Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Obozy w Poraju
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EmilaUjma
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy


Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 3

PostWysłany: 11 Sty 2005 11:37 pm    Temat postu: :d Odpowiedz z cytatem

A zresztą dużo mieliście pomysłów żeby zestresować swoich opiekunów Very Happy Ja tam zawsze się świetnie bawiłam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michał Hodowany
Porucznik
Porucznik


Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 86
Skąd: Andrychów

PostWysłany: 12 Sty 2005 02:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietam dokładnie te obozy, tych zmecholi, biegaliśmy w Op1 z noszami, był taki upał, a my w tych gumach. Pamiętacie ognisko kadry? kiedy nasz majorek złamał nogę? A jeśli chodzi o kuchnię to byłem z Tadziem wtedy na obieraku, kiedy po skończonej pracy wszyscy odlali się do ziemniaków... Nie jadłem już do konca obozu ziemniaków..
_________________
Rocznik 1973, Matura 1992 Klasa B (gitara solowa zespół OP1 - jeśli ktoś pamięta)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Stanek
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 15 Sty 2005
Posty: 25
Skąd: Tarnów

PostWysłany: 15 Sty 2005 04:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Była frajda trzeba przyznać!!

Jednak najbardziej utkwiły mi w pamięci trzy epizody tj.

1. W pierwszy dzień obozu ok. godz 17.00, kumple tj. W. łAPAJ, A.SMEJDA i chyba N.KLIMCZYK, ktoś jeszcze był z nimi ale pamięć zawodzi..
(wszyscy M 95' 76r.)którzy na żeglarce znali się "super"
zatopili przygodnie wypożyczoną "OMEGĘ", była niezła jazda.

2. Drugi motyw, jak mocna w składzie ekipa "wjechała" wprost między dwóch zdziwionych wędkarzy rozpędzoną dość ładnie jak pamiętam "MANTĘ".
Na pewno pamiętacie krypę pod ww. nazwą. Też był niezły ubaw.

3. Ale najbardziej zapadła mi w pamięci akcja zatapiania niebieskiego "Bączka" który na pokładzie miał jednego żeglarza w osobie Ireneusza SOBAŃSKIEGO (Pozdrawiam Irku), biedak z jednym wiosłem na pokładzie bączka otoczony przez cztery pirackie łodzie, z rozjuszonymi bandytami. Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Tomasz STANEK
OLW Cz-wa
M1995r. kl. F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pepemilkman
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: żagań

PostWysłany: 27 Lut 2005 03:47 pm    Temat postu: 1971 dobry rocznik Odpowiedz z cytatem

Panowie te obozy to była rewelacja pod każdym wzgledem!!! Drugi z nich zorganizowany był pod lasem po przeciwnejj stronie drogi niż zalew!!! Do obozu prowadziła jedna polna droga obwarowana szlabanem no i dzielną służbą licząca na medale ahahah!!! żeby dotrzec do drogi a tym samym jedynego szlaku komunikacyjnego z sklepem knajpą no i ośrodkiem w którym bywały całkiem niezłe laski trzebabyło sie przebić przez bagno!!! Pamietam jak juz w pierwsza noc z latarkami wytyczaliśmy szlak i oznaczaliśmy wbitymi patykami wystające z bagna kępy na które można było wskoczyć żeby dotrzeć do cywilizacji!!! jesli ktoś był ze mną w namiocie to niech przpomni sobie skrytkę wykopaną pod podłoga w której trzymalismy przednie trunki takie jak Kwiat Jabłoni hahaha!!!
_________________
Paweł Płonka (1971)
OLW Cze-wa Klasa"A"
matura 1990
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pepemilkman
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: żagań

PostWysłany: 27 Lut 2005 04:00 pm    Temat postu: 1971 Odpowiedz z cytatem

A kto kojarzy takie sytuacje!!!!
*Całkiem niezła zabawa polegająca na tym że jedna wachta wypływała do południa zabierając ze sobą kilkanaście piwek. wypijali je i stawiali butelki na wodzie! Drudzy zaś po południu mieli za zadanie pływając zebrać ich jak najwiecej!!!
*A kto pamieta BAlcerka naszego szkolnego komandosa który próbując przyszpanować tak odkręcił manetke gazu w mororówce że przeleciał nad rowerem wodnym z którego pilnie wyskakiwał któryś z chłopaków, nie pamietam dokładnie ale mógł to być widelec!!!
_________________
Paweł Płonka (1971)
OLW Cze-wa Klasa"A"
matura 1990
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Paweł WÓJCIK
Major
Major


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 128
Skąd: Kraków

PostWysłany: 27 Lut 2005 06:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Paweł. Tą osoba w rowerze wodnym był Robert NOGA. Ja Go ratowałem z takiej małej łódeczki, tzw bączka.Balcerek to był gość.Paiętasz jak urządzał wyscigi kolarskie z Czestochowy do Poraja?.
Pozdrowienia.
_________________
Paweł WÓJCIK ps.Widelec
r.1971
matura 1990 klasa B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
pepemilkman
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: żagań

PostWysłany: 27 Lut 2005 07:27 pm    Temat postu: 1971 dobry rocznik Odpowiedz z cytatem

Coś kojarze z tym rajdem chociaż w nim nie uczestniczyłem!!! pamietam natomiast jego wspaniały Balcerkowóz brązowy fiat 125p combi!!! jesli pamietacie nad wejsciem do budynku dyrekcji był taki daszek podparty dwoma metalowymi rurami (kolumnami). ilez radości sprawiło nam wepchniecie pomiedzy nie bokiem tej bryki kiedy stwierdziliśmy że idealnie tam sie mieści haha!!!
_________________
Paweł Płonka (1971)
OLW Cze-wa Klasa"A"
matura 1990
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
badi76
Szeregowy
Szeregowy


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17 Mar 2005 02:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamietam ten obóz większośc czasu spedziłem co prawda na obieraniu ziemniaków za kare ale co działo sie potem , nocne wypady itd

Radosław Badowski "badzio"
klasa F rocznik 76 matura 95
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kubus
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 25
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 05 Kwi 2005 09:50 am    Temat postu: Poraj Odpowiedz z cytatem

Obozy, o tak. To był motyw. Chyba tylko właśnie Tadziu Błaszczyk mył się w ciepłej wodzie Wink I dobrze że się mył chłopak, miał później dużo pracy w namiocie kucharek, heheheh. Dobrze też pamiętam, bieg w OP 1. Później już nigdy nie miałem okazji wykręcać swojego ubrania. Very Happy Niezły paradoks, chłopina z nad morza zdobył uprawnienia do pływania na Omedze właśnie w Poraju. Kto pamieta "Neptunalia"?
_________________
Nie absolwent, niestety. Rocznik 1973 klasa B.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bobo
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: gliwice

PostWysłany: 08 Kwi 2005 10:13 am    Temat postu: NIEZłE Odpowiedz z cytatem

A PAMIĘTACIE TAKIEGO PłK.STĘPIEN-PROWADZIł ATAK FRONTALNY NA AUTOCHTONÓW.ALE BYłA JAZDA NAJMILEJ WSPOMINAM 'RUMCAJSA'WINO BYłO WSPANIAłE
_________________
bobo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kubus
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 25
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 08 Kwi 2005 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wino, wino, wino, No wiesz Bobo Ty to tylko o jednym Wink A warty "na grzybku"? Abordaże na Omegach? To co pies? Laughing
_________________
Nie absolwent, niestety. Rocznik 1973 klasa B.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bobo
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: gliwice

PostWysłany: 08 Kwi 2005 11:53 am    Temat postu: poraj Odpowiedz z cytatem

wszystko ok!ale WINO PRZYPADłO MI NAJBARDZIEJ DO GUSTU I OCZYWIŚCIE OBIERANIE ZIEMNIAKÓW ZA KARE ZA PALENIE PAPIEROSÓW
_________________
bobo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kubus
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 25
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 08 Kwi 2005 02:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poraj, super miejsce. Ciekawe czy Beny jeszcze choruje na jakiegoś węża? Pamiętam jak złapał małego Zaskrońca, który stał się naszym klasowym pytonkiem.
_________________
Nie absolwent, niestety. Rocznik 1973 klasa B.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bobo
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy


Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: gliwice

PostWysłany: 08 Kwi 2005 02:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubus napisał:
Poraj, super miejsce. Ciekawe czy Beny jeszcze choruje na jakiegoś węża? Pamiętam jak złapał małego Zaskrońca, który stał się naszym klasowym pytonkiem.


WĘżA NIE ALE DALEJ JEST KAWALEREM-JAK TWIERDZI JESZCZE SIĘ TAKA NIE URODZIłA CO BY MU DOGODZIłA.JESZCZE PAMIĘTAM JAK CHCIAłEĆ ZORGANIZOWAĆ KONKURS NA NAJDłUżSZEGO KABANA
_________________
bobo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28 Kwi 2005 11:23 am    Temat postu: Nocne manewry Odpowiedz z cytatem

Kto z Was pamięta nocne pływanie np. na Trenerze, bo Bryza była trochę za ciężka w lecie 1988 roku i rok później. Bez świateł kierując się tylko na latarnie na tamie. Okrzyki wędkarzy, przestraszonych, kiedy w ostatnim momencie cofali wędziska zobaczywszy Trenera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group