Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Kapita Ujma
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
linokat
Kapitan
Kapitan


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 95
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 23 Sty 2007 07:11 pm    Temat postu: Kapita Ujma Odpowiedz z cytatem

Ciągle widzimy , że znamy tego Człowieka . Kształtował nasz rocznik 72 a potem 76 . Co o nim sądzicie ? Pamiętacie Jego walkę o nas ? Czemu o Nim nie mówimy na forum ? A śp. major Dzikowski ( chyba nie pomyliłem stopnia ) ? Rocznik 71 zapomniał ? Kto z klasy C przypomni jak podziękowali swojemu Wychowawcy za cztery lata opieki ? Paniętacie ten film : "Stowarzyszenie Umarłych poetów " ? To nie klasa A , B ,D, E, weszła na ławki tylko Wy . .. Pomyślmy czasem o innych nie tylko o nas samych ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 23 Sty 2007 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękny post Krzysiu!
Piękny i jednocześnie smutny. nie wszyscy wiedzą jak wyglądały kulisy naszej szkoły, Rady Pedagogiczne na których decydowały się losy tych którzy mieli problemy z nauką, z zachowaniem, z przystosowaniem. Może Ci, którzy najwięcej zawdzięczają po prostu tego nie zrozumieli lub wstydzą się i nie chcą pamiętać. Wielu z nas ukończyło szkołę, zdało maturę i "wyszło na ludzi" właśnie dzięki wspomnianemu przez Ciebie Panu Kapitanowi. I niech nie zabrzmi to jak laurka bo też nie jeden z nas usłyszał reprymendę czasem w dość ostrych słowach ale po czasie, kiedy emocje opadły dość jasne były intencje naszego opiekuna roku. Poświęcał nam czas i nie tylko ten służbowy ale często prywatny, kosztem ... pewnie nie wiemy jakim.
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 24 Sty 2007 09:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja będę zawsze miło wspominał czasy kiedy opiekę rodzicielską sprawował kpt. Ujma (wtedy jeszcze porucznik). Różnie bywało to fakt... Sam pamiętam kilka "goracych" spraw ot chocby podejrzenia o kradzież pieniędzy i przeszukanie, a potem rewizja osobista... ( wagary odbiły się czkawką Very Happy ). Kilka wpadek typu palenie... sprzątanie kibli wzamian za wyjazdówkę, ale najbardziej utkwił mi w pamięci apel po którym musielismy zostać (dot. klasy E). Wtedy po ucieczce naszej klasy w dniu wagarowicza dał sie poznać jako Wielki Człowiek. Kapitanie, jeśli Pan czyta to wie Pan o co chodzi Laughing .
Albo jak postawieni przed ścianą przez naszą wych. Hetmanowską zorganizowaliśmy wspólną wywiadówkę z rodzicami żeby wyjaśnić wiele kłamstw. Pomógł nam wtedy bardzo.
Teraz po kilkunastu latach w trakcie częstych spotkań (moja żona pracuje razem z kapitanem w szkole) dowiaduję się różnych ciekawych rzeczy... Wniosek jest taki że nie raz i nie dwa dostał po plecach za nas, za to że starał się bronić.... kilku chłopaków może podziękować za taką postawę kapitanowi (zaliczam sie też do tego grona). Nawet ci którzy niestety musieli być relegowani ze szkoły (zainteresowani wiedzą o kogo chodzi) dziś w listach dziękują "tacie" za to że poprostu był i otworzył im oczy na to co robią i co ich moze czekać...
A że nie wszyscy Go dobrze wspominają... no cóż jesteśmy tylko ludźmi, każdy ma swoję zdanie.... ale widzę że nawet ci najwięksi i najzagorzalsi antagoniści po latach zmieniają zdanie i z perspektywy czasu doceniają starania naszego "taty". Very Happy

Salut Kapitanie!
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
linokat
Kapitan
Kapitan


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 95
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 24 Sty 2007 12:27 pm    Temat postu: Kapitan Ujma Odpowiedz z cytatem

Fajnie , że podchwyciliście temat . Warto czasami przypomnieć sobie ,że OLW to nie tylko była nauka , ale i szkoła życia . Specjalizacja : jak zostać człowiekiem .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szczepan Chrząszcz
Starszy Kapral
Starszy Kapral


Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29 Sty 2007 08:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim, trochę długo mnie tu nie było, ale do brzegu.

Pamiętam jak w pierwszym lub drugim tygodniu mojego pobytu w Liceum stęskniony za domem wspólnie z jeszcze jednym kolegą zwróciłem się do naszego Kapitana żeby nas wypuścił na sobotę i niedzielę. Nie wiedząc co robię, na poczekaniu wymyśliłem szybko jakieś kłamstwo które miało Go przymusić do zwolnienia nas.
Wysłuchał, spojrzał w oczy i powiedział "Jak tęsknisz za domem to po prostu powiedz, ale nie kłam".
Ależ mi było wstyd. Pojechałem, ale tą nauczkę zapamiętałem na zawsze. Życzę wszystkim by spotkali na swej drodze takiego CZŁOWIEKA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
linokat
Kapitan
Kapitan


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 95
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 04 Mar 2007 06:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cos widze , ze nie za wiele osob chce sie wypowiedziec o naszym kapitanie . Czy ktos wie co z mariuszem Cofala ? kapitan czesto mnie z nim mylil Very Happy . Zeby rozruszac temat pamietacie akcje zwalczania nalogow przez K. ? kto pamieta Bryka i Ecika ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Artur WALCZAK
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 53
Skąd: Traena

PostWysłany: 18 Mar 2007 01:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

linokat napisał:
Cos widze , ze nie za wiele osob chce sie wypowiedziec o naszym kapitanie .


No to może i ja wrzucę swoje dwa grosze.
Naukę w OLW rozpocząłem później od Was wszystkich. W zasadzie to, że znalazłem sie w Częstochowie zawdzięczam tylko i wyłącznie kpt. Ujmie. Był on kiedyś moim "sąsiadem" z czasów, kiedy jeszcze razem mieszkaliśmy w Bemowie Piskim. W wakacje po pierwszej klasie Liceum przyjechał do nas w odwiedziny i namówił mnie, abym przeniósł sie do "jego" szkoły. Przystałem na to i tak oto znalazłem się w gronie uczniów OLW. Może nie będę wspominał wszystkich historii w których niejednokrotnie ratował mi d...ę, bo rozpisałbym się na całą stronę,(zresztą on sam wie najlepiej ile razy ratował mnie z opresji przed ppłk. Luniakiem i wieloma innymi wychowawcami) ale fakt, że znalazłem się w Częstochowie zawdzięczam tylko jemu za co będę mu zawsze wdzięczny.
_________________
JUŻ EMERYT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz MASŁOWSKI
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy


Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 3

PostWysłany: 05 Kwi 2007 06:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich dosc długo sie zbieralem no i sie zalogowalem.
Co do Pana kapitana nie mam dwóch zdan. Ciesze sie ze w życiu dano mi spotkac takiego człowieka. A czasy liceum niestety nigdy juz nie wrócą i to jest najgorsze w tym wszystkim. Szkoda. Troche wstyd ze mieszkam tak blisko i czlowiek w zabieganym swiecie nie zawsze pamieta o wsopaniałych kolegach ze szkoły. Crying or Very sad
_________________
SŁONIU r 1972 E klasa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz MASŁOWSKI
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy


Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 3

PostWysłany: 05 Kwi 2007 06:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe ale Serek nic sie nie zmienił. To miło. Razz
_________________
SŁONIU r 1972 E klasa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 05 Kwi 2007 08:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked HEJ SŁONIU!!!!! Ty stary rowerze Very Happy Jakże miło Cie spotkać Very Happy Nareszcie ruszyłes dupę i się pokazałeś Very Happy Mam nadzieję że na stałe się zadomowisz Very Happy
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 06 Kwi 2007 03:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz MASŁOWSKI napisał:
Hehe ale Serek nic sie nie zmienił. To miło. Razz


Cześć Grzesiu!
Miło, że kolejny z naszego rocznika się odlicza i daje znak że żyje. Zapraszam do naszego rocznika w temacie Szukam Znajomych.
Ten temat jest o ... przecież wszyscy wiemy o kim Very Happy
Prawda ARTURZE Exclamation
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur WALCZAK
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 53
Skąd: Traena

PostWysłany: 06 Kwi 2007 05:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz MASŁOWSKI napisał:
Witam Wszystkich dosc długo sie zbieralem no i sie zalogowalem.
Crying or Very sad


Musiałem przeprowadzić z nim męską rozmowę na odprawie no i ...... jest.
_________________
JUŻ EMERYT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Megus
Kapitan
Kapitan


Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 99

PostWysłany: 26 Sty 2008 02:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o tego wpaniałego człowieka, to co by nie napisać i tak będzie za mało, ale gdybym miał ująć to najkrócej to powiedziałbym " Kapitanie mój Kapitanie"
Pozdrawiam Piotr Maj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
linokat
Kapitan
Kapitan


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 95
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 08 Maj 2008 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie Megus,że się odnalazłeś i podzielasz naszą opinię . Pamiętasz siłownię i kto Cię ścigał za długie włosy Very Happy
_________________
Jutro będzie lepszy dzień !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
święty
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 259
Skąd: będzin

PostWysłany: 12 Maj 2008 09:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kapitan TO NASZ OJCIEC !!!! Pamiętam jak pobiłem się z jednym z chłopaków z klasy....kurcze nie pamiętam nazwiska, on zniknął chyba po 2 klasie, wiem że wylądował na izolatce bo był troszke szpetny...oj miałem cykora że wylecę ...Luniak to chciał mnie zezreć żywcem !!!! a nasz TATA KAPITAN ...spokojnie mnie zaprosił po rozmowie z Luniakiem i oczywiście mojego ojca do siebie do gabinetu...i nie mówię że poklepał po ramieniu ale normalnie centralnie z uśmiechem na ustach powiedział że tak robić nie przystało i żebym sie poprawił...tylko nie zapytałem czy mam byc wogóle grzeczny czy bić żeby śladów nie była ...hahaha ...to żart...ale wiem że zostałem wybroniony przez Tatę Kapitana od wylania mnie z tej zacnej szkoły ...dziekuje ...w sierpniu za to spożyjemy Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group