Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
OLW - Dzisiaj, jak wam się podoba?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 29 Kwi 2005 01:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście pomysł bardzo dobry, szczególnie ,że z biegiem lat coraz więcej zapominamy z lat naszej edukacji. Może w ramach pieniążków, jeżeli coś zostanie, organizatorzy mogliby zakupić dla uczestników Zjazdu na pamiątkę takie znaczki, lub rozprowadzić za opłatą w trakcie czerwcowej imprezki
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
flower1976
Kapral
Kapral


Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 7
Skąd: Choszczno

PostWysłany: 30 Mar 2006 07:51 pm    Temat postu: hm... Odpowiedz z cytatem

też chętnie zaopatrzyłbym się w jeden znaczek...
została mi tylko tarcza z ramienia....
_________________
"Flower"
Toruń "A"
Częstochowa "G"
Matura 1995
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Achom
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży


Dołączył: 26 Kwi 2005
Posty: 46
Skąd: Albertów

PostWysłany: 20 Maj 2006 09:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram pomysł ze znaczkami. Ja już nawet plakietki naramiennej nie posiadam! Zgadzam się z kolegą, że w miarę upływu lat systematycznie zapominamy czasy naszej edukacji, a jakiś drobny przedmiot związany z tamtym okresem potrafi odświeżyć pamięć i przywołać wspomnienia.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tolek
Szeregowy
Szeregowy


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 2
Skąd: Katowice

PostWysłany: 30 Maj 2006 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też z częcią nabyłbym taki znaczek.
Może jest tutaj ktoś z branży i zaprojektuje coś takiego, oraz przedstawi kosztorys.
Jestem za.
_________________
Tolek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 26 Paź 2006 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro tak wszyscy mamy ogromny sentyment, to może w najbliższej przyszłości niektórzy z Was będą mogli rozpocząć proces reaktywacji szkoły Very Happy Już nie długo będziecie w końcu generałami Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 26 Paź 2006 05:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Arturze!
Z tymi "generałami " to jakbym wyczuwał jakąś małą ironię Wink ?
Może mi się tylko wydawało. Problem polega na tym, z tymi generałami, że nie oni są decydentami tylko panie i panowie z MON-u. Niestety to jest ten minus humanizacji i demokracji oraz członkowstwa w NATO i UE. A z drugiej strony zobacz jak mało absolwentów OLW jest rzeczywiście związana z armią. Cool I w czasach gdzie MON szuka oszczędności w każdej dziurze oraz w myśl prowadzonej polityki kadrowej, polegającej na szukaniu kadr już wykształconych, przynajmniej na poziomie średniego wykształcenia i posiadania prawa jazdy, pomysł reaktywacji wydaje się być dalece nierealny. Chociaż .... z naszym doświadczeniem i wykształceniem, pomysł stworzenia elitarnej szkoły wojskowej będącej ośrodkiem szkolenia dla przyszłych kadr ... hm ... Wink ... ale to już chyba było...
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 26 Paź 2006 06:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, zawsze na początku jest idea, potem odpowiedni ludzie, którzy ideę wcielają w życie. Tak rodzą się genialne projekty. Myślę, że jeszcze nienadszedł czas, ale jak obserwuję młodych ludzi, którzy chcą służyć w armii i mają w sobie to coś to zamiast tworzyć bzdurne klasy o profilu PW, może trzeba właśnie dla nich stworzyć taką szkołę. Nie pięć, sześć (jak to drzewiej bywało) Smile ale właśnie jedną. I nie jest to jakieś wielkie obciążenie dla budżetu, bo finanse powinny rozkładać się na MON i MEN. Trzeba tylko skierować uwagę odpowiednich ludzi na ten problem (byle nie Giertycha) Wink
Trzeba stworzyć lobby Very Happy

PS. A czytałeś jakiś czas artykuł o byłym rzeczniku Marcinkiewicza (niepomnę nazwiska)? Gość wspominał pobyt w liceum jako najczarniejszą kartę życiorysu.
Jestem ciekaw, na którym roku wyhodowano taką czarną owcę? Jak to czytałem to ręce mi opadały cyt" więzienne prycze", "więzienne korytarze".
ŁAJZA I TYLE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 29 Paź 2006 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artykułu nie czytałem, może jest w sieci? Jeśli tak to daj jakiś link.
Wiesz, nie wiem w jakim OLW był ten gość i jak znosił "odosobnienie" i warunki qazi wojskowe- mundury, apele, obozy, internat. Z opowieści moich kolegów z innych OLW to niektórzy też wspominają dużo większą dyscyplinę niż panowała u nas na roczniku Wink (jeśli wogóle można to nazwać dyscypliną) Warunki osobnicze + ilość psychopatów spotkanych na swojej drodze, od których było się mniej lub bardziej zależnym dają wypadkową poczucia i wspomnień z tamtych lat.
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 29 Paź 2006 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Sergiusz!
To był dodatek do Gazety Wyborczej "Duży Format", ale który nr to nie pamiętam i żałuję, że nie zachowałem tej gazety.
A gostek chodził do naszego OLW, dwa albo trzy lata po nas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jurek 19732
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 197
Skąd: Ostrow Wielkopolski

PostWysłany: 29 Paź 2006 11:14 am    Temat postu: Panie Kapitanie,pusc nas do domu Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem od brata gosc byl z rocznika 77 [na 99%] we wszyskich swietych napisze dokladnie.
_________________
JESTESMY TYLKO POPIOLEM, GDY ODCHODZIMY<PO ROKU LUDZIE ZAPOMINAJA ZE ISTNIELISMY. ZIUTEK I IDE CIEMNA DOLINA, ZLA SIE NIE ULEKNE.....................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 29 Paź 2006 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż i w Naszej Alma Mater było kilku .... trudnych do tolerowania ludzi, którzy mieli większy lub mniejszy wpływ na nasze życie w OLW. Z grzeczności nie będę wymieniał po nazwiskach ale przecież wszyscy wiecie o kogo chodzi. Wspomniano juz o tym na naszym Forum.
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 29 Paź 2006 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej chsprawdziłem w neci: gostek to KONRAD CIESIOŁKIEWICZ. Jestem ciekaw czy zgląda na nasze forum. I jak wytłumaczy sie z tych wypowiedzi. Pewnie jakiś układ tym wszystkim steruje Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 29 Paź 2006 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry coś mi się z klawiatura porobiło Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jurek 19732
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 197
Skąd: Ostrow Wielkopolski

PostWysłany: 29 Paź 2006 11:36 am    Temat postu: Panie Kapitanie,pusc nas do domu Odpowiedz z cytatem

juz wiem dokladnie gosc byl z rocznika 76 .
_________________
JESTESMY TYLKO POPIOLEM, GDY ODCHODZIMY<PO ROKU LUDZIE ZAPOMINAJA ZE ISTNIELISMY. ZIUTEK I IDE CIEMNA DOLINA, ZLA SIE NIE ULEKNE.....................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 29 Paź 2006 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nich koledzy z tegoż rocznika coś skrobną o naszym dzielnym Konradzie. Może to był całkiem fajny koleś tylko z czasem mu sie coś z głową porobiło. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group