Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Dyskoteki w OLW
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olo75
Major
Major


Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 116
Skąd: Kołobrzeg

PostWysłany: 30 Wrz 2004 10:35 am    Temat postu: Dyskoteki w OLW Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o imprezki to chybą najlepszą, największą i zawsze regularną (wtorki i czwartki) była dyskoteka organizowana przy poczcie!!! Dyskoteka była rewelacyjnym pomysłem ówczesnej kierownik KO - Danusi Morawskiej! (Ciekawe co u niej słychać, może ktoś wie?) Pomysł w realizację przekształcili nasi (szkolni-klasowi) prezenterzy DJ Glanu (Krzysiu Glanowski) i DJ Rigel (Seba Rogacz)!!! Przyjeżdżały na nią dziewczęta z całej Cz-wy! Goście z miasta mieli zakaz wstępu! Poza tym bali się tam zaglądać!
Aby wyjść na dyskotekę trzeba było mieć odpowiednie przygotowanie! Dlatego też wciągało się paskami od mundurków na I p. internatu jabole, aby nogi się nie plątały podczas tańca!
Pamiętacie???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Radek
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 40
Skąd: Łasin / Łódź

PostWysłany: 30 Wrz 2004 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskoteka przy poczcie była rewelacyjnym pomysłem. Wasze tradycje były kontynuowane dość długo. Po roku 96 dyskotekę przeniesiono do sali koło klubu ucznia. Nie wiem jak za waszych czasów ale za moich rozgrywały się tam regularne bitwy z Zawodziem. Jak zwykle Nasi byli górą ale nie było już tej liczebności (szkołę rozwiązano w roku 95 i wile osób zrezygnowało od razu z kontynuowania nauki w przemianowanym na XI LO liceum. Zostały tylko niedobitki, którzy do końca nie uwirzyli w to co się stało).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gosc 75
Szeregowy
Szeregowy


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 2

PostWysłany: 30 Wrz 2004 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olo ten jabol to bylo "nadwislanskie".Niezle tez byly 18-sti!!! Ze slynnym "JA .... Luniaka" ,ktore czasami odbywaly sie na "13" bo tak nazywala sie ta sala za poczta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Kwiędacz
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 28 Wrz 2004
Posty: 41
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30 Wrz 2004 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie Dyskotekę za pocztą, zorganizował rocznik 1974, m.in. i ja. oprócz mnie zaangażowani byli:Dariusz Padaż, Dariusz Ćwierzona, Krzysiu Czyż i wielu innych (głównie członkowie zespołu pieśni i tańca, którego kierowniczka była Danusia). Danka pracuje w fundacji gaude mater w cze-wie i nadal prowadzi zespół. Na sali zebraliśmy sprzęt, zamiast zasłon czarna folia z naklejkami odblaskowymi, sklepik z oranżadą i ciachami, szatnia, itp. a chłopaków z miasta faktycznie mało przychodziło. sala była także wynajmowana na imprezy komercyjne, na jednej z nich poznałem swoją żonę...
Acha, jakby ktoś nie wiedział, to my także zorganizowaliśmy radiowęzeł, n aprzerwach leciała muzyka he he, głównym twórcą był lPiotrek Malinowski. Jak były dyskoteki braliśmy sprzęt z radiowęzła.
_________________
ps. "uśmiech"
rocznik 1974
matura 1993
klasa IV A
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Admin
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 680
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 30 Wrz 2004 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietam kiedyś wziąłem na dyskotekę kumpla z osiedla.
Musiałem stać cały czas przy nim aby mu się nic nie stało.
_________________
Artur G. ur. 1976, matura 1995, klasa D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gosc 75
Szeregowy
Szeregowy


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 2

PostWysłany: 30 Wrz 2004 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usmiech to co piszesz to propaganda sukcesu ,ktorego nie bylo!! rocznik 75 zrobil ze szkolnej potancowki prawdziwe DISCO!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Kwiędacz
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 28 Wrz 2004
Posty: 41
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30 Wrz 2004 01:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie to tłumacz gościu75.....he he he
_________________
ps. "uśmiech"
rocznik 1974
matura 1993
klasa IV A
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Olo75
Major
Major


Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 116
Skąd: Kołobrzeg

PostWysłany: 30 Wrz 2004 01:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście ojców sukcesu jest wielu!!! Gość75 ma rację! Kolego Kwiędacz, w roku 1993 organizację dyskotek przejął nasz rocznik (Danka podziękowała Wam bo mieliśmy większe możliwości i lepsze pomysły) Zrobiła się z potańcówki dyskoteka z prawdziwego zdarzenia!!! Glanu z Rigelem grali wtedy m.in dyskoteki w Dźbowie, skąd pożyczali profesjonalny sprzęt - kolorofony, stroboskop itd. Potrafili zrobić klimat i wszyscy się dobrze bawili!
_________________
rocznik75, pokój 108, klasa D
MKS Kotwica Kołobrzeg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piotr Kwiędacz
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 28 Wrz 2004
Posty: 41
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30 Wrz 2004 01:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pomysła, przedstawiajcie się jakoś konkretniej, przecież tu sami swoi, nic mi nie mówią takie nicki jak gość 75 (może chociaż zdjęcie), jak ja się dorobię swojego to też wstawie.

Olo nie pochlebiaj sobie mówiąc "mieliśmy większe możliwości". Odsunięto nas od dyskotek i zespołu po interwencji p. Alicji Małasiewicz, a chodziło o zbliżąjące się matury. Każdy miał w OLW swoje 5 min., tak więc nie licytuj sukcesów poszczególnych roczników.

(Admin: z 2 postów zrobiłem 1)
_________________
ps. "uśmiech"
rocznik 1974
matura 1993
klasa IV A
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
BACA
Generał - Moderator
Generał - Moderator


Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 261

PostWysłany: 30 Wrz 2004 03:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dyskoteki organizowane w pomieszczeniach obok poczty były tworem słonia, szajby, czyżą i rzepy, pomagało w tym kilku innych naszych kolegów. Racje mają obie strony gdyż potem prowadzenie ich przejmowały młodsze roczniki. Ja pamiętam także dyskoteki w klubie ucznia. Pamietam też że były tam wielokrotnie takie dymy że szok, dochodziło do tego że były dyskoteki takie, że na sali byli tylko organizatorzy. Ale dziewczyny z Częstochowy lubiły chłopców z OLW Laughing
_________________
matura 93 , klasa IV E

Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pellek
Major
Major


Dołączył: 29 Wrz 2004
Posty: 118
Skąd: 100lica

PostWysłany: 30 Wrz 2004 04:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak my ścigaliśmy "miasto". tak miasto "miasto" ścigało naszych kolegów na dyskotekach poza OLW. Sam tego doświadczyłem wraz z kol. Bodkiem (kl. C) I "Jasiem" (D). Ale wojny na Zawodziu też miały swój urok, gdy wtem z internatu wybiegała spora grupa zadymiarzy.
_________________
rocznik 75, klasa IV D. pok. 108
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olo75
Major
Major


Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 116
Skąd: Kołobrzeg

PostWysłany: 01 Paź 2004 08:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrze Kwiędaczu, daleki jestem od pochlebstw czynionych w kierunku swojej osoby! Stwierdzam jedynie fakt, że ludzie którzy robili muzykę na dyskotece naprawdę mieli większe możliwości: byli z Cz-wy, znali ludzi ze sprzętem, mieli obycie i doświadczenie grając w profesjonalnych dyskotekach i częstochowskim radiu ONE (kiedyś takie istaniało!), mieli dostęp do najnowszych hitów - a to się podobało! Wy storzyliście podwaliny my dobrze kontynuowaliśmy!
_________________
rocznik75, pokój 108, klasa D
MKS Kotwica Kołobrzeg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pellek
Major
Major


Dołączył: 29 Wrz 2004
Posty: 118
Skąd: 100lica

PostWysłany: 01 Paź 2004 08:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olo ma rację. Poza tym w okresie, gdy dyskotekę obsługiwał 75' bardzo wzbogacił sie stan wyposażeni tejże dyskoteki, no i zaczeły walić prawdziwe tłumy.
_________________
rocznik 75, klasa IV D. pok. 108
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotr_Częstochowski
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy


Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 30
Skąd: Nysa

PostWysłany: 02 Paź 2004 06:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczęśliwcy!!!!!!!!

Za "moich czasów" Smile dyskoteki organizowane były w budynku za stołówką, nazywał się chyba Klubem Ucznia. Jako, że w latach 1986-1987 OLW było czymś nowym, żadne dziewczyny nie chciały do Nas przychodzić. Ręcznie robiliśmy zaproszenia, wiem bo sam je robiłem, i osobiście je rozwoziliśmy po częstochowski liceach. Bywało, że na 120 zaproszonych dziewcząt - przyszło może 30.... Sad
Początkowo zapraszaliśmy wszystkie licea, lecz później najwięcej dziewcząt przychodziło z liceum im. Sienkiewicza i Kopernika.
Kiedy w roku 1991, bedąc na II-gim roku w szkole oficerskiej przyjechaliśmy do Częstochowy - chyb to był dzień podchorążego widziałem tą imprezę koło poczty i bardzo Wam zazdrościłem. Smile
Tak to kiedyś było z imprezami.
Pozdrawiam - P.Cz.
_________________
PeCze
klasa "C"
matura 1990
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szczepan
Major
Major


Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 155
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 04 Paź 2004 08:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pisał już wcześniej mój kolega z rocznika musieliśmy zapraszać dziewczyny z innych liceów prawie osobiście. Przypominam co niektórym że w latach 1986 - 1990 w liceum nie było jeszcze dziewczyn. Było to jedyne w mieście męskie liceum. Oprócz dyskotek organizowany był także kurs tańca towarzyskiego i wszystkie dziewczyny które chciały w nim uczestniczyć nie musiały płacić za kurs. Wszystkie koszty pokrywała szkoła. W najlepszych czasach w kursie brało udział około 20 par.
_________________
Piotr Szczepański Częstochowa
Kl. "B"
matura 1990
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> Panie Kapitanie, puść nas do domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group