Forum OLW Strona Główna
REGULAMIN FORUM ! - zanim napiszesz, przeczytaj!

FAQFAQ
   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatistics   RejestracjaRejestracja
   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Wysługa a nauka w OLW
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> O f f T o p i c
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kpt. Alex
Gość





PostWysłany: 04 Sty 2005 02:10 pm    Temat postu: jak z ta jubileuszówką? Odpowiedz z cytatem

Cześć wszyscy, ja kończyłem OLW Wrocław, zostałem w mundurze, mam "ciągłość" służby, kadrowcy robią niewinną minę, i cisza, jak macie to dajcie namiar na jakieś rozporządzenie itp, to może coś wywalczęSmile. Bardzo ciekawa sprawa z tą jubileuszówka, pozdrawiam
Powrót do góry
kpt. Alex
Gość





PostWysłany: 04 Sty 2005 02:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha, gwoli ścisłości, OLW Wrocław, r. 1975, matura 1994, IV E
Powrót do góry
T.Stanek
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 15 Sty 2005
Posty: 25
Skąd: Tarnów

PostWysłany: 16 Sty 2005 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Kiedyś walczyłem......
lecz nie wywalczyłem.

Jeśli służysz w Armi to możesz się odwołaać do swojego rzecznika
z korpusu Of. lub Pdf. Ale to i tak nie pomoże
za krótkie nogi :(Mam kilka artykułów z PZ. gdzie pisałem i polemizowałem.Miałem za krótkie ręce tak sądzę. Sprawa moim zdaniem jest otwarta, jak wiele w polskim prawie).
Człowieku sam nic nie zwojujesz!

Potrzebna jest grupa ludzi którzy mają podobny dylemat.

Mam go, lecz przez następne pół roku jestem nie obecny w kraju z powodów ściśle subiektywnych tzn. IV zmiana PKW Irak.

Jak się zbierzemy to wywalczymy. Nawet pomijając krytycne posty
na News-ie.
Pozdro.
_________________
Tomasz STANEK
OLW Cz-wa
M1995r. kl. F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szczepan Chrząszcz
Starszy Kapral
Starszy Kapral


Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16 Sty 2005 10:34 pm    Temat postu: Pies ogrodnika Odpowiedz z cytatem

Opowiem Wam co mi się przytrafiło w tym temacie.
W roku 1999 służyłem w Mierzęcicach. Napisałem wniosek o zaliczenie mi liceum do okresu "wysługi w stopniu". Mój kadrowiec po konsulatcji z radcą prawnym JW zaliczył mi to. Większa wysługa miała skutkować większym dodatkiem do pensji za lata służby. Moja księgowa nie była jednak tego pewna i zadzwoniła do Departamentu prawnego do Warszawy. Tam trafiła na dziarskiego "kandydata na oficera" w stopniu ppor, który zrobił jej i mnie wykład, że się nie należy. Tak się ten dziarski młodzieniec przejął swoją rolą że nawet dzwonił do mojego D-cy żeby mu uświadomić jak bardzo chcę oszukać MON. Miałem pecha odebrać ten telefon "kandydat.." poinformował mnie że jest taki ważny że będzie rozmawiał tylko z D-cą on też miał pecha bo w tym okresie pełniłem obowiązki D-cy więc sobie nie pogadaliśmy.

Wiecie co jest w tym najgorsze ten "kandydat" TO JEDEN Z NAS -rocznik 74 albo 75. wiem, że po Liceum jako prymus skończył prawo na cywilnej uczelni i wrócił do armii służyć jej swoją wiedzą. Może kiedyś fortuna pozwoli podziekowac mu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cypis
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 28
Skąd: Toruń / Monterey

PostWysłany: 17 Sty 2005 12:38 am    Temat postu: NIe pamięta wół...... Odpowiedz z cytatem

Szczepan,

Jak myślimy o tym samym gościu, to ten radczyna prawny (z DSP, bo Mierzęcice mają chyba taką podległość) kończył Olew w Częstochowie w '92... Na swój sposób podziękuje mu się... A za Twoją wendettę też trzymam kciuki... kupą mości Panowie!!!

Wiem także, że niektórym szczęśliwcom (czyt. cwaniaczkom), zwłaszcza tym, którzy po liceum wojskowym studiowali "z ramienia wojska" na uczelniach cywilnych (AWF-y i inne), sztuczka z zaliczeniem nauki w liceum do wysługi się udała.

Pozdrawiam i dopisuję się do idei założenia "grupy walczącej z przeciwnościami losu..."
_________________
Toruń "A"
Częstochowa "F"
Matura '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Kwiędacz
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 28 Wrz 2004
Posty: 41
Skąd: Kraków

PostWysłany: 17 Sty 2005 08:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie podstawą do naszych roszczeń są te słynne zobowiązania o kontynuacji nauki, które podpisytwali nasi rodzice, a po ukończeniu 18 - tego roku życia osobiście. czy ktoś może wie gdzie trafiły archiwa po OLW?
Walczmy!!! Twisted Evil
_________________
ps. "uśmiech"
rocznik 1974
matura 1993
klasa IV A
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Cypis
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 28
Skąd: Toruń / Monterey

PostWysłany: 18 Sty 2005 12:22 am    Temat postu: Archiwum Odpowiedz z cytatem

Wydaje się być prawdopodobnym, że archiwum po OLW posiada tamtejsze (częstochowskie) Kuratorium Oświaty.

Pozdro
_________________
Toruń "A"
Częstochowa "F"
Matura '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Kwiędacz
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży


Dołączył: 28 Wrz 2004
Posty: 41
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20 Sty 2005 08:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podejrzewam, że tylko te dokumenty, które dotyczą nauki w szkole tj. protokoły z matur itp. dokumenty dotyczące części wojskowej powinny być w archiwach wojskowych (sprawdzę w krakowskim Idea ) ale mogły trafić też gdzie indziej np. Katowice, łódź Arrow albo wysypisko....
_________________
ps. "uśmiech"
rocznik 1974
matura 1993
klasa IV A
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Paweł WÓJCIK
Major
Major


Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 128
Skąd: Kraków

PostWysłany: 12 Lut 2005 05:13 pm    Temat postu: Zaliczenie lat nauki Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie studiowalem na AWF "pod okiem " MON. Co z tymi przypadkami zaliczenia dwóch lat OLW?Może jakieś szczegóły albo namiary na kolegów co skorzystali.
P.S. Cypis - chyba z tymi cwaniaczkami przesadziłeś. Trzeba mieć głowe na karku a nie narzekać na życie.
Paweł WÓJCIK rocznik 1971 klasa B
_________________
Paweł WÓJCIK ps.Widelec
r.1971
matura 1990 klasa B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
BURTON
Podpułkownik
Podpułkownik


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 222
Skąd: Opoczno

PostWysłany: 20 Lut 2005 07:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat jest ciągle wałkowany
http://www.polska-zbrojna.pl/dyskusja/read.php3?num=1&id=126928&loc=0&thread=126928
_________________
Burton r. 1975, matura 94, IVb, pokój 8,9,109
1%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cypis
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant


Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 28
Skąd: Toruń / Monterey

PostWysłany: 21 Lut 2005 08:33 am    Temat postu: Re: Zaliczenie lat nauki Odpowiedz z cytatem

Paweł WÓJCIK napisał:
P.S. Cypis - chyba z tymi cwaniaczkami przesadziłeś. Trzeba mieć głowe na karku a nie narzekać na życie


Idea Taaak, masz racje z tą głową na karku, tylko rodzi się pytanie, na czyim karku...??? Czy ktoś tu narzeka??

Dzięki Burton za linka - von Zakapior mówi ciekawe rzeczy...

Pozdro
_________________
Toruń "A"
Częstochowa "F"
Matura '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert Kozłowski
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 17
Skąd: OLW Olsztyn

PostWysłany: 23 Kwi 2005 06:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do kolegów mundurowych
Czy próbowaliście sami (albo znacie jakiegos absolwenta OLW) sprawic aby 2 letni okres nauki w OLW został wliczony do wysługi w wojsku??? Zapewne każdy z was ma swoją Teczkę akt personalnych w której jest pisemne zobowiązanie o konieczności wstąpienia po ukonczeniu OLW do szkoły wojskowej lub zwrot kosztów. Takie zobowiązanie podpisywali nasi rodzice a po ukończeniu 18 lat każdy z nas. Zgodnie z ustawą (wczesniejszą o SZRP) kandydatem na zołnierza zawodowego moze byc osoba która ukończy 17 lat. My kiedy szlismy do OLW w wiekszosci mielismy 15lat dlatego TO zobowiazanie podpisane przez rodziców lub opiekunów. Wiadomo ze nie wszyscy poszli dalej do woja ale osoby które sie zdecywowały na szkoły wojskowe będąc wczesniej w OLW przeszły badania, mozna powiedziec ze były kandydatami a mało tego złożyły pisemne zobowiązania. Czy mozna wiec powiedziec ze od 17 roku życia były kandydatami na zołnierzy zawodowych? Jesli tak to wo wysługi należy doliczyc okres od ukończenia 17 lat do wstąpienia do szkoły (chorążych lub oficerskiej). Prawie 2 lata.
JESLI KTOS MA JAKIES "DOŚWIADCZENIE" W TYM TEMACIE BARDZO PROSZE O INFO.
Jak to zropbic z tą nagrodą jubileuszową bardzo prosze o info.
_________________
Do kontaktów proponuje Skype www.skype.com lub Eyeball www.eyeball.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Darek Pastuszak - Pasta
Major
Major


Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 148
Skąd: Bydgoszcz, obecnie: NCSA Heidelberg - Niemcy

PostWysłany: 06 Gru 2005 04:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!
Moge Ci tylko odpowiedziec, ze w TAP - czyli teczce akt personalnych nie ma zadnej wzmianki ani jednego podpisu naszych rodzicow czy tez naszych na okolicznosc zobowiazan jakich sie podjelismy. Jedyny slad to kopia Swiadectwa Dojrzalosci z pieczecia szkoly. Przynajmniej tak jest w moim przypadku.
Z tego co sie orientuje to chyba kazdy moze zazyczyc sobie wglad do swojej TAP. Zatem powodzenia!

P.S. Ja na razie nie mam mozliwosci zajac sie swoja sprawa, ale jesli komus starczy sily to chwala. Potrzebujemy jednej wygranej a reszta potoczy sie sama! Slyszalem, ze jeden z "naszych" jest juz w Rzadzie wiec moze zapukac do niego?
_________________
PASTA1973_M-92(klasa C-pokój 107)
"Iza co to wszystko...?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jurek 19732
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży


Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 197
Skąd: Ostrow Wielkopolski

PostWysłany: 06 Gru 2005 05:16 pm    Temat postu: Off topic Odpowiedz z cytatem

czesc podam wam przyklad na sobie dopoki bylem w armii liczono mi 1 rok sluzby za 2 lata OLW i niby bylo ok ale gdy odchodzilem po wypadku do cywila to w biuze emerytalnym stwierdzono ze mi placili niezgodnie z prawem i jeszcze mieli jakies wonty [dobrze ze odnosnie tego roku podpisal sie dca brygady i dali mi spokoj ]ale 1 rok poszedl sie pir.................. .znam tez ludzi ktorzy szli na tz pieciolatki tez majac 15 lat i mam kumpla ktoremu po przejsciu na emeryture zapip....2 lata sluzby i wszystko niby zgodnie z prawem ,a reszte sobie sami dopowiedzcie pozdrawiam Ziutek 1988-1990 kl.C p.108 Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Admin
Marszałek
Marszałek


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 680
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 12 Mar 2006 04:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam tutaj: http://olw.iserv.pl/forum/viewtopic.php?p=11199#11199
_________________
Artur G. ur. 1976, matura 1995, klasa D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OLW Strona Główna -> O f f T o p i c Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group