Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
List otwarty do MON
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 680
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 27 Kwi 2010 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się wszystko. Ja się na wojsko nie wypinałem. Jak rozpoczynałem to do oficerek brali wszystkich. Wystarczyło zdać maturę. Bez matury (nawet po 2 klasie OLW) można był iść do chorążówki.
Gdy ja kończyłem. Do oficerek jak i chorążówek zrobili egzaminy a absolwenci OLW dostali tylko jakieś marne (chyba 2) punkty dodatkowo.
Ja przystąpiłem do egzaminu na chorążówkę. Na zdających nas chyba 5 osób z OLW nikt się nie dostał.
Straszyli nas, że kto nie przystąpi do egzaminu to poniesie koszty OLW.

Więc tekst "Zwracam się do absolwentów OLW i LL którzy w 100% wywiązali się z podpisywanych przed wstąpieniem do liceów zobowiązań" jest o mnie Smile

Zobowiązanie ustne też jest wiążące. Tylko jak ja udowodnię majorowi z WKU, że mówił, iż zostanę żołnierzem? Smile

Ok, nie będę się dochodził bo w sumie Wasze stowarzyszenie w takiej formie mnie nie interesuje. Tak jak pisał Artur Obstój chodzi wam tylko o te emerytury i za to Was nie ganię. Jednak przy okazji Stowarzyszenie takie mogło by się zająć poza tym np,:
- wspieraniem dzieci sierot ojców OLW
- wspieraniem absolwentów, którym po zakończeniu OLW wyjątkowo się nie powiodło
- podtrzymywanie pamięci o OLW
- organizacja zjazdów, imprez itp
Do takiego stowarzyszenia chciałbym należeć i płacić na nie składki.

Mimo wszystko życzę powodzenia Smile
_________________
Artur G. ur. 1976, matura 1995, klasa D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 29 Kwi 2010 08:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczęście że są tu ludzie którzy mają coś konkretnego do napisania.
Konstruktywna polemika - to rozumiem.

Nie tworzymy (tj.SALW-a) hermetycznie zamkniętego zgrupowania i otwarci jesteśmy na wszelką współpracę (patrz poniżej):
Regulamin-pkt. 9. "Sympatykiem Stowarzyszenia może być osoba fizyczna, która nie jest jego członkiem zwykłym ani członkiem honorowym, a która utrzymuje kontakt ze Stowarzyszeniem i popiera jego idee, cele oraz działania. Sympatyków Stowarzyszenia wpisuje się na oddzielną listę, za ich zgodą."
Sympatyk nie musi płacić obowiązkowych składek.

Sprowadzanie wszystkiego do stwierdzenia "chodzi wam tylko o te emerytury" jest populistycznym sloganem jakim środowiska cywilne kwitują każde działania służb mundurowych - i nie chodzi tu tylko o "Naszą sprawę". Więc nie zamierzam się tym przejmować. Uważam że jako żołnierze absolwenci liceów wojskowych nie powinniśmy być gorzej traktowani przez MON niż "absolwenci zasadniczych szkół zawodowych" i "małoletni rolnicy".

Szczytne idee jakie chciałbyś widzieć w statucie stowarzyszenia myślę że w pełni zawierają się w poniższych zapisach (poza tym wystarczy dobra wola):
Regulamin - pkt.6.
"Celami Stowarzyszenia są :
1) Integracja absolwentów Liceów Wojskowych.
2) Propagowanie idei Liceów Wojskowych oraz prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie historii ich powstania oraz nauki w tych liceach. (...)"


Ten akademicki spór może toczyć się bez końca a chyba nie o to tu chodzi - w związku z tym kończę z jednoczesną propozycją przyszłej współpracy "strony OLW-Cz-wa" ze "Stowarzyszeniem SALW-a" i z podziękowaniami za powodzenie działalności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 30 Kwi 2010 06:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiedz mi na proste pytania Very Happy
Czy jak przejdziesz na wcześniejszą emeryturę (będąc 40-latkiem), będziesz żył z tego co dostaniesz? Czy też będziesz sobie "dorabiał" na tzw. "boku"?
Widzisz, kostruktywna polemika ma to do siebie, że interlokutor (trudne słowo Smile ) potrafi dostrzec wady w swoich założeniach.

P.S Powtarzam po raz wtóry ja nie jestem przeciwko waszym upragnionym emeryturom. Chcę tylko żeby rynek pracy był zdrowy.
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł WÓJCIK
Major
Major


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 128
Skąd: Kraków

PostWysłany: 08 Maj 2010 05:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur nie chce Cię obrażać ale pierdoły piszesz. Sądzisz,że odejście na emeryturę po 15 - 20 latach służby jest tak atrakcyjne finansowo,że wszyscy, którzy taki okres służby mają za sobą, to od razu piszą wniosek o zwolnienie? Zapewniam Cię,że nie!!! Pamiętaj,że nie mając pełnej wysługi to, jak bardzo brzydko napisałeś , dorabianie "na boku" nie jest takie proste, ze względu na ograniczenia w wysokości zarobków. Każdy Polak, każdy z nas miał i ma prawo pracować gdzie chce lub nie pracować. Ci, którzy po OLW nie zdecydowali się służyć w wojsku podjęli świadomą lub też mniej świadomą decyzję i ponoszą tego konsekwencje, te dobre i również te złe. Wielu z nas, Ci co służą ponoszą pewne konsekwencje służby ( nie będę o nich pisał, bo są znane), ponoszą konsekwencje ich rodziny i za to należą się pewne przywileje. Należą się policjantom, strażakom i również wojskowym. Nie ja to ustalałem, nie ja o nie walczę, są i tyle. Miałeś chłopie wybór: korzystać z nich albo nie. Wybrałeś i przestań biadolić. Pracuj od poniedz. do piątku, griluj z rodziną w weekendy i zazdrość przywilejów wymienionym wcześniej grupom społecznym. Mam gdzieś te dwa lata, o które tak chlopaki walczą ale prawo jest prawem. Chcę żyć w kraju,gdzie przepisy i prawo jest respektowane a nie zmieniane zależnie od wiatru, z której strony zawieje ( patrz. np. wyznaczenie gen. Cieniucha na Szefa SG). Nie traktuję nauki w OLW, jako pobytu w karnym obozie, nie uważam,że za nasz pobyt w OLW, coś się nam należy ale jak zaczynaliśmy naukę i jak podpisywaliśmy te dziwne "cyrografy" to stanowsko wojska było jasne. Będzie nam się to wliczało do służby. Tyle na ten temat. Pozdrawiam Wszystkich Kolegów.
_________________
Paweł WÓJCIK ps.Widelec
r.1971
matura 1990 klasa B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 15 Maj 2010 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkiem niedawno zalazłem tą smutną wiadomość

http://marinero.superhost.pl/olw/comment.php?comment.news.15

Osobiście nie znałem Tego Kolegi, ale jako żołnierzowi i absolwentowi OLW
dedykuję mu sygnał "Śpij Kolego" - cześć Jego pamięci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 01 Cze 2010 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Dwie sprawy:
1. minęło ponad 30 dni od złożenia wniosku o rejestrację Stowarzyszenia
SALW-a - więc oficjalnie możemy rozpocząć działalność - wkrótce prześlę
zainteresowanym deklaracje i wzory wniosków do przełożonych.

2. doszły mnie słuchy że trwają prace legislacyjne nad powołanie do życia instytucji "Rzecznika Praw Żołnierzy"

pozd.Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 02 Cze 2010 08:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deklaracja
o przystąpieniu do
Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych „SALW-a”
w charakterze członka zwykłego


Ja, niżej podpisany .................................................................................................................
absolwent Ogólnokształcącego Liceum Wojskowego w …………………… *),
Lotniczego Liceum Lotniczego w ………………………………. *),
Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku *),

w którym odbywałem naukę w latach ............................... – proszę o przyjęcie mnie w poczet członków Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych „SALW-a” z siedzibą w .............. woj.zachodniopomorskie.

Oświadczam, że znam treść Regulaminu Stowarzyszenia „SALW-a”, jednocześnie zobowiązuję się do przestrzegania w/w regulaminu oraz aktywnego uczestniczenia w działalności Stowarzyszenia „SALW-a”.
Dane osobowe:
1. Nazwisko ..............................................................................................................................
2. Imiona ..................................................................................................................................
3. Imię ojca ...............................................................................................................................
4. Data i miejsce urodzenia .......................................................................................................
5. Adres zameldowania na pobyt stały (ponadto: adres do korespondencji/ telefon kontaktowy/ e-mail):
………………………………………….....................................................................................
....................................................................................................................................................
………………………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………….
6. Dowód osobisty: seria ....................... nr ................................. wydany przez .....................
...................................................................................................................................................
7. Pesel ......................................................................................................................................
8. Wykształcenie (wymień wszystkie szkoły wojskowe i cywilne ukończone po liceum):
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
9. Aktualnie jestem
żołnierzem zawodowym w czynnej służbie wojskowej - data wcielenia ………………. *) emerytem wojskowym - okres wysługi ………………... *) funkcjonariuszem Policji w służbie czynnej - data wcielenia ………………. *) emerytowanym funkcjonariuszem Policji - okres wysługi ………………... *) funkcjonariuszem Straży Granicznej w służbie czynnej - data wcielenia ………………. *) emerytowanym funkcjonariuszem Straży Granicznej - okres wysługi ………………... *) …………………………………………………… (inna służba napisz jaka) *) - data wcielenia ………………. *) - okres wysługi ………………... *)

Niniejszym zezwalam na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów regulaminowych Stowarzyszenia „SALW-a”.

……………………………. …………………….…………
(data i miejscowość) (podpis)




Uchwała Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych „SALW-a” z dnia ........................... 20..... r. w sprawie przyjęcia na członka zwykłego Stowarzyszenia.
Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych „SALW-a” postanawia przyjąć ...................................................................................................................................
w poczet członków Stowarzyszenia „SALW-a”.

……………………….. …………………………
Z-ca Prezesa lub Sekretarz Zarządu Prezes Zarządu


Data wpisania do ewidencji członków stowarzyszenia ............................................................
Nr ewidencyjny / legitymacji członkowskiej ......................................................................... *)
___________________________________
Uwagi:
*) niepotrzebne skreślić.









Oświadczenie woli
o przystąpieniu do
Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych „SALW-a”
w charakterze sympatyka


Ja, niżej podpisany .................................................................................................................
absolwent Ogólnokształcącego Liceum Wojskowego w …………………… *),
Lotniczego Liceum Lotniczego w ………………………………. *),
Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku *),

w którym odbywałem naukę w latach ............................... – proszę o przyjęcie mnie w poczet sympatyków Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych „SALW-a” z siedzibą w .........................................., woj.zachodniopomorskie.

Oświadczam, że znam treść Regulaminu Stowarzyszenia „SALW-a”, jednocześnie zobowiązuję się do przestrzegania w/w regulaminu w zakresie dotyczącym sympatyków stowarzyszenia oraz aktywnego uczestniczenia w działalności Stowarzyszenia „SALW-a”.
Dane osobowe:
1. Nazwisko ..............................................................................................................................
2. Imiona ..................................................................................................................................
3. Imię ojca ...............................................................................................................................
4. Data i miejsce urodzenia .......................................................................................................
5. Adres zameldowania na pobyt stały (ponadto: adres do korespondencji/ telefon kontaktowy/ e-mail):
………………………………………….....................................................................................
....................................................................................................................................................
………………………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………….
6. Dowód osobisty: seria ....................... nr ................................. wydany przez .....................
...................................................................................................................................................
7. Pesel ......................................................................................................................................
8. Wykształcenie (wymień wszystkie szkoły wojskowe i cywilne ukończone po liceum):
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
9. Aktualnie jestem
żołnierzem zawodowym w czynnej służbie wojskowej - data wcielenia ………………. *) emerytem wojskowym - okres wysługi ………………... *) funkcjonariuszem Policji w służbie czynnej - data wcielenia ………………. *) emerytowanym funkcjonariuszem Policji - okres wysługi ………………... *) funkcjonariuszem Straży Granicznej w służbie czynnej - data wcielenia ………………. *) emerytowanym funkcjonariuszem Straży Granicznej - okres wysługi ………………... *) …………………………………………………… (inna służba napisz jaka) *) - data wcielenia ………………. *) - okres wysługi ………………... *)
osobą nie związaną ze służbami mundurowymi *)

Niniejszym zezwalam na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów regulaminowych Stowarzyszenia „SALW-a”.

……………………………. …………………….…………
(data i miejscowość) (podpis)



Uchwała Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych „SALW-a” z dnia ........................... 20..... r. w sprawie przyjęcia sympatyka Stowarzyszenia.
Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych „SALW-a” postanawia przyjąć ...................................................................................................................................
w poczet sympatyków Stowarzyszenia „SALW-a”.

……………………….. …………………………
Z-ca Prezesa lub Sekretarz Zarządu Prezes Zarządu

Data wpisania do ewidencji sympatyków stowarzyszenia .........................................................
Nr ewidencyjny ............................................................................................................................
___________________________________
Uwagi:
*) niepotrzebne skreślić.


Ostatnio zmieniony przez T.Kryściak dnia 02 Cze 2010 08:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 02 Cze 2010 08:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warszawa, dnia czerwca 2010 r.
mjr Rafał Kowalski
Jednostka Wojskowa 1111
w Warszawie




Dowódca
Jednostki Wojskowej 1111
w Warszawie





Na podstawie art. 107 ust. 1 Ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych informuję Pana Pułkownika iż decyzją Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych „SALW-a” zostałem członkiem tego w/w stowarzyszenia.
Jednocześnie oświadczam, że Stowarzyszenie „SALW-a” nie posiada charakteru politycznego, nie jest związkiem zawodowym, nie jest także stowarzyszeniem ani organizacją zagraniczną lub międzynarodową.










Warszawa, dnia czerwca 2010 r.
Podkom. Jan Kowalski
Komenda Stołeczna Policji
w Warszawie




Pan
Komendant Stołeczny Policji
w Warszawie





Na podstawie art. 63 ust. 3 USTAWY o Policji z dnia 6 kwietnia 1990 r. /z późn.zm./ Dz.U.07.57.390, informuję Pana Komendanta, iż decyzją Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych „SALW-a” zostałem członkiem tego w/w stowarzyszenia.
Jednocześnie oświadczam, że Stowarzyszenie „SALW-a” nie posiada charakteru politycznego, nie jest związkiem zawodowym, nie jest także stowarzyszeniem ani organizacją zagraniczną lub międzynarodową.


















Przemyśl, dnia czerwca 2010 r.
Por. Jan Kowalski
Bieszczadzki Odział SG
w Przemyślu




Pan
Komendant
Bieszczadzkiego Oddziału
Straży Granicznej
w Przemyślu






Na podstawie art. 68 ust. 3 USTAWY o Straży Granicznej z dnia 12 października 1990 r. /z późn.zm./ , informuję Pana Komendanta, iż decyzją Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych „SALW-a” zostałem członkiem tego w/w stowarzyszenia.
Jednocześnie oświadczam, że Stowarzyszenie „SALW-a” nie posiada charakteru politycznego, nie jest związkiem zawodowym, nie jest także stowarzyszeniem ani organizacją zagraniczną lub międzynarodową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 12 Cze 2010 09:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawostka !!!!!!!!!!!

"Liceum Akademickie Korpusu Kadetów"

http://www.lakk.edu.pl/index.php/aktualnosci

Historia ponownie się powtarza - inny ustrój, inne wzorce, ale te same cele i założenia t.j."szkoła wojskowa dla małoletnich".

W treści informacji zawartych na powyższej stronie przewijają się wzmianki o "szkole wojskowej" i kształceniu przyszłych oficerów naszych Sił Zbrojnych - piękne hasła które w lot łapie młodzież (tak jak my ponad 20 lat temu) tylko nikt im nie wytłumaczy że nie jest to szkoła wojskowa w myśl przepisów MON i nie są "kandydatami na ż.z."


MON ponownie współtworzy coś na co później się "wypnie".


pozd.Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rostek73
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy


Dołączył: 21 Lis 2005
Posty: 59
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 28 Cze 2010 07:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
... i co dalej...
Trochę sprawa przycichła?
Pozdrawiam!
tom
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 30 Cze 2010 05:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cicho jest tylko na forum - załatwiam teraz tak prozaiczne rzeczy jak regon, nip, konto bankowe itp "bzdurki" - ale o takich rzeczach chyba nie warto tu pisać.

pozd,Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 09 Sie 2010 06:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A)
Mamy już:
1.rejestracje w urzędzie powiatowym
2.regon
3.nip
4.pieczątki

B)
W trakcie realizacji (tworzę ją sam więc nie będzie to coś
"powalającego") strona internetowa.

C)
W przyszłym tygodniu chciałbym założyć konto bankowe - moja propozycja:
Volkswagen Bank direct
http://www.vwbank.pl/konto-firmowe.html
porównajcie opłaty na tym koncie (m.in. 0zł za prowadzenie i przelewy)

chyba że ktoś znajdzie coś korzystniejszego (chcę uniknąć sytuacji
płacenia co miesiąc 12-15 zł za prowadzenie rachunku bo to pochłonie nam
3-4 członkowskie składki roczne )

pozd.TK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 06 Wrz 2010 07:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich po wakacjach.

Na wstępie informuje że mimo tego że "na forach" i "w e-mailach" jeszcze
nie widać działań "SALW-y" to Zarząd i Założyciele nie siedzą z
założonymi rękami.
Niestety ze względu na okres wakacyjny i "ogólnokrajowy zasięg" Zarządu
(ok.Koszalin-Kielce-Wrocław) działania nasze obarczone są "dużą strata
czasową" (czas pasywny przesyłu dokumentów wydłuża wszelkie procedury
urzędowe) ale jakoś sobie radzimy.

A z ciekawostek - zdobyłem ostatnio dostęp do prawie 100% (z małymi
brakami) Dzienników Rozkazów Ministerstwa Spraw Wojskowych z lat
1918-1937. Ważne w tym jest to że znajdują się tam dokumenty dotyczące
funkcjonowania "Korpusów Kadetów" protoplastów "liceów wojskowych".
Bardzo dobry materiał porównawczy i nic nie kosztuje (nie tak jak w
Centralnym Archiwum Wojskowym 2 zł za stronę A-4 ksera).
Szczegóły mogę podać zainteresowanym osobom na indywidualne "zapytania".

To co m.in. znalazłem a powiązuje "Korpusy Kadetów" z "liceami
wojskowymi":

Dz.Roz.MSWoj. 1934/7/141
"Zasady ogólne reorganizacji korpusów kadetów i organizacja na rok
szkolny 1934/35"

lit.C: Utworzenie w przyszłości:
- w KK nr1: obok gimnazjum również i liceum ogólnokształcącego (typ
mat-przyrod)
- w KK nr2 i nr3: liceów wojskowych.

pkt.III,ppkt.5:Przysposobienie wojskowe prowadzić należy w zakresie
dostosowanym do
młodego wieku uczniów, łącząc je z pracą harcerską.

Terminy "liceum wojskowe" i "przysposobienie wojskowe" skąd my to znamy?

Pozd.Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 13 Wrz 2010 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nasze skromne początki

www.salwa.net.pl

pozd,Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 24 Wrz 2010 08:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nasza informacja

http://www.nfow.pl/portal.php?article=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group