Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Lekcje Niemieckiego
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauką, pracą, zabawą
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł WÓJCIK
Major
Major


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 128
Skąd: Kraków

PostWysłany: 26 Lut 2005 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietam doskonale. Siła spokoju prof. Kostarczyka rozwalała mnie.Dzisiaj patrze z innej perspektywy.Prawda jest ze był profesionalista w swoim zawodzie.Z wycieczki do NRD pamietam zabawy integracyjne z młodzieża niemiecką oraz jedno wyjscie do parku.Pamietasz Piotr ? , wino marki Vermouth, ławka w parku i dwie młode Niemki. Do dziasiaj mam listy od Hainalki. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Paweł WÓJCIK ps.Widelec
r.1971
matura 1990 klasa B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
szczepan
Major
Major


Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 155
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 28 Lut 2005 09:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dobrze pamiętam te wyjazdy do NRD już o nich pisałem cytuję
Pamietam że mieliśmy dwie wycieczki do byłego NRD. Były bardzo ciekawe. Nawiązaliśmy kontakty z kilkoma dziewczynami. Przysyłały fajne listy. A że pisały bardzo zawile ciężko było samemu je przetłumaczyć i prosiliśmy o pomoc naszego wychowawcę p. K Kostarczyka tylko później ciężko było się wytłumaczyć z tych szalonych nocy o których pisały nasze znajome z DDR-u.
A pamiętasz jak nie chcieli ci sprzedać piwa w NRD twierdząc że jesteś "zu klein"
_________________
Piotr Szczepański Częstochowa
Kl. "B"
matura 1990
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Paweł WÓJCIK
Major
Major


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 128
Skąd: Kraków

PostWysłany: 28 Lut 2005 09:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że pamiętam zamawialiśmy eine wurst und eine bier.Kiełbaskę dostałem ale piwko nie. Szkoda tylko ,ze miałem 185 cm wzrostu, zu klein było troche nie na miejscu.Pamietam jeszcze, jak postępowaliśmy zgodnie z zasadą, "że każda wycieczka musi się zwrócić". Surowy mak i kakao gościło w moim domu przez długi czas. Pamietam również Sławka Warelisia, jak podczas podróży w pociągu w obecności wychowawcy / niestety nie pamiętam kogo / pociągał cudowne trunki z pod kurtki , za pomocą rureczki.
_________________
Paweł WÓJCIK ps.Widelec
r.1971
matura 1990 klasa B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
szczepan
Major
Major


Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 155
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 28 Lut 2005 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A żeby wycieczka się zwróciła kupiliśmy ze Sławkiem Warelisiem kilka kilogramów czosnku który u nas w tych czasach był bardzo drogi. O ile sobie przypominam to koszt wycieczki równał się trzem kilogramom czosnku, to były czasy. A jak wracaliśmy ze spotkania z FDJ to takie wschodnioniemieckie ZSMP popijaliśmy piwo które nam serwowano na tym bratnim spotkaniu z niemiecką młodzieżą dopóki się o tym nie dowiedzieli nasi opiekunowie i zabronili podawać nam piwo. Tylko że wtedy było już za późno bo my już wiedzieliśmy gdzie oni trzymają to piwo i przy wyjściu z imprezy pożyczyliśmy sobie od naszych wschodnich braci skrzynkę piwa.Po drodze do hotelu ostro popijalismy te piwka to były tzw "bączki" i pamiętam jak jedna z wychowawczyń próbowała zabrać jedno piwko Widelcowi który już zaczął je pić ale przy sile i wzroście Pawła nie miała żadnch szans udało jej się odebrać butelkę gdy była już pusta. A na następny dzień poszliśmy na ten spacer po parku z dwiema Niemkami a później była ta upojna noc i pięć par w jednym pokoju ale trzeba było się szybko integrować bo na drugi dzień rano nasze nowe koleżanki wyjeżdżały do domu
_________________
Piotr Szczepański Częstochowa
Kl. "B"
matura 1990
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lysy_267
Kapitan
Kapitan


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 96
Skąd: Orzysz / Białystok

PostWysłany: 16 Mar 2005 12:33 pm    Temat postu: język niemiecki Odpowiedz z cytatem

Nasza klasa miała ten jakże piękny i miękki Laughing język z panią mgr Małgorzatą Muchą.
Bardzo miło sobie wspominam te lekcje, choć niemiecki nie należał do moich ulubionych zajęć Smile
_________________
rocznik '77, klasa"A"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 02 Lis 2006 07:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaaaa.... Krzystof Kostarczyk to był super nauczyciel. Nigdy wcześniej, ani nigdy później nie uczył mnie taki wspaniały pedagog. Ja choć z niemieckiego miałem ledwie tróję to ta trója znaczyła o wiele więcej niż piona u np. (nie obrażając pani nome omen Niemiec). Pamiętacie tę ciszę na jego zajęciach? A że koneserem był nie tylko wina... to już całkiem inna historia. Kilka lat po opuszczeniu liceum spotkałem p. Kostarczyka na ulicy. Pamiętał chyba wszystkich uczniów. A odszedł ze szkoły, bo coś było nie tak z bodajże z dyrekcją. I poszedł uczyć do prywatnego liceum i był tam nawet dyrektorem czy też wice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Nauką, pracą, zabawą Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group