Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
POLICJA/DROGóWKA/FOTORADARY a absolwenci OLW (ciekawe syt)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> O f f T o p i c
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leszek
Major
Major


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: raz okolice piotrkowa(EPI), raz wawa(WI) ale tym razem "17 województwo Polski" /UK/

PostWysłany: 22 Lip 2007 01:59 pm    Temat postu: POLICJA/DROGóWKA/FOTORADARY a absolwenci OLW (ciekawe syt) Odpowiedz z cytatem

Ostatnio miałem "przyjemność" sprawdzić na własnej skórze skuteczność działania FOTORADARóW.
Pewnego wieczoru spiesząc się do pracy urządzenie zarejestrowało moją prędkość 106km/h na dozwolonej 70!(Polichno k/Piotrkowa). Już było ciemno a flesz tak mnie oślepił że przez dłuższy czas niewiele widziałem.. - po oczekiwaniu ok 2 miesięcy wezwano mnie na komisariat aby obejrzeć swoją minę - jak ze Szreka!(szkoda że fotki nie dostałem na pamiątkę-nadawała by się do programu "śmiechu warte")
Nie minęło długo - dostałem drugie wezwanie - to był PREZENT w 100% - bo zupełnie się go nie spodziewałem! Do tej pory nie wiem gdzie mnie zarejestrowali..

A wasze sytuacje?
_________________
Rocznik 75; klasa B; Matura '94Cz-wa
..poszukuję namiarów na Grześka Bartosiewicza B-class '75..
szukasz znajomych-zerknij tutaj! http://nasza-klasa.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł WÓJCIK
Major
Major


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 128
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24 Lip 2007 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy wcześniej nie zapłaciłem mandatu drogowego , aż do czerwca tego roku. Wracałem ze służbowego wyjazdu do Krakowa i podwiozłem kolegę z 10 BLog z Opola ( notabene też absolwent OLW, tylko z Wrocławia ) do domu. Zjechałem z autostrady i później musiałem jechać w kierunku Strzelc Opolskich. Trochę byłem zły, że nie mogę jechać autostradą i "pospieszałem", żeby jak najszybciej na nią wrócić. Jechali za mną w srebrnym mondeo około 15 km. Po zsumowaniu przewinień zaproponowali 23 pkt i 1500 zł mandatu. Były rozmowy, prośby, później kłótnia , zakończyło się na 10 pkt i 500 zł mandatu. O nic nie mógłbym mieć pretensji, gdyby nie fakt, że przez około 12 km popełniłem stosunkowo małe przewinienia ( ocenione przez służbowych policjantów na 10 pkt i 400 zł ), dopiero na "otwartej przestrzeni" przekroczyłem dozwoloną prędkość dość znacznie. Nie mogli mnie wcześniej zatrzymać? Nie!!!! Po co? A jakbym tak miał później wypadek, to w jakim świetle wyglądałaby ich interwencja ( rozmawialiśmy o tym długo, czekam na wyrok sądu przeciwko takim kumulantom ). Mad
Zawsze w miłej rozmowie dochodziliśmy do wniosku, że pouczenie wystarczy, jednak policjanci w Opolu wyraźnie nie lubią wojskowych. Ich opowieści jak to karzą wszystkich mundurowych, światczyły tylko o nich. Shocked
_________________
Paweł WÓJCIK ps.Widelec
r.1971
matura 1990 klasa B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Leszek
Major
Major


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: raz okolice piotrkowa(EPI), raz wawa(WI) ale tym razem "17 województwo Polski" /UK/

PostWysłany: 27 Lip 2007 06:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejna stara historia (2003r)
..pewnego słonecznego poranka, wracając z pracy do domu w Warszawie zabrałem autostopowicza, który usilnie zaczął wypytywać o pojemność i moc "tej benzynki" (a jechaliśmy golfem w TDI). Nie mógł uwierzyć że diesel pozostawia inne auta w tyle przy normalnej jeździe od świateł do świateł...i jakoś tak jechaliśmy trasą szybkiego ruchu znacznie szybciej od pozostałych użytkowników drogi. Po pewnym czasie dołączył do nas krzepki kierowca w focusie...kiedy to musiałem zatrzymać auto bo pasażer-samochodziarz właśnie wysiadał. Ponowne z dogonienie forda nie było wcale trudne, ale ku mojemu zdziwieniu okazało się że już śmigamy w trzy auta!(ford, ja i bordowy samochodzik za nami). Regularnie pokonywałem ten odcinek drogi i przypomniało mi się że już wcześniej to bordowe auto widywałem na poboczach z panami w białych czapkach i mundurach...a że właśnie zbliżaliśmy się do ograniczenia - 70, zwolniłem znacząco do ok 100 z kawałeczkiem i zmieniłem na prawy-wolniejszy pas. Bordowy samochodzik zrównał się ze mną a mili panowie pomachali przyjaźnie do mnie lizakiem (serducho mało nie wyskoczyło). O swoim Prawo Jazdy zacząłem myśleć w czasie "przeszłym". Policjant zaprosił mnie z dokumentami do nieoznakowanego radiowozu na krótkie Video ze mną w roli głównej.
Po szybkiej lekturze policjanci wydrukowali bezlitosne cyferki: Średnia - 1*5, Max - 1*9. W takiej sytuacji mało myśląc rozpocząłem że "człowiek na co dzień służbowymi dość szybko się przemieszcza - przesiądzie się do prywatnego i się zapomina - a autko tak miło ciągnie do przodu"(...)
Confused Confused Confused
.....................................................................................................
Oczywiście z regóły poruszam sie zgodnie z przepisami, choć nieraz ponosi fantazja. Jazda z takimi prędkościami na drogach powinna być ścigana bezwzględnie!

<<Pozdrawiam>>
_________________
Rocznik 75; klasa B; Matura '94Cz-wa
..poszukuję namiarów na Grześka Bartosiewicza B-class '75..
szukasz znajomych-zerknij tutaj! http://nasza-klasa.pl/


Ostatnio zmieniony przez Leszek dnia 27 Lut 2008 03:14 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Leszek
Major
Major


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: raz okolice piotrkowa(EPI), raz wawa(WI) ale tym razem "17 województwo Polski" /UK/

PostWysłany: 26 Sie 2007 02:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(była tu opisana jedna z sytuacji - ale postanowiłem ją usunąć)
Smile
_________________
Rocznik 75; klasa B; Matura '94Cz-wa
..poszukuję namiarów na Grześka Bartosiewicza B-class '75..
szukasz znajomych-zerknij tutaj! http://nasza-klasa.pl/


Ostatnio zmieniony przez Leszek dnia 27 Lut 2008 03:17 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 26 Sie 2007 06:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widelec, ale Ty śmieszny jesteś.... oburzony jesteś że jechali za Tobą 12 km... ręce opadają... na jakim Ty świecie żyjesz, taka właśnie jest zasada działania patroli z wideoradarem... a co do kumulowania to też nie masz racji... punkty się sumują, a kwota mandatu jest brana z "najwyższej" półki jeśli chodzi o wykroczenia, które popełniłeś... w sądzie nie wygrasz, zapłacisz mandat i dodatkowo pokryjesz koszty postępowania, opłaca Ci się to??? Confused
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
święty
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 259
Skąd: będzin

PostWysłany: 27 Sie 2007 09:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur ma racje...ale moja serdeczna prośba do Was koledzy w mundurach...nie piszcie o takich sprawach bo mozecie sie na mine wsadzić ...chodzi mi o to że piszecie o popełnionych wykroczeniach za które grozi konkretna kara ( ustanowiona przepisami odgórnymi) a Wy otrzymujecie tylko pouczenie , którego ten konkretny przypadek nie przewiduje...a to sie nazywa odstąpienie od czynności służbowch...więc jeśli juz Was zatrzymaja i coś tam, coś tam z Wami załatwiaja to albo idź chłopie do PROKURATURY albo nie pisz o tych rzeczach publicznie ...bo przyjadą i Cie zawiną !!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leszek
Major
Major


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: raz okolice piotrkowa(EPI), raz wawa(WI) ale tym razem "17 województwo Polski" /UK/

PostWysłany: 27 Sie 2007 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozdrowienia Smile dla zmotoryzowanych
_________________
Rocznik 75; klasa B; Matura '94Cz-wa
..poszukuję namiarów na Grześka Bartosiewicza B-class '75..
szukasz znajomych-zerknij tutaj! http://nasza-klasa.pl/


Ostatnio zmieniony przez Leszek dnia 27 Lut 2008 03:30 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Paweł WÓJCIK
Major
Major


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 128
Skąd: Kraków

PostWysłany: 27 Sie 2007 02:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem Artur?! Powinni mnie zatrzymać jak zauważyli przewinienie, było miejsce, czas ale im było mało, co tam przekroczenie o 20 km/h, poczekamy na więcej. To więcej pojawiło się po około 12 km. A teraz wyobraź sobie sytuację, że jadąc z nadmierną prędkością, nagrywany przez "niebieskie ptaki" potrącam śmiertlenie osobę na poboczu, no i co się dzięje? Na bank mają zarzut prokuratorski. Rodzina zmarłego już wiedziałaby co zrobić. Współwina i odszkodowanie na 100 %. Mam nadzieję, że to tylko hipotetyczna historia, która nigdy się nie wydarzy ale niech podziała na wyobraźnię...
_________________
Paweł WÓJCIK ps.Widelec
r.1971
matura 1990 klasa B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Leszek
Major
Major


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: raz okolice piotrkowa(EPI), raz wawa(WI) ale tym razem "17 województwo Polski" /UK/

PostWysłany: 07 Wrz 2007 06:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(tą bajkę również usunąłem)
Smile
_________________
Rocznik 75; klasa B; Matura '94Cz-wa
..poszukuję namiarów na Grześka Bartosiewicza B-class '75..
szukasz znajomych-zerknij tutaj! http://nasza-klasa.pl/


Ostatnio zmieniony przez Leszek dnia 27 Lut 2008 03:19 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BURTON
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 222
Skąd: Opoczno

PostWysłany: 02 Gru 2007 07:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie bardzo w temacie, ale wątek samochodowy:

http://esiedlce.pl/portal.php

Obejrzyjcie film z wypadku, ku przestrodze.
_________________
Burton r. 1975, matura 94, IVb, pokój 8,9,109
1%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leszek
Major
Major


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: raz okolice piotrkowa(EPI), raz wawa(WI) ale tym razem "17 województwo Polski" /UK/

PostWysłany: 27 Lut 2008 03:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co nie co o samochodach a konkretnie o jednym:

http://poboczem.pl/wiadomosc-dnia/news/kobieta-tankuje-bmw,1027408

Laughing

.......................
ta " http://nasza-klasa.pl/ " chyba naprawdę wszystkim ostatnio zawróciła w głowach...
pozdrawiam samochodziarzy i nie tylko Mr. Green
_________________
Rocznik 75; klasa B; Matura '94Cz-wa
..poszukuję namiarów na Grześka Bartosiewicza B-class '75..
szukasz znajomych-zerknij tutaj! http://nasza-klasa.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jastrzab
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 62
Skąd: zawiercie/bielsko-biala

PostWysłany: 01 Mar 2008 09:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez jakis czas mialem nie przyjemnosc byc inspektorem ruchu drogowego ZW . obowiazkowo 60% patroli z drogowka . nie latwy to kawalek chleba ,najgorsze jednak bylo pytanie komendanta ile mandatow wypisalem (a ja zadnego przez pol roku Rolling Eyes ).
_________________
jastrzab
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leszek
Major
Major


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: raz okolice piotrkowa(EPI), raz wawa(WI) ale tym razem "17 województwo Polski" /UK/

PostWysłany: 01 Mar 2008 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jastrząb, to troszkę "laitowo" podszedłeś do sprawy Cool
pozdrowionka Very Happy
_________________
Rocznik 75; klasa B; Matura '94Cz-wa
..poszukuję namiarów na Grześka Bartosiewicza B-class '75..
szukasz znajomych-zerknij tutaj! http://nasza-klasa.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jastrzab
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 62
Skąd: zawiercie/bielsko-biala

PostWysłany: 01 Mar 2008 03:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale za to pouczalem ile mozna a dopoki to wykroczenie a nie przestepstwo pouczac mozna dowoli. Razz
_________________
jastrzab
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BURTON
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 222
Skąd: Opoczno

PostWysłany: 01 Mar 2008 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i za to Cię lubię Very Happy
_________________
Burton r. 1975, matura 94, IVb, pokój 8,9,109
1%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> O f f T o p i c Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group