs był spalony, mieli zakaz nawet rozmowy z nami a o handlu już nie wspomnę. Kupowaliśmy tam za pośrednictwem autochtonów.
_________________
Piotr Szczepański Częstochowa
Kl. "B"
matura 1990
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Paweł
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 88
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 20 Wrz 2004 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz obóz był trzecim i po doświadczeniach z ubiegłych lat, by utęperować nas troszeczką ściągneli podchorążych ze zmechu , którz mieli obiecane 2 tygodnie urlopu jak nas dojadą.Chłopaki trochę nam dali w kość ale była to fajna zabawa . Wszystkim wyszło chyba to na zdrowie, ale w op1 nas nieźle przegonili, no i doić pąpki kazali jak nas złapali w drodze powrotnej z RUMCAJSA. BYło też pare ognisk nie4legalnych z dziewczynami z "pomocy kuchennej" nie były stare i po winku .. . fajnie się śpiewało. AH ta Jrenka.




______________

Paweł 73' kl A Częstochowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BACA
Generał - Moderator
Generał - Moderator


Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 261

PostWysłany: 20 Wrz 2004 09:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Nasz obóz był trzecim i po doświadczeniach z ubiegłych lat, by utęperować nas troszeczką ściągneli podchorążych ze zmechu , którz mieli obiecane 2 tygodnie urlopu jak nas dojadą.Chłopaki trochę nam dali w kość ale była to fajna zabawa . Wszystkim wyszło chyba to na zdrowie, ale w op1 nas nieźle przegonili, no i doić pąpki kazali jak nas złapali w drodze powrotnej z RUMCAJSA. BYło też pare ognisk nie4legalnych z dziewczynami z "pomocy kuchennej" nie były stare i po winku .. . fajnie się śpiewało. AH ta Jrenka.


pamietam ten obóz, bo jak mnie pamieć nie myli to zawsze były 2 roczniki żeglarski i taki ala wojskowy. Pamiętam jak biegaliście w tych OP-1 i widziałem gości wymiotujących ze zmęczenia, byli także tacy co od maski mieli odparzone twarze. fajnie było na was patrzeć Laughing Very Happy Razz
_________________
matura 93 , klasa IV E

Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BURTON
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 222
Skąd: Opoczno

PostWysłany: 21 Wrz 2004 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas na obozie też byli podchorążowie ze Zmechu, było naprawdę ciekawie..........to było ich pierwsze miejsce gdzie mogli sie naprawdę wyżyć. Tak się życie ułożyło że jeden z tych ówczesnych podchorążych jest teraz moim dobrym kumplem. A zgadalismy się na temat całkiem przypadkowo.
Ale wracając do tematu nie wiem czy gorszej przeprawy nie mieliśmy w czasie drużynek na kuchni gdzie musieliśmy się ciągać z żołnierzami z zsw z Tarnowskich Gór - strasznie nas nie lubili, nie wiedząc czemu Laughing
_________________
Burton r. 1975, matura 94, IVb, pokój 8,9,109
1%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcur
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy


Dołączył: 23 Sie 2004
Posty: 33
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 21 Wrz 2004 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, my też mieliśmy "zmecholi"
Legendarny Tadek Błaszczyk kąpał się wieczorami w kotle, z którego rano była serwowana zupa mleczna:)
Nieuświadomieni zajadali ją ze smakiem...... Very Happy
no i wspomnę dziurawe namioty, kiedy w trakcie deszczu zakrywaliśmy się ceratami ze "stołówki"
No i "wycieczki" w op1 Smile)
pozdrawiam
Marcin
_________________
rocznik 1973, klasa D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MARCIN
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 02 Wrz 2004
Posty: 81
Skąd: KIELCE

PostWysłany: 21 Wrz 2004 11:06 am    Temat postu: obozy w poraju Odpowiedz z cytatem

wszyscy mielismy zmecholi jak dozorców ale i tak robiliśmy ich w bolo .ja nie miałem przyjemności chodzić w op-1 bo z racji moich umiejetnosci pływackich i znajomości wylądowałem na keji ale zupka ala tedusz była gotowana po jednej z imprez z kucharkami a wszczególności z córkami kucharek jedna miała chyba na imie marlena , z którą trochę figlowałem na keji Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BOLO
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy


Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 68
Skąd: WĘDRZYN

PostWysłany: 22 Paź 2004 07:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietam jak z Waldkiem tylem podplynelismy do keji a zefir zeglowal na bączku-facet nie mogl doplynac do brzegu-z calego roku zdalo tylko chyba trzech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ojciec
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 29
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: 02 Gru 2004 09:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obozy w Poraju to dopiero była jazda. Za pierwszym razem trafiłem na obsluge kuchni i ciagalismy gary. Za drugim razem, na tym niby wojskowym, luz totalny. Taki opalony to juz nigdy potem nie bylem Embarassed Normalnie czekolada.
Michał Ko.. zadawał muzykę z radiowęzła i jakoś to się kręciło. Do jednego mam tylko zastrzeżenie. Przez te diabelne sandałki mam teraz wstręt do tego rodzaju obuwia Twisted Evil
_________________
Ojciec, r.1975, matura 1994, pokój.. hmmmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
EmilaUjma
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy


Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 3

PostWysłany: 11 Sty 2005 11:34 pm    Temat postu: :D Odpowiedz z cytatem

A ja też pamiętam te obozy i nawet mile je wspominam bo można było się pośmiać z niektórych ,najlepsze było to jak część chłopców wracała właśnie z rumcajsa i zostali przyłapani i chyba -p.Dzikowski kazał przynieść pień i rozbił wszystkie piwa chłopakom Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group