Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Kamieniołomy - miejsce uciech !!!!!! i nie tylko
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MACIEK LEŚNIAK
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy


Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 17
Skąd: OPOLE

PostWysłany: 22 Sty 2005 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a jak tam szła nauka zawsze znalazło się coś innego do roboty byle tylko książki odłożyć. często odbywały się zawody kto pierwszy kamieniem trafi butelkę ustawioną w dole kamieniołomu.
z tego co mi wiadomo to większość górek w kamieniołomach wyrównali
_________________
ur 1978 HANS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
janos(ik)
Plutonowy
Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2004
Posty: 14
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 23 Lut 2005 09:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętam kamieniołomy z trzech rzeczy: zdjęć propagandowych, turlania opon Laughing i imprez.
Zdjęcia robili dla jakieś gazety (tytułu nie pomnę... Trybuna Ludu, czy coś takiego...Wink), w której miał być artykuł zachęcający do przekraczania bram naszego liceum.
Wybralli kilku najwyższych, wzięli kbks-y, tarcze oraz... młotki i gwoździe. Dziury porobiliśmy gwoździami, po czym ze skupionymi minami studiowaliśmy wyniki naszego strzelania. (Myślałem, że się zleję ze śmiechu, co zresztą było chyba widać na zdjęciu...Smile))
Opony. Dzisiaj za cholerę nie wiem po cośmy je tam taszczyli i później puszczali z góry...Smile Po tym jak opona trafiła w przypadkowego przechodnia, zarzuciliśmy ten pomysł jako nieekologiczny...
A imprezy? Hmmm... Powiedziano to o nich stanowczo za mało... ale to chyba dobrze i lepiej niech tak zostanie...Wink
_________________
Adaś vel Janosik, Janos, Jano, Piano; rocznik 1973, klasa C, pokój 106, matura 1992
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lysy_267
Kapitan
Kapitan


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 96
Skąd: Orzysz / Białystok

PostWysłany: 22 Mar 2005 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm Very Happy widzę, że każdy rocznik spędził tam niezapomniane chwile - mój również Cool

Pamiętam (jak i inni koledzy), że dobrze wychodziły tam zdjęcia no i oczywiście ogniska - z pewnością były one jedną z ciekawszych rzeczy, jakie działy się w otoczeniu szkoły... Wink
_________________
rocznik '77, klasa"A"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maks75
Plutonowy
Plutonowy


Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 13
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 27 Kwi 2005 09:56 pm    Temat postu: Kamieniołomy - miejsce uciech !!!!!! i nie tylko Odpowiedz z cytatem

Wszyscy podkreślają rozrywkową funkcję kamieniołomów. Nie należy wszakże zapominać, że było to doskonałe miejsce do uprawiania biegów terenowych. Aha ... i dopisuję się do klubu wspinaczy bez zabezpieczeń (kiedy dzisiaj o tym sobie pomyślę to włos się jeży na głowie).
Maks, rocznik 1975, 4C
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lars
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 03 Maj 2005
Posty: 26
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 11 Maj 2005 08:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tej imprezie w kamieniołomach,gdzie Kpt.Ujma wylewał spiryt do ogniska(ładnie wyglądał w tym zielonym dresie)naprawdę było wesoło,lecz niestety niektórzy póżniej mieli problemy z podbiciem obiegówki(ktoś się uparł) i to już nie było śmieszne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 14 Maj 2005 07:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę , że wielu kolegów z młodszych roczników, kultywowało szczytne tradycje impez w kamieniołomach, Nasz rocznik również ma bardzo miłe wspomnienia z pieczonek, ognisk, suto zakrapianych, szczególnie kiedy kolacja na stołówce znowu była niezjadliwa.
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dariusy(Kobra 96)
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 27
Skąd: Darłowo

PostWysłany: 17 Lip 2005 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas na roku byly ofiary zabaw w kameniolomach,ale oficjalnie i tak nikt nic nie wiedzial,zaraz blisko byla gielda gdzie zaopatrywalismy sie w zupki chinskie i fajki Very Happy
_________________
klasa D matura 96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AdamR
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 27
Skąd: Łódź

PostWysłany: 22 Lis 2005 03:04 pm    Temat postu: ech, kamieniołomy Odpowiedz z cytatem

pamiętam że zawsze szliśmy przez taki betonowy mostek, dało radę spokojnie przejść górą po czymś takim łukowatym (przęśle?) - służbowe trampki miały legendarna przyczepność Very Happy
a juz w kamieniołomach to była jazda...
należałem do grupy kilku zapaleńców którzy bawili się tam w "gry taktyczne" - ganialiśmy się jak wariaci
można było też zebrać sport skamielin... pamiętam nienawistne spojżenie .............. prosze Cię. Moderator Baca (Geografia) jak jej powiedziałem że jednak zabieram kolekcję do domu Smile
co do włażenia po skałkach - w wielu miejscach faktycznie dało radę wejść, ale było ryzyko - wapień łupał się pod palcami, mnie udało sie to tylko raz i to nie w najwyższym punkcie , ale troszkę w prawo
_________________
matura 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
S.Króliszewski-Cronos
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 34
Skąd: Zakopane

PostWysłany: 16 Sty 2007 07:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Nie wiem czy można ten temat podciągnąć pod zabawy na kamieniołomach ale chyba już nikt z Was pewnie nie pamięta, jak na moim pierwszym roku bawiliśmy się w powstańców warszawskich i wymyśliliśmy chodzenie po zawodziańskich kanałach zwłaszcza w tych pod rzeką . Były to długie wyprawy a później opowieści i zażarta rywalizacja, kto dalej zaszedł. Seba" Cronos" Króliszewski rocznik 73
_________________
Cześć chłopaki miło że was zobaczyłem po tylu latach. Aktualnie mieszkam pod Zakopanem. Proszę o kontakt.Sebastian Króliszewski- CRONOS rocznik 73 klasa "d"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 16 Sty 2007 07:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaaa. Panowie kilka dni temu byłem z dzieciakami w kamieniołomach..... Po strzelnicy nie został kamień na kamieniu....nie, wał kulochwyt się ostał. Na dole kamieniołomów wysypisko jakieś dzikie sobie urządzono, no syf, kiła i mogiła... Naprawdę wielu z Was popadłoby w czarną rozpacz widząc to co ja Sad Dobrze że mam jakieś zdjącie z czasów świetności tego wspaniałego "obiektu" Laughing
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group