Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Katastrofa
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> O f f T o p i c
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 10 Kwi 2010 03:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smutny to dzień dla wszystkich Polaków, kiedy ich Przywódca i Dowódcy giną. Sad Sad Sad
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wieczorek
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 52
Skąd: PORAJ

PostWysłany: 10 Kwi 2010 08:18 pm    Temat postu: SMUTA Odpowiedz z cytatem

drodzy koledzy zza muru

chciałbym w tak smutnych okolicznościach coś wam " mundurowym " przekazać
jako skromny uczący innych człowiek od 4 lat przekazuję młodszym ludziom zasady inżynierii bezpieczeństwa odnośnie rzeczy martwych, czasem im mówię że dotyczy to także żywych. I teraz sens: w każdym cywilizowanym kraju każde państwowe stanowisko ma przypisane tzw. [punkty} ważności { np. prezydent 10 pkt, premier 9 pkt, marszałek sejmu 9 pkt itd) i w każdym cywilizowanym kraju jest ustalony poziom bezpieczeństwa np 30 pkt i choćby skały srały to do samolotu nie wejdzie gość ponad poziom bezpieczeństwa (po wejściu którego przekroczony zostanie poziom punktów ustalony jako bezpieczny dla kraju) i nikt do tego nie dopuści, i jak powie błaznowi lub politykowi won to go nie spotka żadna kara, ale nie w POLSCE. Inżynierii bezpieczeństwa uczę studentów w powiatowej politechnice, wiadomo to nie warszawa, ale przerabialiśmy Mirosławiec i co? no nic!. teraz mogę tylko powiedzieć że słowa " Miro" Polska to dziki kraj to proroctwo
_________________
Rocznik 72 Klasa B; Dariusz Sołtysiak, kpt. Ujma Stanisław
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 11 Kwi 2010 08:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Confused nic dodać nic ująć.... może ktoś w końcu wyciągnie odpowiednie wnioski...
że o wymianie floty nie wspomnę.... widzisz Paweł, aby spełniać pewne zasady bezpieczeństwa trzeba mieć narzędzia, a jak się ma dwa samoloty z czego jeden w remoncie to trudno o ich zachowanie...
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 11 Kwi 2010 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tle tragedii całego Narodu Polskiego, Ja prywatnie składam kondolencje rodzinie i bliskim Dowódcy załogi prezydenckiego samolotu - to na te osoby spada największa presja społeczna "spadkobierców winy".

Z wyrazami szacunku
"czarna owca"


PS - o "relacjach" panujących na pokładach prezydenckiego samolotu niech zaświadczą fakty sprzed kilku miesięcy kiedy to "tchórzliwy pilot" (słowa polityków PiS i dziennikarzy) nie chciał lecieć z Głową Państwa przez strefę działań wojennych nad Gruzją, a kilka tygodni później na wieść o wylotach z Prezydentem wszyscy piloci specpułku "rozchorowali się".
Czterokrotne podejście do lądowanie we mgle to "lądowanie na siłę" ........

Jeszcze raz nadmienię że jest to moje i tylko moje prywatne zdanie - lotnika z "pewnym" stażem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 11 Kwi 2010 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po dochodzeniu i sprawdzeniu czarnych skrzynek będziemy mogli poznać fakty, na razie to tylko spekulacje na podstawie "faktów medialnych", które jak pokazuje historia często niewiele mają wspólnego z rzeczywistością zgodnie z zasadą mediów, że "dobry news to ZŁY news" Crying or Very sad
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Franz
Nie chorąży


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 325
Skąd: Chorzów

PostWysłany: 14 Kwi 2010 08:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest jasna - miał wylądować i wylądował.
Można sobie teraz spekulować....jakby nie wylądował i poleciał dalej, ale by była jazda i jednych i drugich.
Z drugiej strony mam wrażenie ,że robią ze mnie jakiegoś psychicznego bo prezydent był zajebiaszczy a ja o tym nie wiedziałem Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Na dzis zakłamanie sięga zenitu, wymiotować mi się chce jak słucham ich wszystkich......
Qrwa, zobaczycie nic sie nie zmieni będzie jeszcze gorzej. tu nie chodzi czy mamy czy nie mamy samolotów i procedur tu chodzi o ludzi, z których każdy zna jedyna prawdę......
Polacy jako społeczeństwo obywatelskie nie istnieje
_________________
1198S
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 14 Kwi 2010 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno się z Tobą nie zgodzić....
można powiedzieć, że żyliśmy w matrixie...
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wieczorek
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 52
Skąd: PORAJ

PostWysłany: 14 Kwi 2010 03:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do wypowiedzi Franca
słyszałem wypowiedź jednego rosyjskiego politologa, nie zacytuję dosłownie ale przekaz był taki:

Rosjanie jako naród są bardzo podli, jako pojedynczy ludzie bardzo wspaniali
za to Polacy zupełnie odwrotnie
_________________
Rocznik 72 Klasa B; Dariusz Sołtysiak, kpt. Ujma Stanisław
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 14 Kwi 2010 04:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i proszę:

http://praca.wp.pl/kat,18453,title,Byl-pilotem-za-mlodym-i-za-malo-asertywnym,wid,12170299,wiadomosc.html

oto treść artykułu:

"Był pilotem za młodym i za mało asertywnym?

Był za młody, za mało asertywny, miał problemy z językiem rosyjskim, podporządkował się presji pasażerów, którym zależało na wylądowaniu i zdążeniu na uroczystości w Katyniu. Takie opinie coraz częściej pojawiają się na temat kapitana Arkadiusza Protasiuka, pilotującego samolot. Osoby, które znały kapitana, zaprzeczają tym głosom: pilot Protasiuk był bardzo doświadczony i kompetentny, świetnie przygotowany do pracy. Tak jak cała załoga 36. Pułku Lotnictwa Specjalnego lecącego samolotem.


Wykształcony i kompetentny

Za sterami prezydenckiego tupolewa, który rozbił się w sobotę, siedział 36-letni kapitan pilot Arkadiusz Protasiuk. Do 36. Pułku Lotnictwa Specjalnego trafił wprost z Wyższej Szkoły Oficerskiej w Dęblinie.

Był też absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Otrzymał Brązowy Medal Za Zasługi Dla Obronności Kraju. Pochodził z Olkusza w Małopolsce. Miał żonę, osierocił 2 dzieci: 7-letniego syna i 3,5-roczną córeczkę.

Jak mówią koledzy i przełożeni, kapitan Protasiuk miał ogromne doświadczenie. Wylatał prawie 1400 godzin za sterami rządowych Tu-154 i Jak-40. Z prezydentem, premierem i innymi VIP-ami latał od 13 lat. Według osób, które go znały, doskonale znał język rosyjski. Znał też lotnisko pod Smoleńskiem.

Leciał do Smoleńska z premierem Donaldem Tuskiem - trzy dni przed katastrofą . I wówczas miał doskonale posługiwać się językiem rosyjskim – nikt przynajmniej nie zgłaszał żadnych uwag. Tymczasem w rosyjskich mediach pojawiły się sugestie, że kapitan mógł nie radzić sobie z językiem i mógł nie zareagować, gdy kontroler lotów z powodu złej pogody radził mu, aby wylądował na innym lotnisku.

Czy uległ presji?

Czy Protasiuk mógł ugiąć pod ciężarem presji pasażerów? Według specjalistów to mało prawdopodobne. Major Michał Fiszer, były pilot wojskowy, w rozmowie z TOK FM powiedział, że we wszystkich państwach, na pokładzie samolotu decyduje dowódca załogi i to on jest „najważniejszą, decyzyjną osobą” nawet, gdy w samolocie leci prezydent lub premier. Pasażerowie muszą bezwzględnie podporządkować się kapitanowi i nikt nie może mu nic nakazać. Poza tym podczas podchodzenia do lądowania jest zakaz wchodzenia do kabiny pilotów.
Joanna Zgoda – Tylman, psycholog (wykonuje testy psychologiczne w czasie rekrutacji) twierdzi, by poczekać z ferowaniem wyroków i ostrożnie oceniać pilota.

- Już pojawiają się różne krytyczne opinie pod adresem pilotów. Tymczasem są to naprawdę profesjonaliści, których stan zdrowia i stan psychiczny jest sprawdzany. Za sterami naprawdę nie siedziały przypadkowe osoby. Gdyby kapitan nie był asertywny lub gdyby nie radził sobie z komunikacją to z pewnością nie pilotowałby samolotu. Nie wiemy co się tam stało, raczej nie wierzę w to, że za katastrofę odpowiada pilot, bo był nieprzygotowany do pracy - twierdzi Joanna Zgoda Tylman.



Samolot, który rozbił się w sobotę, był w doskonałym stanie technicznym. W grudniu wrócił z generalnego remontu w Rosji. Zdaniem specjalistów przyczyny katastrofy mogą być badane nawet rok.

Załoga, która zginęła tragicznie pod Smoleńskiem ( kapitan Arkadiusz Protasiuk wraz z majorem pilotem Robertem Grzywną, porucznikiem pilotem Arturem Ziętkiem i chorążym Andrzejem Michalakiem,) niosła też pomoc humanitarną Haiti. W lutym została za to wyróżniona przez generała broni pilota Andrzeja Błasika, który również zginął w czasie katastrofy."



pozd.
"czarna owca"

ps- "bez komentarza" a może tylko odwołanie do tego co napisałem we wcześniejszym moim wpisie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 14 Kwi 2010 07:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego... ja rozumiem, że bardzo chcesz się wypowiedzieć, ale proszę nie pisz (a właściwie nie wklejaj tu artykułów z innych portali) piszemy tu sobie spokojnie a Ty nagle zaczynasz dyskusję "panelową"... może weź rozpocznij nowy wątek i będziesz tam sobie mógł pisać, wklejać co tylko sobie zechcesz (masz już zresztą taki jeden więc może tam przenieś dyskusję o pilotach feralnego Tu-154)
proszę admina, moderatora czy kogo tam jeszcze o usunięcie postu kol. Kryściaka i mojego !!!!!!
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergiusz
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 1240
Skąd: Łódź

PostWysłany: 14 Kwi 2010 08:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniosłem ważny dla Polaków temat więc piszcie o swoich odczuciach, ciekaw jestem Waszych opinii i komentarzy na temat tego co się dzieje w kraju po tym jak zginął Prezydent.

Co sądzicie o pomyśle pochowania Państwa Kaczyńskich na Wawelu ?

Czy godzien królów ?

Piszcie Exclamation
_________________
matura 1991, klasa D, pokój 110
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur Obstój
Generał Brygady
Generał Brygady


Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 1011
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 15 Kwi 2010 06:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wicie, rozumicie.... jaki ja naiwny i głupi byłem... myślałem że naród skoczy sobie do gardeł jakiś tydzień po pogrzebie... tak jak mówił Miro i pisał Paweł ..."dziki kraj"...

P.S ciekawe, że nikt nie chce sie przyznać do tego kto wpadł na pomysł pochówku w tym miejscu... rodzina mówi że nie ona, kardynał mówi że on też nie.... a może Bielecki, Kurski, Kamiński i spółka...

P.S chyba nie jestem prawdziwym Polakiem-patriotą...
_________________
...lasciate ogni speranza, voi ch'entrate... - wiecie dlaczego....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
T.Kryściak
Major
Major


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 170
Skąd: MW

PostWysłany: 15 Kwi 2010 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PR-rowcy PiS-u pomylili "współczucie i wyczucie chwili" Narodu z ogólnopolską amnezją dotyczącą śp.Prezydenta.

Jesteśmy światkami jak tworzy się (... i tworzyło w przeszłości) nieskazitelnych bohaterów narodowych. Czy komuś takiemu można teraz wypominać słowa " s... dz... ".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grzegorz sznajder
Major
Major


Dołączył: 09 Wrz 2004
Posty: 143

PostWysłany: 15 Kwi 2010 03:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego lecieli w jednym samolocie?
Bo gdyby polecieli pięcioma różnymi samolotami to zaraz 99% społeczeństwa mówiło by tak "za nasze podatki sobie latają" itp itd. W dobie kryzysu -poniekąd błąd taktyczny - tylu najznakomitszych obywateli.A teraz skłon głowy i żal....niektórzy nawet się nawrócili! Ale to każdego indywidualna sprawa.
Cóż czekają nas trudne czasy i trzeba sie do tego przygotować.
_________________
wychowawca : ŚP Pan Sołtysiak
rocznik 1972.KLASA "B"
opiekun - kpt . S. Ujma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paweł klekotka
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 302
Skąd: Opole

PostWysłany: 15 Kwi 2010 03:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie dym z tym Wawelem. Jarosław K. sobie wymyślił to miejsce żeby nie było zgody. Ja osobiście jestem przeciwny żeby leżał obok Piłsudskiego.
Żeby chociaż był wojskowym.
_________________
Klasa C Matura 1991
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> O f f T o p i c Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group